bugün

birinin bana 'canım yaa çok iyisin sen' demesi. evet aynen bu laf beni çok sinir ediyor.

çünkü biliyorum ki iyi olmak mallıkla eşdeğer görülüyor bu zamanda.. yani bu lafın altında garip bir 'sen safsın salaksın yazık sana ' iması hissediyorum. demesinler lan bana öyle şeyler.
sinsi desinler oo sen çok fenasın desinler efendime söyliyim senden korkulur desinler ama 'sen çok iyisin kıyamaaam' demesinler.
Uykusuzsam en ufak bir şey bile beni kızdırmaya yeter.
aldığın bi sigarayı senden başka herkesin içmesi.
*
nisan ortası oldu hava ısınmadı hala.
anlatacak onca şey varken anlatmaya fırsat bulamamak.
Adam yerine koyduğum birinin beni küçümsemeye çalışmasıdır efendim.
devamlı arayan yanlış numaralar. bugün de atv'den aradılar, ettiğim küfürler akşam haberlerine yetişir umarım.
film ya da dizi izlerken antre ışığının açılması ve kapatılmaması,
eve girdiğimde tüm odaların kapılarını açık olarak bulmak,
benden habersiz kıyafet ya da çarşaflarımın yıkanması,
en sevdiğim tabağın, bardağın ya da kupanın kullanılmış olması,
sık kullandığım eşyaların yerinin değiştirilmesi,
ev ahalisinin kendi eşyalarını bulamayıp bana sorması,
eve misafir gelmesi,
akraba ziyareti.

çok sosyalim sözlük asosyalleşemiyorum.
seri eksi atan troller.
yapmacık hareketler. Hayır yani o kadar belli oluyor ki. Ben hep net olmaya çalıştım, neysem o. O an arkadaşım yanında olmak istiyorsam, oldum. Kimseye de yalandan arkadaşlık yapmadım. Ama insanlar öyle değil.* Yani net olsalar çok mu zor? Bir tripler, afra tafralar. anlamıyorum yani. Sevmiyorsan, istemiyorsan arkadaş olmayı onu da söyle. Hee tutup da laf edecek halimiz yok. ama böyle yalandan falan hoş değil. Tamam dengesizim, doğru. Yeri gelince çok itlik de yapıyorum, doğru. Ama ne yapıyorsam kendime. Sen tutup da bunlar yüzünden soğuk falan davranamazsın. Sebepsiz yere bir kızmalar falan. Anasını satiim ne varsa bana patlıyorlar. Zaten iyi değilim. salak salak dolanıyorum etrafta. yanımda olmanızı da geçtim, dokunmayın yeter lan. O derece soğudum artık sizden. O derece istemiyorum artık sizi. Bildiğiniz bir bok yok. tek yaptığınız kıskançlık. arkadaş mutlu olunca, mutlu olunur diye biliyordum ben ama yanılmışım. Ya da siz bir bok bilmiyorsunuz arkadaşlıkla ilgili. bugün resmen öküz oturdu içime, öküz. Koltukta uyukluyordum da aklıma geldi yine bu tavırlarınız. Sinirlendim tabi. Kan sıçradı beynime. Zaten asabiyim diyorum. Bir de yüz yüze bakıyoruz. Dellendim yine. Yapmayın bana böyle şeyler. Yapmacık olmayın arkadaşım. Tahammülüm yok.
görsel
okumadan, yada okuduğunu anlamadan eksileyen yazar.
(bkz: kaypaklık)
küçük paraların muhabbetinin yapılması.
birinin şunu şöyle yapalım, bunu böyle yapalım diye hevesli hevesli konuşup insanı da durduk yerde heveslendirip birden neyse vazgeçtim demesi. biri bunu yapınca önce ağzının ortasına bir tane geçirip, sonra yere yatırıp hastanelik olana kadar dövesim geliyor. lan madem pat diye vazgeçebileceğin bir şey, emin değilsin neden 5 sayfa konuşup insanı da durduk yere heveslendirip tam da kıvama getirip sonra da pat diye vazgeçiyorsun amk demezler mi adama?
yapmacık davranışlardır . herkesle aynı kefeye koyulmak herkes birbirine benzemez şunu anlayın artık bir şey denildiğinde arkasında durulmaması ya hiç deme dedin madem arkasında dur .
iyi niyet yoksunluğu. gerçekleştiren de aziz yıldırım' dır.
bir şey anlatırken sözünün kesilmesidir.
(bkz: Bülent arınç)
ilk adımı atanın hep ilk pes eden olması...
şu aralar dünya ve ülkede olan şeyler.
2-0 dan 3-2 yenilmek.
unutulmak.
Bekletilmek.
23 yaşındaki bi gencin ayakkabısını 65 yaşındaki bi amcanın boyaması durumu.