bugün

abartısız benimde içinde bulunduğum tüm sözlük yazarlarının aptal olmasıdır. genelleme falan hiç gücenmeyin sayın yazarlar acı gerçekler, çok acı.

ne yapıyoruz biz burada şimdi, amacımız ne, getirisi nedir, götürüsü nelerdir? bu gibi sorular mantıklı cevaplandığı takdirde çok büyük kayıpta olduğumuz sonucu ortaya çıkıyor.

ama değişik bir ülkeyiz, unutkanlığımız gibi aptallığımızda bakı kalacaktır.

eyvallah..
kişinin kendini bilmesi erdemdir. Ama genelleme yapmak çoğu kez abesle iştigal etmektir. kendimi bazen aptal gibi hissederim ama sözlük yazarı olmamla alakalı mıdır, sanmıyorum. Kimisi eğlenmek için alkol alır, kimisi garip lunapark oyuncaklarına takılır, kimi okey oynar, kimi tavla oynar, kimi imkanı varsa sevişir, kimi gerçekten eğlendiği için matematik problemi çözer, kimi şiir yazar, kimi roman okur... Bu liste sonsuza dek uzar gider. Evren çok aptal olmalı.
saf diyelim ona. saf ve temiz kalpliyiz biz. meleğiz lan biz.
yaptığı her iş akıllıca olan bir insanın yapması gereken tespittir. "Sanarsın bilim adamı, atomu parçalıyo" der sami' ye de saygılarımı sunarım.
diyelimki evet ben aptalım...
benim gibi bir aptalın üzeriden prim yapmaya çalışan kişi/kişiler nedir?
troll mü sadece...?

(bkz: hepimiz aptalız)
(bkz: kapak)
bende bir zeka geriliği hali mevcuttur ama bunu genele yaymak doğru olmaz, yanlış tez hacı.
aptallık olduğunu bile bile sözlükte takılanlar ile bilmeden takılan yazarların tümünün aptal olmasıdır.
(bkz: abdal)
yazar kendine bu ünvanı yakıştırıyorsa eyvalla denilecek durumdur.
not:burda birkaç yazara illet olmuştur. sinirlenip yazmıştır.benimde illet olduklarım var anında engel çözüm budur.
katılmadığım önermedir. sözlük yazarı olmak ya da okumak insana çok şey öğretir. ve yorum yeteneğini geliştirir.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
3. Dünya ülkesi vatandaşı zihniyetinde hepsi. Ben aptal değilim diye kendini savunlalarindan veya yapıcı fikir yerine karşıt görüş bildirmelerinden belli.
kendimi de dahil ederek yapmış olduğum çıkarımdır, özellikle de son birkaç saattir.

komik desen değil, eğlenceli desen hiç değil.

ne bok yedikleri, bu gizemli boku yerken nasıl bir kafa yaşadıkları meçhul.

bütün bunlar olurken ısrarla burada takılmak da ayrı bir aptallıktır elbette.

o yüzden...