bugün

çok bildiğini sanan borsacı yüzünden en yüksek fiyattan kağıt almıştım. daha sonra hızla düşmeye başladı. bundan kısa süre önce de siyasi bilgisi kuvvetli arkadaş sayesinde tavan fiyattan dolar almıştım. o da aldıktan sonra hızla düştü ve düşmeye devam ediyor.
Sanırım sözlükten eski ve değerli gördüğüm bir arkadaşımdan adam gibi bir özür dileyeceğim. Aslında bunu aylar önce yapmış olmam gerekirdi. Sadece keçi gibi inatçı olduğum için bu kadar bekledim. Ama dönüp geriye bakınca üzülüyorum. Beni daha önce daha kötü bir şey için bir kere affetmişti zaten, yani bu sefer affedilme bekleyemem sanırım ama yine de böyle şeyleri çok kafasına takan biri olarak rahatsız hissediyorum. Gerçi o muhtemelen beni unutmuştur ama bakalım...
birini sevdim beni terketti, yine birini sevdim o da şehri terketti.
Dinliyor musunuz biraz fazla samimi olacak çünkü.

Mesela aşık olacağınız zamanı seçemiyorsunuz ya herhangi bi zaman diliminde gelebiliyor lanet. Ne icazet istiyor nede ben geliyorum ama enişte var mı kızmasın? demiyor. Aslında sorsa belki \'ziyade olsun ya ben yedim de geldim sağol\' diyeceğim ama patavatsız usul erkan bilmeyen bir yengeç gibi yan yan huylandıra huylandıra sızıyor içine.

Sızdı be sözlük. Eniştede kızar esasen.
girdiğim bi entryden sonra hemen eksilenmişmiyim diye bakıyorum, eksilenmediysem seviniyorum ve açgözlülük yapıp hemen artılanmışmıyım diye bakıyorum, insan oğlu gerçekten açgözlü.

bazen okulu bırakıp karadenize yerleşmek istiyorum ama evim hem denize hem de yeşilliğe bakcak, her çeşit ağacın olduğu bi bahçem olacak, içinde de açık alanda bi kütüphane olacak bana ait. tabi henüz bana parayı kimin göndereceği ve geçimimi nasıl sağlayacağımı düşünmedim, inşallah kötü bi şey düşünmem.

herkes tarafından iyi biri diye bilinmeye uğraşmaktan sıkıldım, kötü yüzümü göstereceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum.

hayata geç atıldım, oysaki çok aceleciyimdir her işimde. demek dengelenmem gerekiyordu bi yerde, iyi oldu, güzel dersler çıkardım, bol bol tespit biriktirdim kendime.
O son bardağı içmeyecektim.

Uyuyamıyorum şimdi.
bir günah gibi gizledim.

günah lan söylenmez manyak mısın.
Dün bu saatte uyuyamamistim. Bugün bu saatte uyandım. Ne sikik bir hayatım var lan.
az önce ırkçılıkla ilgili bir film izledim. en sonlarda başrol oyuncusu esir tutulduğu yerden kurtulmak için tek umudu olan mektubunu yakarken gözyaşlarıma engel olamadım. Ağladım... Gerçekten ağladım.. Ve şimdi her zaman nefret ettiğim ırkçılığa karşı duyduğum nefreti bir kere daha belirtmek istedim. Kahrolsun ırkçılık!! Kahrolsun kendini üstün görme!!

saygı amaçlı filmin isminide belirtmek isterim... zaten bilindik bir film:
(bkz: 12 yıllık esaret)
Trene ya da metroya binmeyin icimde cok kotu bir his var.
Gece gece bir pesimistin göz yasları ile duygusala baglayip acildim kiza. Kz sasirdi sozluk.
Edit:Bu entry'i eksileyen yazarin kafasini istiyorum sozluk.
saçlarımı boyattım. neden istiyorum diye sorgulamadım hiç. ama yaptım işte. çok da güzel oldu. kendimi seviyorum sözlük.
evet sozluk bu ilk itirafim.

bitti sozluk bitti. artik tatile giriyorum. 5 sene sonra ilk kez uzun bi sure tatil yapicam. cocuklugumun gencligimin baharinda ben hem okudum hem calistim sozluk. baskalari evlerine dingin sakin bi.kafayla gunlerini gecirirken ben her gun yorgun argin evdekilerle de sinir harbi yasayarak geciriyordum gunleri..gencecik hayatimda hayattan soguyodum..ustelik calismama ihtiyac da yoktu. ama ailem calistiriyodu iste zorla. baskalari aman cocugum okusun aman amele olmasin.derken ben hep hammallik yaptim sozluk evet isimde amelelikti yani. diger aileler cocuklarina egitimleri icin milyarlar harcayip iyi bolumu okusun diye cabalarken ben o parayi aileme harcatmadan ayni yerleri kazandim okudum. yine de kiymetim bilinmedi. hep agresiflikle suclandim. ama ne yapabilirdim sozluk. baskalarinin ailesi gibi degildi benim ailem. sanki bana zulmetmek icin varlardi. 5 sene kabus gibi gecti benim icin. kimi zaman agladim bagardim cagardim bazen evden kovuldum. ama gururumu da cignemek zorunda kaldim cogu zaman. halbuko benim tek istegim kafami derslere gommek bos vakitlerimde eglenmekti. ama ders disindaki hayatim bana cok goruldu. adeta robot gibi goruluyodum. ders is ders is. eglenme vakitlerimi hep yuzume vurdular. ders calisma disinda pek aktivitem olmadi yani. neler neler.
benim tek istegim digerleri gibi dersine calisip isine.bakmakti. benim gorevim buydu. bu olmaliydi ben kucuk bi cocuktum sozluk. benden daha fazlasi beklenmemeliydi.
ama oyle olmadi 5 sene boyunca asagilanmalar hakaretler zorlanmalar ve nicesi.

