bugün

bir bebek 6 saat ağlayabilir mi? helede otobusteyse evet.
Ulan velet ben senin ıstırabını si..
neyse.
Abi sozluk beni yine sıkmaya basladi, yakinda giderim buralardan...
zamanı yelkovanla küs geçirmekteyim.
Doktoruma zayıf bir insan oldum, bunu kaldıramıyorum dedim. Güçlü bir insan Nasıl olmalı dedi; cevap veremedim. "Sen güçlü olmak nedir bilmiyorsun Nasıl zayıf bir insan olduğuna kanaat getirebilirsin ki?" Dedi. Sahi güçlü insan kimdir? Ya da Güç nedir? Beni inciten üzen bir olaya ağladım üzüldüm yoksayıp arkamı dönmedim diye zayıf mı olacaktım. Dağ gibi dimdik, hala iyimser, hala insanları seven ben niye zayıf olacakmışım ki? Niye utanacakmışım ağlamaktan? insani bir duygu değil mi bu? Öfke de duyacağım, hırs da nefret de. Hatta gerekirse kırıp dökeceğim hakedenin kalbini, sonra dönüp kendime aferin kızım diyeceğim, canımı sıkanları da bir böcek gibi ezip geçeceğim. Benim için aylardan artık; milattan sonra.
mail adresimde kayıtlı olarak o'na yazmaya devam ediyorum. her gün. her şeyi. şifresini biliyor hala aynı. girer okur mu? sanmıyorum.
acayip sıkıldığım anlardan birindeyim. uyusam olmuyor uyumasan darlanıyorum. ihtiyacım bir ses.
ankara'da olduğum 3-4 gün boyunca belki onu görürüm diye sürekli sağa sola bakındım. gidebileceği yerlere gittim, saçma sapan insanları gördüm, bir keresinde onu gördüğümü sandım ama yok. başkalarını görüyorsam onu da görme şansım olmalı değil mi? ama çıkmıyor karşıma inatla, en görmek istemediğim türden insanlar çıkıyor tesadüfen, o çıkmıyor. bir açıklaması yok, mantıklı bir yanı yok, bir bok olacağı yok ama onu görmek istiyorum. evine gitmeyi bile düşündüm ama cesaret edemedim. onu bir kez daha görebilmeyi çok isterdim. aylar önce artık özgür olduğumu, içimde bir şey kalmadığını zannettim. bir süre rahattım da. ama bir gün hiç hesapta yokken yine geldi oturdu içime. eskisi gibi değil ama hala içimde bir şeyler var ve geçmiyor. ve hala olmayacağını bile bile bir gün beni sever mi diye bekliyorum. bir gün ne kadar sevdiğimi anlar mı, bir gün "biz" olabilir miyiz... bugün gel dese köpek gibi koşa koşa giderim biliyorum. keşke gel dese. ama demeyeceğini de biliyorum. benimki bozkırın ortasında gemi beklemek. gelmedi, gelmeyecek. keşke daha farklı olabilseydi.
geceleri uyuyamıyorum. Dertten desem değil, keyiften desem hiç değil. Bilemiyorum.
görsel

Niyeyse ben bu şiirimi çok beğendim.
Çalmayın bak ayıptır günahtır. Bu da benim tescilli şiirim ama yani.
Valla dava açarım kitap falan bastırıp benim şiiri koyarsanız.
Neyse böyle şeylerdir.

Her gece uplanan başlık bir de ya, sıkılmadık.

