bugün

annemle babam arasında anlaşmazlığa düşmüşler. Sonunda annemin istediği isim koyulmuş, ikinci isim ise şehit yüzbaşı amcamın ismi olmuş. Babam ise istediği ismi benim 2009 modeline koyabildi.
Bir hafta isimsiz gezince "e artık bir adı olsun bari" diye düşünmüş olmaları.
abiminkini dedem koymuş. bana da dedem koyacakmış annem olaya müdahale edip ohal ilan etmiş. hemen bir khk çıkartıp ismimi kendisi koymuş.
kendim koydum . saka değil gerçek. isteyen olursa anlatabilirim ozelden.
Ablamınki ile uyumlu olması...
bizde isim dededen geçer,Yani farklı bir sebebi yok.
ismimi sevmemin tek sebebi olan rahmetli dedemin ismiyle aynı isim olma sebebi.
takvim yaprağı. şaka değil.
amcamın sevdiği bir kız varmış, gidip gelip ismi o olsun demiş, ben doğmuşum falan amcam hala yalvarıyor. böylece ismim amcamın sevdiği kızın ismi olmuş. Onun kızının ismini de babam seçti. garip bir anlaşma ama herkes memnun.
Seslendiler diye.
Amcam olmasaydı şu an halim nice olurdu acaba diye dusunuyorum. Babama kalsa cristof colomb bile koyabilirdi yani. Buna kanaat edebiliyorum. Egzantriklik yapısında var.*
Babamın ismidir.
Anlamından dolayı

Anlamı
"kendinden öncesini unutturan."
E doğmam.
rahmetli büyükbabamın fanatik galatasaraylı olması ve biz torunların bundan nasibini alması. neyse ki en güzeli bana denk gelmiş. (bkz: eser)
Erkek olsaymışım büyük büyük dedemizin ismi olan “Şakir” olacakmış adım. Abimin ismi de büyük dedemizin ismi ama günümüzde hala kullanılan isimlerden, normal ve güzel bir isim.
Yüce rabbime şükürler olsun ki erkek değilim, yoksa mahkemelerde isim değiştirmek ile uğraşırdım sonra birde. Şakir öyle bir isim ki, bana konulsa hayatım boyunca troll bir insan olarak dolaşırdım. Siz hiç sarışın, renkli gözlü bir Şakir gördünüz mü?

Neyse sonra 2 seçenek sunmuş annem babama, biri Tuğba Nur diğeri ise babamın seçtiği ismim.

ismim Arapça kökenli ve Kuran’da geçen bir isim, anlamı da güzel. Aynı zamanda çok sık rastlanan bir isim değil, annem de o yüzden istedi sanırım.

Neyse ismimde Nur olmaması ve tek ismimin olması da beni mutlu ediyor.

Yani özel ve güzel bir nedeni yok, ama iyi ki bu ismi koymuşlar. Ben çok memnunum.
sakızdaki futbolcu ismi :(
maksat bir adımız olsun işte.
esasında koymayacaklarmış ama bakmışlar ki yakın gelecekte kendi ismimi kazanacak kadar büyümeyeceğim, kafa kağıdı çıkarmak için koymuşlar bir isim.
Deniz Gezmiş ten gelmekte.
ilk görüşte aşık olan babam, anneme ilk mektubunda evlilik teklifi edip "çocuklarımızın isimleri x, y" diyede belirtmiş.
gerçekten böyle olmuş işte.
başka bir seçeneği hiç düşünmemişler.
tebrikler baba.
Dedemin vatan hasreti çekmesidir.
Adsız olmamam yanı bir ismimim olması için.
Fenerbahçeli futbolcu Cem pamiroğlundan gelirmiş.
doktorumun ismiymiş...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar