bugün

Aradan yıllar geçsede seviyorum seni yeşil gözlü sevgilim umarım hayat bizi yeniden bir yerde kesiştirir ve yeniden görürüz birbirimizi.
Ya ben şimdi dayı oldum ya, hayat daha bir garip. Zaten bebeği ne zaman görsem inanamıyorum. Benim kardeşimin olamaz ya bu diyorum içimden. Benim kardeşim çünkü, beraber büyüdüğüm insan. Bezle dolaştığı zamanları biliyorum (swh). Yeğenim diye mi bilmiyorum ama ömrüm de böyle tatlı bebek görmedim. Bugün hiç görmedim özlemekten ölmesem bari.
Özledim.

hemde heceleyerek söyleyecek kadar.
ama ne duyan var ne gelen.

Sağlık olsun bu ebediyet , bu yalnızlık benim , ilişmeyin.
Bencil ve kıskancım bu yüzden sahiplendiğim kişiye trip atar onu sinirlendiririm sıkılır kaçar kaçınca da kendimi suçlarım zınarırım Yeminle çok kıskancım ve içgüdüsel olarak sahiplenirim de ulan ben hep bu konudan bahsediyorum çok aklıma takıldı.
O zamana dönmek gibi bir şans yok;ama eğer yine aynı durumda kalırsam, yoksun bile...
Bazen bu mutlu aile tablosuna kendimi yakıştıramıyorum.
tanrı beni ona aşık olayım diye yaratmıştı,
evrenin tek anlamı ben onu seveyim diyeydi,
ben ona aşık olayım diye evren yaratılmıştı sanki.
onu sevmem için tarih boyunca insanlık savaşmış ve uygarlıklar kurulmuştu.
tanı adem ile havvayı sadece ben onu seveyim diye cennetinden kovup dünyaya salmıştı sanki.
her şey ama her şey, ben onu seveyim diyeydi.
Türümün son örneklerinden olduğumu düşünüyorum ben. Yanlış çağda dogduğuma da inanmaya başladım. Şövalye gibiyim anasını satayım. Haklının yanında haksızın karşısında, ezilen tarafta her zaman. birini savunmak gerektiğinde kendini bir dirhem bile düşünmeyen sanki ölümsüzmüş gibi davranan aptalın tekiyim. Bu uzun yıllardır hayatımı olumsuz etkileyen bir davranış oldu.

ben özel bişey yapmadım ama lisede ne kadar dışlanmış yalnız tip var gelip beni buldu. Bundan dolayı ortamlara giremedim. Siktir et dedim biz de böyle olalım.

universitede de aynı hikaye devam etti. Burs almadim devlet yurdunda kalmadım ihtiyacı olanlar alsın diye. Babamın astsubay maaşı yeterli geldi. Sonra yetmedi çalıştım. Baktım olmuyor ailemin yanına taşındım masraf olmasın diye birincilikle kazandığım erasmus projesine gitmedim hamburg a.

babam hapse girdi aynı sene devamsızlık pahasına gittim bir ise girdim 3. Ay sonunda mobbing yapilan bir arkadasa destek ciktigim icin mobbing e maruz kaldım. En son birine tekme tokat girdim o da firma patronunun staj yapan yegeniymis isten atildim. Cok gecmeden baska bir is buldum. Maasimi gec verdiklerinden kavga edip ordan da ayrildim. 2 gun sonra kalan parami aldim. Bu esnada grup bitirme projesindeki diger 2 grup arkadasim gerizekali oldugundan tum projeyi ben hazirladim.

Bunlar olali 5 sene falan oluyor. Başıma gelmeyen kalmadı. Ama hep dedim ki bana bişey olmaz. Olmadı da. Ilahi bir takdir derdim müslüman olsam fakat değilim. Ateist de değilim. Islerim hep iyiye gitti. Daha iyi isler buldum daha cok para kazandım.

bugün bankamın genel müdürlüğünden gelen mailde hakkımdaki bir şikayeti okudum.

"Bilmem kim müşteriye ilişkin şikayet hakkında açıklamanız beklenmektedir: çağrı bey abartılı masraflar söyleyip kredi kullandırmamaya çalışıyor iş yapmamak icin. Şikayetciyim."

Bu bilmemkim dedigim musteri 10 bin tl ciftci destek kredisi kullanmak isteyen bir şahıs. 10 da olsa 100 de olsa tarimsal kredi islemlerinde 3 bin tl rahat masraf cikiyor. Ve ben bu adama parasi ziyan olmasin diye baska bankadan kullanmasini oneriyorum. Zira 1500 de faizi desen bu kredinin maliyeti yuzde 45 i buluyor. Ama 60 yasindaki andropozlu pezeveng bunu işten kacmak icin uydurdugumu dusunup beni sikayet ediyor. Bu yuzden savunma yaziyorum.

takdir beklemedim hicbir zaman insanlarin mutlu oldugunu gotmek bana yetti ama bu da biraz agir amina koyim.

neyse iste boyle sozluk. Yalnizim su dunyada ruhen fiziken fikren. Karsilik beklemeden seviyor karsilik beklemeden yardim ediyor sorgusuz sualsiz feda ediyorum. Ve yine diyorum. Bana bisey olmaz.

salak mı? Canın sagolsun.
Günaydın sözlük.