Bu arada her şey okuyana/okuyabilene güzel tabi.
Hayatım tam bir kaos. Özellikle son zamanlarda. Atılmayan dost kazığı mı dersin, işverenin saçmalıkları mı , sevgilinin oyun merakı mı, bitmeyen masraflar mı? Böyle kafama taka taka mal oldum artık. Herkes istediği gibi davransın. Sen istediğini hisset. Aa ! Konuşamıyorum bile sinirden. Ulan hepinizin Allah belasını versin dicem bu sefer de dini inancım müsaade etmiyor. Şukret diyor. Sonra tüm bu düşünceler arasında kalıyorum. Double mal oluyorum. Kendimi bile unutmak istiyorum. insanlardan bıktım. Entrikalarından sıkıldım. Bak oldu mu ama şimdi iki uç mal için hayata kustum. Elimde boyle değnek olsa da sihirli mi sihirli kafasına vurduğum yok olsa. Yaşanılır dünya kurardım size yeminle ve kendime. Ozetle, Allah'ım bana ne zaman yuru ya kulum diyeceksin? Dayanmakta güçlük çekiyorum. Ya canımı al ya da taşıyamacağım yuk verme yarabbi.
Cok emek verdiğim bir sinavdan kalinca bunu kendime yediremiyorum, moralim bozuluyor bu durum gelecek sınavlara da kötü bakmama sebep oluyor. Böyle sanki dostum sirtimdan vurulmuş gibi hissediyorum, hayli sarsılıyorum. Beynimi temizlemek istiyorum, kendimi pozitif yüklemek istiyorum. Hani şu bişiler yetişmicek girdiğim stres olmasa superim aslında. Şubat da 29 çekiyor neyleyeyim ben öyle sınav ayını
Büyük zevk alırım daha rahat bir ortam diye geldiğim Uludağ sözlükte açılan başlıkları görünce gidip o yazarın boğazını sıkasım geliyor. Özensin insanları sevmediğimi sanırım burada anladım.
Hak ettim mi? Sorusunun cevabını çok merak ediyorum.
Evde rakı var içecek kimsem yok lan!
Eski günlüğümü buldum bugün.insan kendinden kaçamıyormuş yine anladım.hep beni tanımayan insanların arasına karışmak istedim, ama kendimi bir yerde unutmak istiyorum artık.
Hangi guc suan senin saginda yatmama engel oluyor?
Uzun bir aradan sonra ilk defa bir kadının bakışı beni bu kadar etkiledi. Artık son 2-3 senede nasıl kütükleştiysem hiçbir kadın içimi titretmedi. Ta ki bugün...
ilk başta sıkıntı sandım sözlük. büyük bir sıkıntı gibiydi ama sıkıntılar geçer dedim bir şekilde. uzun zaman sonra ilk defa (ki hayatımda ikinci defa oluyor) yolun sonuna gelmişim gibi hissediyorum. ahiret inancım olmasa bu ruh haliyle bi saniye durmazdım dünyada. bir kanyona bakınca, bir okyanusa bakınca, uzaya bakınca ne kadar boşluk varsa sanki içimde o kadar boşluk var. hiçbir şeye inancım kalmadı. hiçbir şey beni mutlu edemeyecekmiş gibi. eskiden ölsem mutlu olacağımı sanırdım, o yüzden güzel bir ölüm için yaşadım ama artık ölümün bile mutlu edemeyeceğini düşünüyorum. ne birşey yiyesim var ne bir yere gidesim var artık. ne yapacağımı bilmiyorum. en ufak bir tahminim yok. zevk aldığım birşey de kalmadı. o kadar çıkmazlardayım ki. içim bomboş sanki. beynim bomboş.
tehlikeli oyunlar oynamam lazımmış gibi geliyor. en az büyük bir acı çekmeliyim, düşmeliyim ki belki diyorum kalkmak için çabalarım. bir amacım olur.
her sabah sektirmeden okuyorum.insanlar geceleri yalnız kalınca çok şeyleri itiraf ediyorlar.özelden görüştüğüm kişilerinde bir kısmının hikayesini biliyorum.öyle hikayeler varki bazen oturup ağlamak istiyorum.rabbim bütün dertli kullarının dertlerine şifalar ihsan eylesin.
niye bu kadar dert eylersin ey gönül
ne bu dertler kalıcı ne de bu ömür.
hayatı fazla kafaya takmadan yaşayın.unutmayın ne yazılmışsa o olacak.yazıyı yazan rabbimiz olunca boynumuz kıldan ince deyin.biz bu alem için değil öbür alemler için yaratıldık.sadece buraya takılıp kalmayalım..
her sabah sektirmeden okuyorum.insanlar geceleri yalnız kalınca çok şeyleri itiraf ediyorlar.özelden görüştüğüm kişilerinde bir kısmının hikayesini biliyorum.öyle hikayeler varki bazen oturup ağlamak istiyorum.rabbim bütün dertli kullarının dertlerine şifalar ihsan eylesin.
niye bu kadar dert eylersin ey gönül
ne bu dertler kalıcı ne de bu ömür.
hayatı fazla kafaya takmadan yaşayın.unutmayın ne yazılmışsa o olacak.yazıyı yazab rabbimiz olunca boynumuz kıldan ince deyin.biz bu alem için değil öbür alemler için yaratıldık.sadece buraya takılıp kalmayalım.
Ask'indan hastaliklara dustum.
Bugün de rüyamda burak ozciviti gördüm beni 2 kez öldürmeye ve bacağımı kırmaya çalıştı bu nasıl rüya lan.
Tek başımayken kendi kendime konuşurum
Ve yamuk insanları düzeltmek gibi bir hastalığım var.
En önemlisi de şu an çoraplarım pembe..
Kırık kalpler durağında inecek var...

https://m.youtube.com/watch?v=g5n3DovHzyA
aylarca aslında 'peri hatay'a aşıkmışım meğersem. emeği geçenlere teşekkürler.