bugün

lisedeydik.
biz piç arkadaşlar lavabodaki beyaz sıvı sabunu elimize boşaltıp aynaya fırlatırdık. aynaya attırılmış gibi bir görüntü vermek için.

12. sınıfım mezun olmama 2 ay gibi kısa bir süre kalmış. kulak memesine kadar uzatılmış saçıma bu saçlar ne diye laf atan bir topal hademe var. sinirlendim pek kimsenin karışmadığı saçıma sen neyine karışıyorsun lan. dedim içimden. bir şey söylemedim.

bu olaydan sonra bu sefer gerçekten 4 arkadaş aynaya boşalıp peçeteyi de üstüne yapıştırdık. aynayı resmen yıkamıştık. *

yine olsa yine yapardık. *

işte marjinallık budur.
Bir gün kuzenim ile mal dağıtımındaydık (harÇlık iÇin abi). Ben koliyi buna veriyorum Buda taşıyor. Daha sonra yağ kolisinin altı aÇıkmış bende söylemedim koli döküldü yağlar patladı. Sonra atıldık işte. Niye böyle yaptım bilmiyorum.
Dukan diyeti yapali 14 gun falan oldu. Sanirim durgunluk donemime girdim. Su tuketimini arttirmam lazim.

Eski sevgilimi okulda surekli gormeye basladim. Hala ondan hoslaniyorum sanirim. Ya da intikam almak istiyor da olabilirim.

Yaz tatilinde 1.5 ay yurt disinda dil egitimi almak istiyorum ama ne yapacagima dair en ufak bir fikrim yok. Yardimci olanlar olursa cok sevinirim.

Tekrar keman calmaya baslayacagim.

Hayatimi duzene sokmaya basliyorum.

Uyku saatim 00:00. Uyanis 07:00.

Her gun yuruyus. 2 kadik yulaf kepegi ve 2 lt su tabi ki. Bunu yapiyordum zaten.

Dersler gunluk tekrar edilecek. Oncelikli şeyler odev.

Hadi bakalim. Bayram donusu basliyoruz.

Kilo verip selulitlerimden kurtulmak istiyorum.

Erasmus sinavi icin taktikleriniz varsa yardim bekliyorum valla. 1.5 ay yurt disi dil egiti icin de. *
..............yapma
Kırıldıkça değişmeli insan.her kırılış yeni bir şeyler öğretmeli, aynı yerden tekrar tekrar kırılmamak için.
herkese inanmamalı insan.bugün dün gibi her geleni " hızır " mualmelesiyle karşılayacak bir zaman diliminde yaşamıyoruz.
Hiçbir şeyi tam sahiplenmemeli insan.bir şeyi benden çok seversen onu elinden alırım vaidi kulakları çınlatırken.
Susmalı insan çoğu zaman.sessizliğindeki çığlıkları duyabilen bir çift kulak, ataletinin arkasına saklı çırpınışları görebilen bir çift göz var mı seçebilsin için.
Ve itiraf etmeli ki insan tüm bunları bilmek yetmiyor
Tıpkı şu an yetmediği gibi...
iki bayramı da şırnak gibi sikimsonik bir yerde geçirmeme rağmen durumumdan hiç de şikayetçi değilim. hatta hiçbir akrabamı aramadım, ailemi de zoraki aradım denilebilir.

o değil de yalnızlığa çok pis alıştım ya da kimsenin şeyinde değilim. bende anlamadım.
Spor toto super ligi izlemek için ayda 69 lira domalan adamlar taniyorum. Yazik lan size. Gidin premier lig maci izleyin. La liga izleyin. Alman ligi izleyin. Lan gidin rus ligini izleyin ama su lige ayda 70 lira. Yilda 840 lira vermeyin.
Siktirsin gitsin saçlarını, yüzünü okşayamayacak taraflarım. istemiyorum.
gaziantep acısı,bıçağı,kebabı,baklavası bugün seni hatırlatmayan tek birşey kalmıştı o da yüzün tvyi açan kardeşim spor kanalında senin attığın gole denk gelmesin mi hayat benimle bugün dalga geçiyor komik değil bir daha yapma ablası.
Yalnizligimi paylasip artık yalniz kalmak istemediğim birisine ihtiyacim var sözlük. Yalniz kalmak istemiyorum.
Bir hayvan sever olarak hüzünlüyüm, katil ruhlu yobazlar ZavAllı hayvanlara işkence ederek beceriksizce onları kesmeye çalışarak onlara bu gün epey eziyet etti.

Keşke bu kadar kafa kesme meraklısı olmasalar .
Hayatımda yaptığım en küçük yanlışsın sen. Minik, minnacık.
hala umudum yok.
Fizyoloji ödevim var. Hoca nası gıcık ellam nası gıcık. Prof olmuş ya ezecek yer arıyor. Hocayı dumur edecek bi ödev hazırlamam lazım. Araştırıp kapsamlı bilgiye sahip olabileceğim bi şeyler var mı aklınız da? Yardımcı olun kardeşinize bee. Hayvan fizyolajisi olsun mümkünse
kurban bayramında dahada memlekete gelmem ulen kurban bile kestim, doğradım. tatil fikri aklimdayken kendi kendime; git kızım az gez, ye , dolaş diyordum. diyen dillerimi.... neyse yarin anneanneme gidip inek sağarım. iyi geceler sözlük.
Çok yanlızım çooooooooooooooook.
15 gündür görüklede eşyalı ev ya da ev arkadaşı arıyorum bulamıyorum. sözlükten en az on tane görüklede yaşadığını düşündüğüm yazara mesaj attım ama bir sonuç alamadım. sadece 1 hafta zamanım kaldı bursaya taşınmak için ve dünyanın en rahat adamıyken fena stres yaptım.
eşek gözlüm diye sevişini bile özleyecek kadar allah belamı verdi.
tv ile o kadar alakam yok ki kaç gündür kaybolan kanalları düzenlemek için uğraşmıyorum bile.
bu aralar çok duygusalım sözlük. çok fazla. aşık olmak çok değiştiriyor insanı. önceden böyle değildim.

