bugün

düşündürür ama daha çok da güldürür; tıpkı şu örnekte olduğu gibi:
Çook uzun süre karşılaşılmamış ve yıllarca yurtdışında yaşayıp henüz dönmüş arkadaşla yapılan diyolog. (yanında da bir amca vardır)

+ Canımm, özlettin valla kendini yıllarca ama olsun bak ne iyi ettin döndün. Kim bilir baban da ne çok sevinmiştir.
- Tanıştırayım bu eşim bu da liseden arkadaşım "dangalakk".
kilolu bir arkadaşıma ''üzülme şişman olmak senin suçun değil.'' demiştim.

kompleksli biriydi ve yaklaşık 3 ay bunu başıma kaktı.
yazarımız bir reklamcıda çalışmaktadır. bir amcamız gelir ve motoru için kan grubu folyosu kestirir.

worldisblack: lan 1 lira istedik az mı ettik
çırak: valla az istedin biz hocayla bi k.atatürk imzasına 10 lira alıyoduk
müşteri: lan ondan para mı alıyonuz dövmeciler bile beleşe yapıyo
worldisblack: ya onu geç kemalistlere iteliycen zaten. (bunu söylerken düşmanlık beslenilmedi tabi.)

kısa süre sonra yazarımız, müşterinin kolundaki k.atatürk dövmesini fark eder ve...

worldisblack:... canım şaka yapıyorum tabi..

lan böyle mallık yok. ileride aç kalır üstüne linç edilirim.
babası otobüs soförü olan adama otobüs soförlerinin alayı o.çocuğu demek.
Abisi yeni ölmüş yakın arkadaşa "hadi ya çok geçmiş olsun" deyip ardından "çok şey yapma" demek. toparlamaya çalışmak ama olduramamak.
(bkz: yer yarılsa da yerin içine girsem denilen anlar)
günlerden bir gün, daha o zamanlar yeni yeni bir kızla konuşmaya falan başlıyorum. arkadaşlar da durumdan haberdar. Kızın da bir abisi var ama kimdir neyin nesidir bilmiyorum. neyse bir gün utangaçlığımı yenerek kızla konuşmaya gittim, az da olsa konuştuk falan, bu benim için büyük başarıydı ama...
eve gittiğimde telefon çalıyordu, tanımadığım bir numara arıyordu. açtığımda biri tehditler savurmaya başladı, lan seni bir daha kardeşimin yanında görmeyecem, ne geziyon sen o kızın yanında, sen de kimsin lan, tanımıyorum etmiyorum, yarın okula gel lan yiyorsa falan, acaip tırsmıştım, neyse ben tabi hemen ortamı yumuşatmak için yok abi ne gelmesi, bırakırım kızı tamam abi sorun etme bir daha yanına gitmem, konuşmam etmem, falan sayıyorum, arada nasıl oldu adını sormuştum, durdu falan adem dedi, ben de o an ''benim abimin adı da adem'' demiştim, lan ama adını derken durunca bir bit yeniği olduğunu anladım, konuşmanın sonunda bizim arkadaşlar bir çıktı telefona hahahahahaha gülüyor p.çler.
beni oynatmışlar. 2 yıl geçti hala ''benim abimin adı da adem diyerek dalga geçer ipneler.
kuzenimin yeni ve güzel kız arkadaş bulma haberi sonrası, amaan onun güzel dediği şişman sivilceli bir şeydir demem ve tam bu tanıma uyan arkadaşımın da o an o ortamda olmasıdır. halen aklıma geldikçe hem üzülür hem utanırım. o günden sonra insanları dış görünüşüyle yargılamanın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlamama sebep olan gaftır bu. ayrıca hüseyin ne biçim isim, öyle isim mi olur ya fikirlerimi babasının ismi hüseyin olan kızın yanında iki kez belirtmişim.
Babamı geçen gün kankayla karıştırmak.

- versene lan şu kumandayı.
+ ..........
- ?:!,.-/(.
Mail sonuna görüşmek üzere yerine "gömüşmek üzere" yazmak. Klavyede az biraz yavaş yazmak lazım.

Arkadaşına yazınca sorun olmuyor da müşteriye yazınca sıkıntı...
Otele gelen acenteciye;

'sizin butceleri gordum, cok kalitesiz misafir getireceginiz belli.'