bugün

(bkz: sözlüğün geldiği son nokta)
taşlıtarla minibüsü yine tıklım tıklım doluydu. yüzüm kapıya dönük, ayakta yolculuk ediyordum. dolmuş durdu ve yaşlı bir amca eşikten bir ayağını yukarı attı. kendini yukarı çekmek için tutunacak yer bulamayınca, teklifsiz pantolonumun üst bölgesini kavradı ve kendini yukarı çekti. "amca ya, tutunacak başka yer bulamadın mı ?" dedim. olayı görenler kahkahayı koyverdiler tabii. yaşlı amca ne olduğunun hala farkında değildi.
3 arkadaş konser verdik gaza gelip. (bkz: beytepe gece servisleri)
-kızım camı açıp bağırsana aksaray diye.

(bkz: ön koltuğa oturmanın sonuçları)
şoföre "dursan da insem" diyen kıza dolmuş şoförünün verdiği inanılmaz ayar; "söyle de duralım".
24 kapasiteli minibü'e 38 kişi girdik bence en büyük macera budur.
okulumun düzenlediği buca/gölet gezisine katılan 35 bayan arkadaşım ve 4 erkek arkadaşım ile gidip gezi dönüşünde 25 bayan arkadaşım ile otobüsün içinde avazım çıkana kadar bağırıp dans etmek.

not: ne içirdiler hatırlamıyorum. öleydim de kalkmayaydım o koltuktan.
elimde koca bir bavul istanbul un bir ucu yenibosnadan kartala gitmeye çalışıyorum. kartalda dolmuşa bindim. ineceğim yeri de bilmediğim için şoförün hemen arkasına oturdum. git git gelemiyoruz. en sonunda dolmuşta bir benle şoförümüz kaldı. beklenen oldu ve sorular sorulmaya başlandı. okuyor musunuz, buraya ilk defa mı geldiniz, istanbul da ne kadar kalabalık eheh gibi sorular yüzüme çarpıyordu. bavuluma sıkıca tutunmuş kapıdan bavuluma sarılarak atlamayı düşünüyordum ki gerek kalmadı.

zınk diye yolun ortasında durup elime para tutuşturup benim işim çıktı sen başka dolmuş yakala diye beni indirdi. sonradan beğenmedi beni herhalde.
macera mı salaklık mı bilmem fakat anıt dolmuşuna binip, abi anıta gider mi diye sormuşluğum var.
omzumu delmişlerdi. * *
Şoför: abla biraz yana kay, ayaktakiler de otursun.
Yolcu: ben incem.
Şoför: herkes incek, ben de incem?
(kadın bi göt yana kayar)

6.2 saniyede 0'dan 100'e çıkan ayar.