önceden gerçekten çok soğukkanlıydım. elbette çevreme tanıştıklarıma karşı sıcak , yumuşak biriydim ama olaylara bakış açım oldukça soğukkanlı ve objektifti. üzücü durumlarda bile kendimi bırakmayıp en doğru kararı veriyordum. bu özelliğim oldukça iyiydi değişene kadar.

artık öyle değilim , en ufak şeyi bile kafama takıyorum ve herhangi bir olayda kendimi bırakıyorum. mantıklı tercih yapamıyorum. o olay beni derinden etkiliyor. aşık olduktan sonra değiştim bunu da biliyorum fakat bu çok kötü. artık her şey beni derinden etkiliyor. dışıma vurmuyorum ama kendi içimde kendimi yiyip bitiriyorum.
Şu hayatta sözkonusu kendim olunca hiçbir zaman çeşitli kutlamalar, hediyeler, özel armağanlar vs gibi meraklarım olmadı. Yani ben yaparım ama bana yapılamaz ben sevmem dedim hep. Sadece kişilerden hatıra toplamayı severim. Hediye falan olursa da sırf bu açıdan düşünerek kabul buyururum. Evet kabul buyururum. Evet çünkü ben abdülhamit'in sol lobuyum. Velhasıl kelâm bu işin genel açısı. Benim için büyük, insanlık için zerre miskal önem teşkil etmeyen itirafım şudur ki;

Kar küresi. Evet lan benim hiç kar kürem olmadı. Belki benim çok şeyim oldu yahut olmadı. Ama kar kürem olmadı. Kar küresi bir çocuk için çok önemlidir. Bir yetişkin için de önemlidir. Çocukluğumdan bu yana nerede görsem zank diye donarım karşısında. Aklımdaki tüm düşünceler durur ve onu izlemeye koyulurum. Kar tanelerinin yavaş yavaş bombeli kürenin içinde düşüşü, dik açıyla olmadan çapraz çapraz düşüşü, bir anda sallayınca yer çekimi yokmuş gibi yukarı aşağı düşüşü. Hatta bu işi fazla abartmış olacağım ki bazen yanımda insanlar varken denk geliyorum yine de sanki hiçkimse yokmuş gibi dakikalarca izlemeye devam ediyorum. Bir kış günü eskicinin birinde gördüğüm kar küresini izlerken ellerimin mosmor olduğunu bilirim. Parmaklarımın donukluğunu açıp hareket etmesini sağlamak uzun bir ısı enerjisi ve zaman almıştı. Sürükleye sürükleye götürüldüğümü bilirim camekânın önünden. Neyse.

Ben bunu çok istiyorum işte. Kendime almıyorum ama. Ben zaten hiçbir bok yapmam kendime. Bunu da yapmıyorum. Bir gün özel ve kalbi güzel biri alır diyorum hep. Bir keresinde arkadaşım almaya kalkmıştı da nasıl tehditkâr "sakın!" dedimse gözleri kocaman kocaman olup adımları donmuştu. Bilmeyen biri alsın kendi akıl etsin işte be. Ya da bilse bile ne bileyim işte öyle seviyorum diye değil de ayrı bir yeri olacağı için alsın. Parasını ben veririm lan valla bak.

Ha bir de ne diyecektim unuttum bak. Hah hatırladım..

Bir gün bir evladım olursa ona devasa kar küreleri alacağım. Bir sürü olacak hepsi. Çeşit çeşit olacak. Düşen kar tanelerine bakarken göz bebekleri kocaman olacak ve en az benim kadar şapşal/şaşkın bir gülümseme taşıyacak.

Velhasıl diyeceğim o ki; Kar küresi önemlidir.
Iyi ki bi şey istedik di mi allahsizlar. Götünüz çıksın e mi
Sevmeyi ve sevilmeyi cok seven bir sevgili istiyorum.

ilgi gordukce bunalmicak ve ilgi gostermekten sıkılmicak.

Yaninda oldugu zaman samimi ve icten olacak.

Surekli konusalim olayi degil bu yazdiklarim, sadece yeri geldiginde o sevgiyi fazlasiyla gostericek birini istiyorum.

Ama oyle biri yok tabiki. Ben uyumaya devam. Tatli uykular sozluk
Yeni bir twitir hesabi actim.Istedigimi yaziyorum.bu da sözluge daha az ihtiyac duyacagim anlamina geliyor.
Okuduğum onca kitaptan öğrendiğim sadece olayın kurgusu oluyor.

Entellektüel bir bilgi kazanımım olmuyor.
Eğer işliyorsa hangi toplumsal soruna ışık tutuyor anlamıyorum.
Hangi akımın özelliklerini taşıyor asla farkedemiyorum.
Yabancılaşma mı var sosyalleşme mi o bile oturmuyor kafama.
Sayfalara bakmaktan gözlerim bozuldu ama kendimi bildim bileli hep aynı hızda okuyorum.
Tonla gündelik bilgi görüyorum bir türlü hayatıma uygulayamıyorum.
Okuyorum ama galiba anlamıyorum.
Anlamıyorum ya galiba malım.