bugün

topraktan evlerden yapılı eski bir yerde.. kıyafetim abbasi dönemi filan gibi bedevi giysisiydi..
ileriden yıldırım ve toz bulutları geliyordu. biraz gözlemledim. yıldırımlarla dolu toz bulutlarının üzerime geldiğini gördüm. çevrede benden başka kimse yoktu. sonra ne oluyor.. bunlar yaklaşacaklar. ben nasıl kaçacağım düşüncelerini düşünürken. bir yıldırımın da beni çarpması ile öldüğümü gördüm. rüya bitti....
bu çok eski bir rüyam. ama son bir haftadır buna benzer çok daha ilginç rüyaları ardı arkasına gördüm. gerek duyarsam ileride anlatacağım unutmazsam.
2 yıl boyunca telefonlarımı açmadığını, aramak istediğimde telefonumun parçalandığını, birinden telefon aradığımı, numarayı hatırlamadığımı ve hep aynı rüyayı gördüm. bazen yanımdayken bile bağırıp uyandım, bana güldü, manyaksın dedi. 2 sene sonra aynen öyle oldu.
aslında rüyaların çıktığına, kendi rüyalarımın bir anlamı olduğuna falan inanmam. belki başkalarına oluyordur ama benim rüyalarım hep aleladedir. bu rüya hariç. ısrarla gördüm. gerçek olana kadar.
akp seçim kaybediyordu. Çok enteresan.
Bu zamana kadar birçok ilginç rüya gördüm ama en yakın olanı iki gün önceydi, cübbeli ahmet'le kavga ediyordum. Pardon benimkilere ilginçten çok saçma deniliyor sanırım *
Bugün öğlen gördüğüm rüyaydı.
Eski sevgilimi gördüm, bizim evdeydi ve ev çok soğuktu, neskafe ikisi bir arada yapmışım ona, biraz ısınmak için kahveyi pantolununa döktük. Gereğinden fazla ıslandı diye pantolonunu çıkardı.
-rüya işte-
güneşin yere inip oturduğumuz mahalleden geçtiğini ve her yeri yaktığını görmüştüm işin ilginci güneş tekrar göğe yükselince yakıp geçtiği yerlerin hepsi çook güzel çiçeklerle dolmasıydı rüyada daha ayrıntılar var da üşeniyorum yazmaya.
savaş çıkıyordu, kısaca dötü kurtarmaya çalışıyordum. ölüler, çığlıklar, silah ve patlama sesleri sürekli. yataktan fırlayıp hemen cep telefonuma sarılıyordum. bu üç kere oldu aynı gece telefonun saatlerini asla unutamıyorum. sırasıyla 03:37 - 03:59 - 04:21
3-4 gündür gördüğüm rüyaların tamamı. yalnız bazılarının ortak ve ürpertici yanları.. neyse.
gizemli adam mode off.
sözlük yazarları tarafından geceleri kafayı meşgul eden o anlamsızlık rüyalardır.

monte kristo kontunda, monte kristo kontesiydim. evimin önünde koca bir kanal, kanalın diğer tarafında ikinci dünya savaşı.

havada uçan bir vatoz balığım var ve yavru aslanlarımı okşuyorum, ve bir geyik sürüsü beni kovalamaya başlıyor.

sonra erdoğan gelmiş yanımda donal trump ile telefonda sövüşmeye başlıyor. kafam çok karışmış.