bugün

Mor ve Ötesi'nin de dediği gibi 'gelme yanıma , sen başkasın ben başka'
hani kapı kirişlerindeki mermerler varya. ben onların amacını baya bir karıştırmıştım. ben onların amacını; eve bir fare girecek olursa ayağının ona takılıp düşmesini sağlaması, ve fareyi kovalayanın onu bu şekilde yakalamasını kolaylaştırması' olduğunu zannediyordum.
çocukken marketten çikolata çalmak gibisi yok, yerken çok keyifli olurdu. yapmayan varmı acaba.
eti puf paketini tek seferde ve parçalamadan açtım. çocukkluğumdan bu yana beceremezdim. insanlık için küçük, benim için büyük bir adım.
hani yazın dolaba soğusun diye konulan bir bucuk litrelik pet şişeler vardır ya. işte mutfakta kımsenın olmadığı zamanlarda o pet şişeyi kafama dıkmeye bayılıyorum.böyle lıkır lıkır şişenın kıçına baka baka içmek yok mu...
üşengeçlikten herhalde.
facebook'ta paylaştığım, altına zaytung haberi olduğunu belirttiğim halde haberi ciddiye alıp benle tartışmaya çabalayan, ayar vermeye uğraşan arkadaşlara sahibim.
canım deli gibi jelibon istiyor sözlük, hamile kadınların aşermesi gibi. keşke bu saate binadan birileri bu yazımı görse de üşenmeden benim için gidip alıp gelse kapı aralığından usulca içeri itse. ahh seni be.
bir tek yaşayarak öğrenilirmiş hayat, okuyarak, dinleyerek değil...
bahtsız bedeviden halliceyim sözlük.
itiraf etmek içimi dökmek istiyorum sözlük, ama olmuyor...
lan otobüs de bugün gördüm yanında erkek arkadaşı olduğunu tahmin ettiğim kişi kimseye belli etmedim ama elini omuzuna atıp sarılması koydu be ...
kızların yan durup, tek ayagını kaldırarak poz vermelerıne anlam veremiyorum. hani desem ki, boydan kadraja gireyim diye yapıyor, bakıyorum yok. sevimli görüneyim diye mi yapıyorlar acaba ki öyleyse bence çok salak görünüyorlar.
şu telefonuna apaçi müziği koyanları tekme tokat otobüsten atmak istiyorum.bi şey derlermi ki?
birileriyle konuşuyorum ve onun yazım yanlışını gördüğüm an düzeltme ihtiyacı duyuyorum ya. hani samimi olmadığım veya ilk tanıştığım insana onuda yapmak pek hoş karşılanmıyo hele atarlı bi yazarsa iş iyice karışıyo ama ben açık aradığımdan değil kendimi kontrol edemediğimden düzeltiyorum onu. oyy oy.
mozilla firefox 4'ü indirdim ama üst çubuğa kısa yol oluşturmayı bir türlü bulamadım. uyuz oldum.
geçenlerde dolmuşta muavine eksik ücret ödeyen ilk okul öğrencisine mal mal sorular soran muavine sinir oldum ve çocuğun ücretini ödedim ve muavine şimdi ben de sana mal mal soru sorabilir miyim dedim ve rahatladım.
hayatımdaki herkesi çöp tenekesine attım dün gece. bakalım neler olacak sözlük.
mesaj hakkı yaptığım ilk üç gün cimriliğimden mesaj atamadım. şimdi mesaj atacaktım attığım kişi cevap vercekti sonra konu uzuyacaktı ve benim mesaj hakkım 10 günde biticekti. ama sonra nolduu mesaj hakkımı kullanmadan bitirdim süremi. valla kırıldım türkcelle.
eski umursamaz, kimseyi tınlamayan, sinir bozucu hallerime geri dönmeye karar verdim sözlük. insanlar iyilikten anlamıyor.
a bide çirkin erkeklerdeki özgüveni gerçekten anlamıyorum.bu ne paspallık bu ne saçmalık.
yaş 12 felan. köyde tuvalet evin yanında ayrı bir yerdeydi. bende o akşam üst katta tek yatıyordum. gece bir kaç kez pencereden bakarken ayı ve kurtları hemen evin önünden geçerken gördüğümden o gece tuvalete gitmeye tırsıp odada poşete sıçtım. sonra pencereyi açıp karşıdaki boş araziye poşeti fırlatmak için çevireyim dedim. hızla çevirirken poşetin kolu aniden bi koptu. elimden fırlayıp duvara pot diye patladı...
o gün bu gündür hatıra geldikçe güler, duvara kafa atarım.
seri eksici bir ibnem var itiraf ediyorum yakalarsam donunu başına geçiricem.
çalıştığım şirkette neredeyse haftanın 1 günü doğru düzgün çalışıyorum, kalan günler mesaimin büyük bir kısmını internette takılarak, arkadaşlarla geyik yaparak geçiriyorum. bu durum ciddi şekilde canımı sıkıyor ancak ev geçindirdiğim için, sorumluluklarım olduğu için işimden ayrılamıyorum. vicdanen de yerimde olmak isteyen pek çok nitelikli genç arkadaşımı düşündükçe üzülüyorum.
kısaca herkesin derdi farklı..
-trafikte bana edilen teşekkürler ve küfürler çevremdeki çoğu insanınkinden daha samimi geliyor.

-trafikte ettiğim küfürlere kendim bile şaşırıyorum ama teşekkür ederken çok nazik oluyorum.

-bi kız arkadaşım var ve laf olsun diye sevgiliyiz. bunu herkesin bilmesi ama kimsenin dillendirememesi çok garibime gidior.

-insanların samimiyetsizliğine çok fena inanmış durumdayım.

-bi ara evlenmeyi düşündüm ama millet bizim aileye gelin vermek için sıraya girmiş gibi davranınca bundan vazgeçtim. halbuki sadece düzgün bi aileyiz ne çok zenginiz nede ben çok yakışıklıyım.

-sigarayı alkolü ve türevlerini kullanmak istemiyroum ama onlarla mutluyum, çıkamıyorum bu paradokstan.

-multi zengin olamayacağımı bildiğim için isteksiz çalışıyorum. yoksa bu saatte bu başlıkla işim olmazdı.

-'hayalimdeki erkeksin' diyen bi kız inandırıcı olursa hayatımın amua goyabilir.

-üniversiteyi 4,5 senede bitirmeme ben, ailem, arkadaşlarım, hocalarım hepimiz şaşkınız.

-askerliğimin ilk 3 ayında eski foça komando okulunda eğitim aldım. vatandaşlıktan çıkmayı düşündüm. asteğmen olduktan sonra rahatlayacağımı sandım ama kırkağaçta asteğmenliğin ne kadar ezildiğini görünce daha çok üzüldüm.

-barcelona maçlarından keyif alıyorum, beşiktaşa aşığım. sadece bu maçlar için televizyon kullanıyorum. denk gelirsem okan bayülgeni izlerim muhabbet tırtsa onu da izlemem.

-an itibariyle sol frame de hiç kadın görmemiş gibi bakan işçiler, sende hatun musun diyen erkek, sevgilisi ile tatile giden kadın, deniz baykalı donla yakalasanız vb başlıkları görünce sözlüğü kapatmak istedim ama bu kadar yazdım, emeğime saygı için kapatmadım. *

-acunun programlarını izleyen kitleye ayrıca sevgilerimi sunuyorum.

-yaratıcı küfürlerim var ve aynı yeteneğe sahip insanlara saygı duyuyorum. ama küfür iyi birşey değil tabi hatta bütün kötülüklerin uzaktan arkadaşı.

-haftada iki kere aynı takıma karşı halı sahada top oynuyorum ama hiç sıkıcı gelmiyor. * *

edit: imla. ama hala imla hatası vardır *
dün akşam türkiye avusturya maçını izliyorum, avusturya defansının sağ tarafında oynayan adamı, beşiktaşlı ekreme ne kadar benziyo lan dedim. bir insan bu kadarmı benzer diye homurdanırken sipiker şöyle bir yorumuyla ayıktım.evet avusturya defansındaki ekrem topu uzaklaştırdı.haaasiktirrrrrr.
sözlük az önce sevdiğim kızı başka bir adamın yanında gördüm selam bile vermeden geçip gitti sözlük. elim ayağım titriyor ağlamak istiyorum sözlük yetti artık canıma bu yanlızlıklar bu hicranlar yaşamak en büyük derdim oldu sanki öbür tarafta yerim hazırmış gibi. biri bana yardım etsin yol göstersin.