Bundan 1 ay kadar önce kafede oturmuş çocuklarla sohbet ederken anasonlu nargilemi içiyordum. Güven diye bir arkadaşımız var. O kadar hızlı gaza geliyor ki anlatamam. spor salonuna gidiyor astoria jatomide. Leg press hareketinde 250kg altında kalmış ve gelip bunu bize anlatmıştı :

+güven *ortamdaki çocuklar -vatzaptankonusalim

+ oğlum 250kg altında kaldım o ne öyle aq kimse kaldıramaz onu
* vatzaptankonusalim abi kaldırır.
* vatzaptankonusalim kesin kaldırır.
- kaldırırm ben ya daha öncede kaldırdım zaten orası benim eski salonum

kaldıramazsın kaldırırım kaldıramazsın kaldırırım derken iddaaya dönüştü olay

+ var mısın lan iddaaya
- varım aq neyine giriyoruz
+ 1 nargilesine..
- hadi biraz büyütelim. 5 nargile yapalım biz onu
+ anlaştık

derken süreci başlattık.

bir kaç hafta sonra beraber salona gitme fırsatını yakalamıştık. basketbol masa tenisi derken aklıma iddaaya girdiğimiz geldi.

-gel la zibidi şu iddaayı çıkartalım aradan
+hadi bakalım neler olacak.

yanımızda 2 kişi daha vardı. biri benim kuzenim tolga diğeri ortak arkadaşımız aziz. şahitler de var yani.

neyse geçtik leg press makinesinin başına. ısındırmalık 150 kg taktım. bikaç tekrardan sonra 280kg ağırlığa çıkardım makineyi(makinenin boş ağırlığı 77,6kg . 10 tane 20kg ağırlık taktık)

sonra 345kiloya çıkardık ağırlığı. 7 tekrar yaptım

güvenin gözlerindeki endişeyi görmemek imkansızdı.

+dur lan hafif görünüyor bende basarım.
-buyur canım.

oturdu güven. denedi 1-2 set yapmayı. ama bacakları yavru buzağı bacakları gibi tiril tiril titriyordu. 3 tekrar yapabildi.

-biraz daha takın ağırlık(süpermen gibi hissediyorum)

derken ağırlığı 395 kg yaptık

itiraf etmek gerekirse zorlana zorlana 5tekrar yaptım.

Yarın nargilemi ısmarlatmaya başlıyorum.

Keyifler yerinde swh
çıkarcı ve iki yüzlü insanlarin amk.
Dünyadaki kadın nüfusunun boy ortalamasını yükseltiyor olabilirim ama boyuma uygun birini bulamıyorum acı bir durum.
itiraf ediyorum sözlük. burnumu karıştırıyorum. ama yemiyorum. sadece bir gezinti ve ıslaklık hissi yaşıyorum başka bir şey yok. valla billa. muah.
bir ilk bahar günü, bir mayıs günü okunacaktı bu satırlar... gelsin o gün... fazla bekletmeden... ansızın çıkagelsin...
bugün eski sevgilim aradı. borç para istiyecek sandım, telefonu açmadım. daha sonra mesaj attı hastaneye yattım diye. ama umursamadım bile.
bir ara özel bir tiyatroda oyuncu idim.

turneye çıktım tüm türkiyeyi gezdim her ilde oyunlar oynadım sonra sırf tiyatrodaki ortam kötü diye bıraktım adamlar sinema filmi çekti reddettim.

simdi ise pişmanım 10 bin kişinin ağzından çıkacak lafa bakması sana odaklanması alkışa çıktığımda herkesin ayağa kalkmasını özledim.
Bugün 100 gün oldu. Yakında kavuşacağım o'na.

özlemek sözcüğü yetmiyor. Ama bitiyor artık. hasretin son günlerindeyim.
her gece beddua ediyorum sistem yıkılsın diye, kıyamet kopsun diye.
Ucaga bindim birazdan kalkacak. Eskiden korkardim.simdi geçti. Zamanla herşey siradanlasiyor. Bi aclik geçmiyor iste. Burasi cok pahali lan.acim! Uçak duserse aç ölücem.optum. ist-ant see ya
(bkz: 1940 doğumlu kadınla yaşadıklarım)
midem çok bulanıyor açlıktan. istifra edeceğim artık neredeyse. başıma da çok fena ağrı girdi. sabah kahvaltı yapmazsak böyle olur işte.
ne zaman ses kaydı dinlemeye başlasam buraya salça oluyorum.
ilkokulda kavga ettiğim arkadaşımın önceki gece muhtemelen saatlerce üzerinde çalıştığı ödev kağıdına kırmızı kalemle çük çizdim.
Itiraf ediyorum umarım sende benim gibi acı çekersin bi gün. Senin üzülmeni istemiyorum sadece bana dön diye.
Benim gezmediğim günlerde hiç kimse gezmesin, benim mutsuz olduğum günlerde herkes benimle ilgilensin istiyorum. Sanırım biraz kıskanç ve bencilim. Çok mu şey istiyorum sözlük?
Gitar calan yazarlardan bir arpej tavsiyesi istiyorum akorlarla beraber. Bir gitarist arkadas fa am ve dm ile cok guzel arpej yapardi her sarkiya uyardi varmi bilgisi olan?
Edit: gitari hirs yaptm 3 aydir biseyler alisiyorum ve benle beraber baslayanlardan cok ileri duzeydeyim. Ama hala binlerce eksigim var ve ogrenmek istiyorum.