bugün

16 nisan 2017 referandumu için yapılacak tahminlerdir.

benim tahminim sözlüğümüzün fire vermeyeceği, ülkemiz genelinde de %99-100 arası evet çıkacağı inşallah.

%98 evet kalbimi kırar, %99 evet gönlümü alır, %100 evet düşman çatlatır.

haydi inşallah.

edit: bir şarkıyla da taçlandıralım inşallah.

http://www.youtube.com/watch?v=cjxmp67-SFs
evet çıkacaktır ama temennimiz hayırlısı olsun.
Önceden kestirmesi zor olan tahmindir. Ama bunca cahil varken ülkede, çalıyor ama çalışıyor diyenler varken sonucun ne çıkmasını bekleyebiliriz ki?

Hayır oyu vereceğim. En azından benim vicdanım rahat.
Eşit çıkacak. Evet.
evet çıkması hemen hemen garanti, reis trafodaki kedilerle rahat alır. şahsen hayır oyu vereceğim ama bir işe yarayacağından değil, öylesine.

zamanında karınca varmış işte, ibrahimin ateşine su taşıyormuş. demişler la sen buncacık götünlen ne taşıycan da neyi söndürecen. demiş ki ben buncacık suyla bu ateşi söndüremem. ne yani ibrahimin yakıldığı yerin yanında çoluk çocuğumuz olamaz mı, illa safımız belli olsun diye ibrahime su taşımak zorunda mıyım. soranlar şaşırmış tabi. dolayısıyla bu referandumun sonucu da şaşırtıcı olabilir.
Ne cikacagini kestirmek gercekten cok zor ama evette ciksa hayirda ciksa kafa kafaya cikacak sonuctur.
55-45 54-46 mesela.
%54-%56 hayır çıkar. eşit şartlarda bu oran %62 civarına denk düşer.
%60 hayır.
buyuk bir ihatimalle evet cikacaktir. e dogru olanda budur. Rabbim hayirlisini eylesin.
Evet çıkar gibime geliyor. Çıkmasını istrdiğimden değil de hep onların istediği oldu bu kez de olur. Biz yine mal gibi ekrana bakakalırız.
evet ve hayırın başa baş olduğunu düşünüyorum. bu nedenle iki tahminim var.

1) %52 evet-%48 hayır

2) %52 hayır-%48 evet

ayrıca ısrarla söylemek istediğim ek bir şey var. dışarıda sohbet ettiğim insanlar %65 evet %70 evet çıkacak diyor. gerçekçi olalım.
içerik bulunamadı.
ne evet ne de hayır çıkacak.