bugün

sözlük yazarlarının olası bir kürdistan ın kurulmasına bakışıdır. malumunuz ırak ta ve suriye deki olaylardan dolayı artık ikisi birleşip kürdistan kurulacaktır belki ilerde türkiye topraklarındaki kısımda katılacaktır bilinmez. şahsım adına madem bu adamlardan tiksinen kesim var. onlarda gitsin yaşasın kürdistan da ve kurulsun diyorum. yazarlar küfürlü bir şekilde bir yere gelemeyeceğinden küfürsüz adam gibi düşünceler merak edilendir. hayırlısı olsundur.
geçen bahçede çalışanlar için açılmış bok çukuruna bakıyorum...
olumlu buluyorum şahsen. yani düşünsenize türkiye'de hakkari, şırnak, siirt, bingöl gibi türk toplumuna kağıt toplayıcılar kadar dahi fayda sağlamayan bi yığının yaşadığı yerler var, 21. yüzyılda töre cinayeti, namus cinayeti, ensest gibi ilkel gelenekleri türkiye'nin modern kentlerine kadar sokan bir güruh var. bugün kürdler aydın'ın, izmir'in, manisa'nın köylerine haraç kesmeye çıkabiliyor. üstelik adamlar bir de ayrılmak istiyor. yani akıllı adam 'al ne istiyosan yeter ki siktir git' der böyle bir durumda ötesi var mı? böyle bir durumda asıl kötü olan bu yığının ülkeden ayrılmak istememesi olurdu. fransa'da cezayirliler ülkeden ayrılmak istese fransızlar anında bunların bir adaya siktir edilmesine razı olur. ama işte fransız toplumu bu. gazete-dergi tirajları, basılan- okunan kitap sayısı ortada tabi.

türk toplumunun rızkı yıllarca kürdleri topluma kazandırmak için harcandı. orta anadolu'da elektiriği suyu olmayan kasabalar varken bunların yaşadığı coğrafyaya türk tarihinin en maliyetli projelerinden biri, gap, hazırlandı. fakat ne kazandık? kazanılanlar ortada.

ha türkiye'nin öküz gibi bir kürdistan'la komşu olmasını sakıncalı buluyorsan, ben sana demokratik kongo'nun, çad'ın, sudan'ın da gayet geniş ülkeler olduklarını hatırlatırım. yani yüzölçümü geniş olan her ülke çin veya rusya gibi olmuyor.
aklı sıra milliyetçilik yaptığını sanan yazarın boş başlığıdır. burdan kürdistanı desteklediğim sonucuna ulaşan yazar varsa kapatsın kepengini gitsin.
Hiç olmadığı için bakışım yoktur boş bir hayaldir.
Olumsuz bakış açısıdır.
Zaten terör örgütlerine kadar kürtler ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmüyordu, türkiye cumhuriyetinin sınırları da belli, dili de belli.
Oldu olucak iller bağımsızlığını ilan edip ülkeleşsin, türkiye diye bir bütün de kalmasın. istanbul türküyüm izmir türküyüm ankaraya vize alayın diye gezeriz artık.
bizim sınırların mümkün olduğunca uzaginda kurulsun ve kürtler araplari da alip gitsin.
%90'a yakın bir bölümünün bakışı aynen şudur.

https://encrypted-tbn0.gs...lQuseVj-0-XKYvdnq_KQWn8T2
"kürdistan," orusbu çocuklarının kurduğu bir hayal biçimi galiba.
gitsinler Türk toprakları dışında herhangi bir yere kursunlar. Yoksa öyle bir şey yok yani.