bugün

'Ketçap sever misin?' diye sorduğumda 'mayonezciyim ben' dediğin an, sana göz koymuştum.

Tamam belki biraz daha öncesi. *
haberlerde bir otobüs şoförünün kalp krizi geçiren kızın hayatını kurtarmak için verdiği çabayı izlediğimden beri dua edip duruyorum adama. allah razı olsun, bin kere...iyi insanlar da var çok şükür.
Lise yıllarımı hatırladım sözlük. Dağın başında bir köyde arkadaşlarla gitar çalıp şarkı söylüyoruz. hep o eski şarkılar söyleniyor. Çok güzel ortam var. Ama eski şarkılar beni bitiriyor. Yaşlandım galiba. Beni alın burdan.

Edit: ağlattılar lan. Koca koca insanlarız ayıp yani.
Ben bunları daha önce de gördüm. O zaman benim hikayem değildi ama benim canımın daha fazla yandığına eminim. Hasta ruhlar, hasta kadınlar, hasta adamlar.
yoruldum, dinlenemiyorum.
selam. uzun bi aradan sonra tekrar buradayım. ne kadar ara verirsem vereyim geri gelicem buraya. bi türlü kopamıyorum. şifre aklıma kazınmış resmen. biride beni merak etmiş çok mutlu oldum hahah.
ayrıca sözlük çok değişmiş neyse en kısa zamanda alışırım.
Ankara'da yaşayan arkadaş istiyorum kültürlü ve sempatiğinden .

Not : erkeğim.
katiyen unutamadığım gereksiz, alakasız, manasız insanların doğum günleri var hafızamda, atamıyorum.

dayımın 15 yıl önceki eski nişanlısının doğum günü. bakınız eski.
ortaokuldaki türkçe öğretmenimin doğum günü. (28 yaşındayım)
yıllardır görüşmediğim iki çocukluk arkadaşımın doğum günü.
hiç sevmediğim üniversiteden bi kızın doğum günü.
Yahu gelmişin otuz bilmem kaç yaşına beni en iyi senin anlaman gerekirken sende trip atıyorsun. Hiç yakışıyor mu sana cancağzım?
şu anda konuştuğum kızla da olmayacağının farkındayım. çünkü ayran gönüllü bir kişiliğim var, aşkı yaşamaktansa acısını çekmeyi daha çok seviyorum.
t.c'nin dini yoktur. bu ülke atatürk'ündür. % 80 i müslüman olabilir ama bu bir şeyi değiştirmez. türklerin dini müslümanlık falan değildir. umarım müslümanlardan, islamdan tez zaman da kurtuluruz. 5, 10 milyon nüfus kalsa yeridir.
Tövbe ettik geçen,
Ama kafamız katliam.
Bir daha kimseyi öldürmeyeceğiz dedik, içimizde.
Yaşatmayacağız da.
O kadar büyük sevmeyeceğiz.
Ama var ya kafamız cinnet..
Mahallemizde Suriyeli bir aile var sozluk .. insanların beğenmediği gibi kalabalık mi kalabalık . Ama iyi insanlar arada çocuklarla falan sohbet ediyorum. Şimdi tüm mahalle onların sesleri ile yankılaniyor herkes camdan izliyor falan. 2 çocuğu orda ölmüş ve onlar oraya gidip ölulerine sahip bile çıkamiyorlar. Dil farklı ama acı aynı anıtlar aynı.. sesler hala geliyor. Kısacası kimse güzel Türkiye ye hasret yana yakıla gelmiyor bu memlekete . Mecburiyetten geliyorlar ölmemek , oldurmemek için. Bunu da mendil satan Suriyeli çocuklardan rahatsız olan arkadaşlar için buraya bırakıyorum.
babamı çok fazla eleştirdiğim halde tam babamın kızı olmaya başladım. çünkü zaman geçtikçe babamın aslında ne kadar haklı olduğunu anlıyorum bir çok konuda.
sözlükte bir sebeple beni sevmeyen , gıcık olan yazar var mı ? Varsa sebebiyle söylesin de kendimi affettireyim . bir iki kişi için bu dediğim geçerli değil tabi onlar beni hiç sevmesin zaten .
bugün otobüste atanamayıp da muhasebecide çalıştığım o kötü günlerden bir kızı gördüm. uğradığım haksızlıklar bir bir gözümün önünden geçti. kıza küçümser bir bakış attım. bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı diye söze başlayacaktım ama ne muhasebecinin ne kızın adını hatırlayabildim. ağız tadıyla kızı ezemedim ya hala hafızama söyleniyorum. yav neydi bunların adı neydi? öğlenden beridir ...
Dün rüyamda eski sevgilimi gördüm tam uzak durayım derken köşeyi döndüm ablasını gördüm karşımda durdu selam falan verdim nasılsın abla dedim. Ve bu olay plajda oluyor ne alakaysa amk.
Benim beyaz torosum var arkadaşlar...
ilk defa mesafeler,sevdiklerime uzak olmak bu kadar koydu bana her şarkıda gözüm dalar oldu bu gece. Özlediğim insanlar var oysa 1 hafta önce yanlarında olmama rağmen. Bu şehire çok iğreti duruyorum.
Yazarlara bir sorum var, cozum yollari denedim fakat hep husran. Ozellikle bayan arkadaslar;

Bir kadin haksiz olsa bile kendini hakli cikartabilme ozelligine sahip ya hani, he bu durumu nasil tersine ceviririz ?

Acayip yardimlarinizi bekliyorum, yoksa durum vahim, gormesi lazim artik bazi seyleri.

Help me !
Hiç itiraf edemiyorum.
artık sözlükte yazmıcam.
lan ben kendimi sportif bir insan olarak bilirdim. 4 sene prof basketbol, kosu, hareket ne ararsan vardi bende. fakat elimde ayagimda usume sikayeti ile doktora gitti; kan falan verdim iste, sonuclar 10 numara da fakat bilin bakalim ne sikintili?

kolllestrollll. hemde ldl olan yani kotu olan sinir 190 iken benim kolestrolum 212 cikmis. soyle bir gercek var bunun genetik oldugunu soylrledi doktorum ve babam da kolestrol hastasi. 3 kan testine daha ihtiyac varmis veremiyormus direk ilac. 1 hafta boyunca bir diyet uygula bakalim azalma olacak mi dedi.

asil itiraf burada geliyor, belki sportif bir insanim fakat bu son 1 sene benim icin cok stresli ve sikintili gecti. spor namina hicbir sey yapamadim. 25 kilo alip 13 kilo verince vucutta bazi deformasyonlar olustu tabi normal olarak. gobegim catladi vs.

gerçekten tavsiyesi olan yazarlar varsa bekliyorum.
4 yıldır platonik aşığım. ne azaldı, ne geçti. aklımda sırf o var diye herkese hayır diyorum gelen görücüler de dahil. peki onun haberi var mı? saçmalama tabikii de yok.
Zor olduğunu bildiğim ama alıştığım, anlamadığım ama katlandığım, inandığım ama emin olamadığım şeylerin ortasında kalmış gibiyim.