bugün

erdaaaaal erdal ayak serçe parmağın sehpaya çarpsın erdal.
'Gelirim de bulamam inşallah.'

Seyehate giderken tam suratımın orta yerine fırlattığı bedduadan kesittir.
-devrilesice
-allah'tan dilerim, ağzın loğul loğul ötsün de ne dediğin anlaşılmasın, bilinmedik dertlere yakalan.
-tahtaya gelesice. (tahta=tabut)
-dönmeyesice.
kadıın kadın gelinlerinin hepsi birer dal olsun da biraraya gelemesinler diye 3 oğlu olan bir kadına söylenmiş bedduadır tutmuştur.
bana değil fakat kuzenime edilen ve benim de şahit olduğum bedduadır. babaannem tarafından edilmiştir, kendisi oldukça yaratıcı bir bünye çünkü fakat bazen cümlelerinin nereye gittiğini tahmin edemeyecek derecede gözü dönüyor. yine o anlardan biriydi. kuzen kişisi ailenin tek erkek torunu olmanın verdiği şımarıklıkla saçma sapan hareketler yaparak babaanne dahil tüm aile bireylerinin antipatisini kazanmıştır. artık yaramazlığı tahammül edilemez raddeye ulaştığında babaannenin ağzından şu kelimeler dökülmüştür;
-hay şırnaklara asker olasıca, yeter ettin ulen dur artık eşşekoğlueşşek.

bu beddua aile bireyleri üzerinde öyle bir etki yaratmıştır ki, kuzen kişisinin annesinin yani halanın ağlamasına ve babaanneye küsmesine neden olmuştur.**
ayrana dolanasın. (anlamını bende bilmiyorum.)
boynu kırık.
boynun altında kalsın.
karnı yanmış.
allah belalarini atmasın emi. ne demekse artık
götünde incir ağacı çıksın inşallah.
bayramda yiyeceğin kurban etinin siniri dişinin arasına kaçar inşallah. Lisedeki fizik hocamız bir arkadaşa söylemiştir.
'bezzaka yalaya suratını'. antakya yöresine ait bir beddua. bu cümledeki bezzaka sümüklü böcek anlamına geliyor.
kurt yesin kafanı. * *
aylarca beni sevgisine inandırmaya çalışan ve evlenme teklifi ederek beni etkilemeye çalışan artık psikolojik deli moduna gelen x kişiyi arkadasım teselli ederken konusma esnasında 'üzülme artık böylesi daha hayırlı demek ki senin için.' der ve x kişi 'banane ya hayırsızsa da hayırlıya çevirsin versin' der. düşünsenize bu benim için ne Büyük bi beddua.
" ananı eşekler s*ksin " aslında bir küfür olan bu söz öbeğini zorlarsak, beddua katogirisine alabiliriz.*
"allah sizi ayrı dağlara düşürsün"
"Allah seni davul etsin." "Gerdek gecesi iktidarsız olasın." 2. Si en kötüsü olandı
Sarı suya deye sıce diye bi beddua da var anlamını bilmiyorum ama galiba ölüleri yıdıkları suyun esansından dolayısarı renkte olmasıyla alakalı olabilir.
lokmamı paylaşmadım diye;

-götünden çıkmasın inşallah!

Sözünü işittim. Hem de en yakın arkadaşımdan. Akabinde yarım saat kahkahaya boğulduk.
-iki gözün bir delikten fırlasın.
-boynu altında kalasıca!
-allah seni davul etsin, beni de tokmak.
bunları duydum evet.
Johnny sinss ile birlikte asansörde mahsur kal.
iki teker altında kalasıca.
biraz da azerice;
-ciğerin ağzında pişsin.
-karnına gara yara.
-zehermar
-azzar.
senin gibi evladım olsun s.kimi mahkemeye veririm.