ama artik ozgurum o yok(babam). rahatim artik ailem kendi kendine geciniyo. ben de okumaya devam ediyorum burslarim var. gecti o gunler ama cok yiprandim sozluk. gene de allaha cok sukur. ne zor durumda olan insanlar var.

bugunume de sukur. artik dinlenebilicem sozluk.
mübarek ramazan ayının perşembeyi cumaya bağlayan son gecesi ona kavuşmak için yaptırılan dualardaki o anları uzun zaman unutmam herhalde. yine gizlesede o temiz yüzünü canlı göreceğimi kuvvetle ümit ediyorum. kimsenin kötülüğünü istememekle beraber ben bu işi Rabbimle çözmek istiyorum. Nasib olursa kimse beni suçlamasın.
dün evlenme teklifi aldım ama şu anda bile ne cevap vereceğimi bilmiyorum. insan çok sevdiği biri için bile tereddüte düşebilirmiş. kafam çok karışık sözlük ben bu işin altından kalkamayacağım sanırım. ailemde onu seven kimse yok sadece benim sevgim yeter mi mutlu olmamıza. eminim onun ailesi de benim için arıza çıkaracak biz şimdi ne bok yiyelim sözlük. aile çok önemli onlarsız olmaz acaba kabul etmesem mi? yav evlenmek istiyorum diye mesaj gönderiyordum da beklemiyordum evrenin mesajı bu kadar kısa sürede alacağını. iyisi mi ben bir kağıda olumlu olumsuz ne varsa yazayım ona göre olumlular olumsuzlardan fazlaysa evleneyim. olumsuzlar olumlulardan fazlaysa da evlenmeyim. anasını satıyım az daha bekleyim otuza daha koskoca 1 yıl var.
Başbakan Sevilay Yüksel'e açıldı. *
rafadan yumurtanın ne olduğunu bilmiyorum sözlük. benim için sadece "yumurta" var. şu, tavada olan hani...
iş yerine bizden önce başlamış çok bilmiş çalışanı gırtlaklamak üzereyim. kendisiyle vardiya dönüyoruz, benim vardiyamda ne olduysa ne yaptırdıysam eleştirecek bok atacak bir şey buluyor. yapılan işleri kötülemek için keşke şöyle yapsaydınız şeklinde akla mantığa uymayacak ifadelerde bulunuyor. beyefendi kusursuz bir insan.
can sıkıntısından ölmek uzereyim.
Oturduğum sitenin miniği Yaman’ı gördüm, kocaman olmuş hayta.
Yanağımı uzattım, koşarak geldi, aylar geçmiş olsa da içgüdüsü değişmemiş önce tebessüm etti, sonra öptü sıpa.

An itibariyle tek istediğim şey günün bitmesi, bu denli yoğun çalışma temposu yaşamımı ciddi manada etkiliyor, sevdiklerimi özlemeye fırsat dahi bulamıyorum.

Nereye gideceksem, koşarak, hızlı araç kullanarak veyahut zihnimde onlarca soruyla varıyor, vakit nasıl geçiyor idrak edemiyorum.

Sadece uyurken rahatım desem abartmış olmam sanıyorum.

Gecenin bir vakti, elimde kahvem sözlüğe girmek misal, Karen Wiesner’in ‘First Draft in 30 Days’ini okuyup, bahsettiği gibi Hikâyemin içindeki bölümleri anlattığını düşündüğüm müzik listemi açıp, kitabımda yeni bir paragraf açacağım diye kılıktan kılığa girmek.

Kurgu yeteneğimi sorgulayarak devam ettiğim kitap, nefes alamıyor bazen. Elektrize edilmiş, dinamik figürlerle donattığım karakterler, kostümler onları dahi özlüyorum.

Ezcümle,
Fırsat bulup ruhuma vakit ayırmak,
Uyumak istiyorum, özlemek, sevmek.

+ bunları buraya yazana dek, 4 defa kapım çalındı, 3 telefon görüşmesi yaptım, an itibariyle de bırakmak durumundayım, saat 22.00 noktasından sonra 5 günlük bir özgürlük beni bekliyor.
Şu an bir de misafirim var.
dünya kuruldu kurulalı bilinir; insan aşkın derinliğinin farkına, ancak ayrılık saati gelip çattığında varır.
özledim.
şu yaşıma geldim ama hala bisiklete led takıp süslemiş çocukları görünce özeniyorum hatta özenmek ne kelime agzımın suyu akıyo, kafaya koydum lan sözlük, ekibi toplayıp bisiklet modifiye edicem kim ne derse desin. bisiklet medeniyet degil mi hem? vuahahahahahaha
Ey ozgurluk... nerelerdesin? ariyorum, soruyorum nerdesin? huzur nerdesin? mutluluk peki sen sen nerdesin? hep sizleri ariyorum gelecek misiniz bana? bilmiyorum... kafam karisik, duygular bulanik, hayat hayatsa huzursuz, zindan. ne yapayim sen soyle bari sozluk? sen soyle ne yapacagimi, hayattan nasil zevk alacagimi? yine bosluklardayim sozluk... bugun camdan kuslari seyrettim. ne kadarda ozgurduler, ne kadar masum...iste ben ozgur ve masum olmak istiyorum sozluk. neyse sozluk ben ozgurluk arayisinda turlar atarken, sen bari ayni yerinde kal olur mu? ben birsey daha biliyorum. hayat degisiyor sozluk, insanlar ayni yerinde kalmiyor... kendine iyi bak ve ayni yerinde kal olur mu?
üşümesin diye toprağa gömdüğüm civcivler oldu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar