bugün

fenerbahçeli insanlardan aşırı nefret ediyorum sözlük. öyle böyle değil, istediği kadar iyi bir insan olsun. örneğin 3 saatlik güzel bir konuşma sonrasında karşımdakinin fenerli olduğunu öğrendim dimi, o an istemsizce o kişiden soğuyorum, elimde değil.
edit: şimdi bu eksileyen fenerliler varya, onları da sevmiyorum mesela.
Bir sürü şey söyleyesim var sözlük. Çok fazlalar ve üşeniyorum.
itiraf ediyorum ondan nefret etmeye başladım.. tiksinmeye başladım.. yaşananlara hiç saygısı olmayan kişiliksiz biri olduğunu düşünmeye başladım.. ben onu unutmadım ama silmeye başladım aklımdan.. gerçek yüzünü daha net gördüm ve üzüldüğüm ağladığım kahrolduğum zamanlar için pişman oldum.. bugün anladım.. yaşadıklarımızın onun için hiç bir değeri olmadığını.. beni sevmediğini..kendime çok kızgınım..zamanında söz geçiremediğim için kalbime.. umuyorum ki bugünden sonra kalbimden aklımdan hatıralarımdan herşeyimden beynimden silmek için yeni bir adım atıyorum.. onu unutuyorum... yıllarımı alsada.. bugün anladımki bana hiç ait olmamış bir ortalık malı olan birisne aşık olduğumu.. yaşananların hiç özel olmadığını onun tarafından.. anladım ki o söylendiği gibi yavşak, gevşek bir insanmış.. inanmadığım için kimseye, dostlarımı dinlemediğim için üzgünüm itiraf ediyorum....
bilmem kaç yaşındayım her sene düğün sezonu açılınca bana bi şeyhler oluyor.
dibe vursam cok guzel olacak, ama eski bir arkadasimin dedigi gibi 'ben hep dusuyorum'...
Neyse...gittigi yere kadar...
çok fazla pişmanlığım var lan benim.

yarın yazıcam buraya, tek tek..
liste olarak. küçük şeyler değil, dalga geçmek içinde yazmayacağım.
yazacam gitsin.
allahını seven artık şu bilmem ne söylemi zart söylemi zurt söylemi diye entryler girmesin tanım yapamıyosan seni sanal dünyanın o muhteşem forum sitelerine davet ediyorum he bu itiraf mı diye sorarsan evet itiraf arasıra çok saçmalıyorsun uludağsözlük ve onun uluyazar dostları . *
2 saat önce oda da osurdum ama etkisi hala sürüyor sözlük.
sözle taciz ettiler dedim kim bilir ne giymiştin dedi . bakış açısı bu kadar işte . kısa ya da açık giyiyorsan sen suçlusun bu arada upuzun bir elbise giymiştim . ayrıca bugün bakkala giderken pantolonluyum yine çocuğun biri üff dedi ne var açık giyinen hatun mu gördün barzo diyerek üstüne yürüdüm bi bok diyemedi . bunlardan çıkardığım tek sonuç bayram dönüşü tekvandoya yazılmak ve bir kaç tanesini ulu orta dövmek .
Bu sozlukte benim musluman olmadigimi dusunenler var. Onlara gore varsa yoksa kendi bildikleri. Evet gecmiste inancimi sarsan olaylar olmustu. Allah'a karsi kustahlastim, kibirlendim, suphelendigim konularda oldu. Fakat inanc konusunda fikirlerim degisti. Allah' a ve emirlerine iman ediyorum.sorular halen var. Soru sormadan insan nasil gelisir ki? Nasil kemale erisir ki? Neyse allah in bilmesi yeterli.
Birisi beni dinsiz ilan etmiş diğeri murted demiş çokta dert değil.
leonardo dicaprio ve will smith bi filmde ağlıyorsa eğer acımam ben de ağlarım. sorunun ne oldğunu önemli değil, bi kadına mı ağlıyolar o kadına ağlarım, adamalr nasıl veriyosa duyguyu artık. her şeyi aynı anda hissediyorum mk.
çok mutsuzum. hayal bile kuramıyorum boşluktayım bazen belki bir mucize olur diye umut ediyorum ama yok yani. neyse buna da alışırım insan neye alışmıyor ki.
bir gün bir kadın 'sen cesur kızsın çatır çatır doğursun' demişti ben de doğururum abla demiştim.
Zaman iyileştiriyor onun açtığı yaraları, halbuki bana kıyamaz bilirdim onu...
insanin mutluyken mutsuz oldugu anlari zerre hatirlamayip mutsuzken mutlu oldugu anlari hatirlamasi da büyük orospu cocuklugu cidden. Ulan bitti iste ne önceki günleri hatirlayip bir darbe de kendi kendine vuruyorsun.
galatasaray fotoğrafının altına fenerbahçeliyim ama ben de sevindim, fenerbahçe fotosunun altına galatasaraylıyım ama helal olsun dedim diyen insanları samimi bulmuyorum.
iğrenç bir şey. buradaki kimsenin beni tanımamasından geliyor bu rahatlıgım, bu yuzden yazıyorum buraya ama nasıl yazacagım düşündükçe midem bulanıyor iğreniyorum şu hayattan!
biri 11-12 yaşlarında, biri 6-7. büyük olan çocuk erkek, küçüğü kız.
Devir iğrenç. Devir berbat. bugün öğrendiklerimden sonra anladım ki bir çocuk yetiştirmek çok zor. Bir çocuk dünyaya getirmek, onu guzel bi şekilde yatiştirmek... Her neyse.

Bu iki çocuk kardeş. bi abi kardeş. yıllardır yani 7 yıldır ailecek tanıyoruz kendilerini...
Tamam anlatacağım ve umarım rahatlayacagım.

Bir abi kız kardeşine nasıl iğrenc bir seyi yapabilir sözlük? Bana dediler ki sakın bildiğini belli etme. belli etme olur mu ya gidip o çocugu boğmak istiyorum! Kardeşini cinsel anlamda nasıl kullanabilir! o küçük kız çocugu durumun farkında bile değil. abisini biri yakalamış kıza sormus napıyodunuz diye kız da demiş, o küçücük kız tüm saflıgıyla demiş ''abim benim pipime bakıyor'' diye.
insan napabilir bu durumda? kıza neler anlatmış. Kız daha neler neler soylemiş... Ya neler yapmış neler! o geceleri o kıza sen ne yaptın sen cocuk musun ya? 11-12 yaşında nasıl cinselliğe ilgi duyabilirsin diyelim ki duydun kardeşin ya. dünya güzeli bi kızın ilerde neler hissedeceğini neler yaşayacagını düşünebiliyor musunuz? Ben düşünebiliyorum.
Babasına anlatılmış durum. Babası oglunu öldürmek istemiş. istenmez mi? Kızınıza oğlunuz kelimelerle anlatılmayacak kadar iğrenc bir şey yapıyor bu nasıl unutulur
o çocugu öldürmek istiyorum.
tamam insanın psikolojik sorunları olabilir ama bu şekilde olmasın ya ben her seyin iyi yanını bulurum tamam diyorum hani cocugun sorunları var. ama bu kabul edilir bi şey degil!

Şükretmemiz gereken ne cok sey var. haberlerde, dizilerde, filmlerde görürdük bu gibi şeyleri anladım ki uzakta değilmiş. neler oluyormuş hayatta.

Gram rahatlamadım. Sinirim iyice alevlendi. Çocuk ya çocuk ikisi de çocuk. neyse. kendimi hiç anlatmış gibi bile hissetmiyorum.

kim isterdi boyle olması kimdi suçlu, kimde suç?
bu şehre geldiğimden beri hep özledim istanbul'u. sürekli dile getirdim özlemimi. şimdi ise dönüş vakti geldi, upuzun bir yolculuk beni bekliyor. lakin dönmek istemiyorum. o kadar alıştım ki buraya..
Nefret edememek kötü bir şey...
hayatımda her şey yolunda, ama ben çok pis küfür etmek istiyorum sözlük. şu ülkenin haline acıyorum artık. allahu ekber diyerek, utanmadan allahın adını anarak insan öldürülen bir ülkedeyiz. hani günahtı bu? sen nasıl allahın yarattığının canını alırsın insan parçası? tepemizdeki siyonistleri müslüman sanıp koyun gibi takip eden insanlarla dolu bir ülkedeyiz. müslüman bir aileye doğmuş olsam da, müslüman olsam da, hay tüküreyim sizin dininize diyorum bazen ne yalan söyleyeyim. insanlar, çocuklar ölüyor, yatak odamıza kadar burunlarını sokmuş sapık beyinli insanların yönettiği bir ülkede mahsur kalmışız, haksızlık diz boyunu geçmiş gırtlağımıza dayanmış,binlerce gencin aklı yıkanmış din elden gidiyor diye.. evet tüküreyim ben böyle işe. hangi din nereye gidiyor be? din, inanç seninle seni yaratanın, allahın arasındadır. yukarıdaki insanlığı yarattığına ne kadar pişmandır şimdi kimbilir..
sözlük çok boktan.. ortalık ergen dolu.. eski iyi yazanlardan kimse kalmamış.. 2 haftalık kafa izni iyi gelicek gibi..
sinemaya yanımda gelecek arkadaş bulamadığım için yalnız gidip sonrada ben yalnız izlemeyi seviyorum ayağı çekiyorum sözlük.
Bugün doğum günüm sözlük. Facete gösterilmesini kapattım. Tek hatırlayan ayrılmak üzere olduğum sevgili ve bir arkadaşım. insan böyle olunca biraz garip hissediyor ama benim sikimde değil. Çünkü ben daha kimseni özel olarak doğum gününü kutlamadım.
Bugün kardeşime yazın biraz baksın diye verdiğim calculus kitabıma göz gezdirince, eski sevgilimin benim için önceden yazdığı küçük aşk cümlelerini gördüm. Üzerinden çokça zaman geçmesine rağmen baya hüzünlendim, uzun uzun baktım. insan eski sevgilisinin el yazısını bile özler mi sözlük? *
insanların düşünceleri değil de başka insanları özel hayatlarını önemsemeleri beni onlardan soğutuyor ama insanları ne olursa olsun seviyorum galiba gözlerinde ki acıyı görebildiğim için.