sikinde çıban çıksın .
Sözlük yazarlarının bir yakınlarının sinir katsayısı tavan yaptığı bir anda tüm hayalgücü ve becerilerini kullanarak ortaya çıkardıkları beddualardır.
yakın bir arkadaşımin kendini rahatsız eden bir abimize "inşallah pipin kopar" dediğini duydum. Daha ne duyayım? Nerelere gideyim la ben?
(bkz: yarraklara gelesin)
(birinin bunu yazması lazımdı).
(bkz: götünüze meteor düşsün)
leyla ile mecnun beddualarıdır.
senin gibi evladım olsun s.kimi mahkemeye veririm.
biraz da azerice;
-ciğerin ağzında pişsin.
-karnına gara yara.
-zehermar
-azzar.
iki teker altında kalasıca.
Johnny sinss ile birlikte asansörde mahsur kal.
-iki gözün bir delikten fırlasın.
-boynu altında kalasıca!
-allah seni davul etsin, beni de tokmak.
bunları duydum evet.
lokmamı paylaşmadım diye;

-götünden çıkmasın inşallah!

Sözünü işittim. Hem de en yakın arkadaşımdan. Akabinde yarım saat kahkahaya boğulduk.
Sarı suya deye sıce diye bi beddua da var anlamını bilmiyorum ama galiba ölüleri yıdıkları suyun esansından dolayısarı renkte olmasıyla alakalı olabilir.
"Allah seni davul etsin." "Gerdek gecesi iktidarsız olasın." 2. Si en kötüsü olandı
"allah sizi ayrı dağlara düşürsün"
" ananı eşekler s*ksin " aslında bir küfür olan bu söz öbeğini zorlarsak, beddua katogirisine alabiliriz.*
aylarca beni sevgisine inandırmaya çalışan ve evlenme teklifi ederek beni etkilemeye çalışan artık psikolojik deli moduna gelen x kişiyi arkadasım teselli ederken konusma esnasında 'üzülme artık böylesi daha hayırlı demek ki senin için.' der ve x kişi 'banane ya hayırsızsa da hayırlıya çevirsin versin' der. düşünsenize bu benim için ne Büyük bi beddua.
kurt yesin kafanı. * *
'bezzaka yalaya suratını'. antakya yöresine ait bir beddua. bu cümledeki bezzaka sümüklü böcek anlamına geliyor.
bayramda yiyeceğin kurban etinin siniri dişinin arasına kaçar inşallah. Lisedeki fizik hocamız bir arkadaşa söylemiştir.
götünde incir ağacı çıksın inşallah.
allah belalarini atmasın emi. ne demekse artık
karnı yanmış.
boynun altında kalsın.
boynu kırık.
ayrana dolanasın. (anlamını bende bilmiyorum.)