bugün

Şeytan ona uymamız için yalvarıyor, peki biz çok iyi insanlar olduğumuz için mi onu kıramıyoruz?
guzunamcayı merak ediyorum. nerde bu adam bilen var mı ya?
aceba hiçbir şeyi düşünmeden rahat,huzurlu bir yaşamım olacak mı merak ediyorum.
neden hep bel altı konularda başlık açılıyor? ben şahsen en çok bunu merak ediyorum.
karakteristik özelliklerin kalıtsal olup olmadığı?
kiraz, kayısı, erik gibi meyveler çekirdekten çıkarlar. peki bunlar çekirdek olmadan nasıl çıkmıştır?
neden bu sözlükte saçmalayan yazarları sözlükte tutarlar anlamıyorum ve çok merak ediyorum. saçmalamaktan kastım, karmayı eksi yönde arttırmak isteyen yazarların malca başlık açması, entry yazması. yok atatürk'ün müslüman olmadığı gerçeği, yok ayakta yürüyen kız bakire değildir, yok kürtlerin iğrenç olması, türbanlıların x olması vb. hayır sözlüğe hiçbir şey kattıkları yok. neden hala sözlük sınırları içindeler. format dahilinde birileri anamızı şey ediyor fakat ne ceza alan var ne sözlükten atılan.
merak ediyorum sözlük, sünnet düğünü varda ilk regl olma günü niye yok?
gökyüzü mavi değil pembe olsaydı hayat toz pembe olur muydu gerçekten?
babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
çok çalışıp çok emek harcadığımız yapılması gereken herşeyi yaptığımız halde kaderi neden yenemiyoruz çok merak ediyorum.
anket mi lan bu?
ingilizce,fransızca,ispanyolca ne zaman öğrenicem çok merak ediyorum.
bugünü yarın sanan adam hangi gündedir sözlük beynim ısınıyor bunu düşününce.
-abi saat kaç.
(bkz: yarrak afedersin)

hani adamın başına ne gelirse ya meraktan ya yaraktan ya..
sümüklü böcekler gülermi lan?
yumurtalar neden sari ve beyaz diye ayriliyor?
tarih gerçekten söylendiği gibi tekerrür edecek mi? hani derler ya tarih tekerrürden ibaret, 68 kuşağı gibi olacak mıyız yine?
öldükten sonra ne olacak?
yarını görebilecek miyim?
ne kadar özgürüm?
ne kadar özgür olabilirim?
insanlar hakkında bu sözlüklerde habire yorumlar yapıyoruz, doğru ya da yanlış, bazı bilgiler veriyoruz alıyoruz. bunların getirisi ne olacak? hakta kalmıyor muyuz acaba? öbür tarafta kalın kaçarsa hepimiz yanarız.
sözlükte güzel kızlar var mı.
ajdarın beyninin çalışma prensibi nedir?