bugün

Mustafa Kemal Atatürk diye cevaplanmasi gereken sorudur.
Tabiki Recep Tayyip Erdoğan sonuçta 15 temmuzu engelledi. Heykelini diksek taşaklarına beton yetmez.
Reis işte bu yiğit adamdır..!
görsel
hayır benim anlamadığım, reis nedir yerine mesela "hazırbulunuşluk nedir" diye sorsalar mülakat olayı sıkıntısız mı olacaktı?

yahu adam 12 sene zorunlu eğitim + minimum 4 sene üniversite okumuş. KPSS'den hayvan gibi puan almış. sen napıyorsun; her ilde farklı bir komisyon kurup bu adamları mülakat adı altında can çekiştiriyorsun. üstelik atamayı da "sadece mülakat puanı üzerinden" yapacağını ilan ediyorsun.

bu nasıl bir adalet lan. geceleri nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz çok merak ediyorum.
görsel
görsel
Artık kimsenin öğretmenlik okumaması gerektiğini kanıtlamış mülakat sorusu. Bir meslek ancak bu kadar itibarsızlaştırılabilirdi. Tebrikler. Her şeyden soğuttunuz insanları.
bu soruyu gec hatayli adama alevimisin diye soru sormuslar, bizim turkiye derecesi yapan 96 puanli dersane ogretmenimize 46 verdiler, bu adam 20 senesini ogrenimle gecirdi, yillarca ders anlatti, aylarca alan denemesi cozdu, demekki kpss falan hikaye, insanlar bosuna okuyor, bir insanin yillar boyu verdigi emeklerini 2 dakikada cope atan bu adamlar yargilanmali, simdi o anarsistleri anlayabiliyorum aslinda, adaletin olmadigi yerde anarsi dogar, bu reiscilerin anasini sikeyim ben sistem karsiti olanlara utanmadan sorarlar birde devlet size ne yapti diye, ulan daha ne yapsin orospu cocuklari daga mi cikalim simdi?
Amk ülkesi sirk gibi.

Reis ebendir.
Muharrem ince’den Bakan ismet Yılmaz’a ağır eleştiri
--spoiler--

Sözleşmeli öğretmen mülakatları sırasında sorulduğu iddia edilen 'Reis kimdir' sorusuna ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı ismet Yılmaz'a, CHP'li Muharrem ince'den ağır bir eleştiri geldi.
Sözleşmeli öğretmen alımında sorulduğu iddia edilen sorulara ilişkin bugün Milli Eğitim Bakanı ismet Yılmaz açıklama yaptı.
Bakan Yılmaz, bahsi geçen soruların ( Reis kimdir?, Cemil Meriç kimdir?, Cumhurbaşkanımız konuşmasında nelere değindi?, Reis hakkında ne düşünüyorsun?) gibi soruların ‘havuz sisteminde’ olmadığını belirtti. CHP Yalova Milletvekili Muharrem ince ise, Bakan Yılmaz’ın bu açıklamalarını, sosyal medya hesabı üzerinden sert bir dille eleştirdi.
ince, sözlü mülakat sisteminin sınavdan önce soru çalmakla aynı menzile giden iki yapının ortak noktası olduğunu ifade ederken, sözlü mülakatlarda kayırma olmadığını ispat etmek için ‘kameralı mülakat’ önerisinde bulundu.
işte Muharrem ince’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı o açıklamalar:
1-Milli Eğitim Bakanı Sözleşmeli Öğretmenlik sözlü sınavında reis kim sorusunun ne zararı var demiş! Turgut Reis der, Piri Reis der demiş.
2- Bu cevap, eğitimle tek ilgisi kendisinin ve çocuklarının eğitim-öğretim hayatı olan bir bakanın verebileceği bir cevap bu.
3- Temel Reis diyen kaç puan alır, Piri reis diyen kaç puan alır, organize yolsuzluk çete reisi diyen kaç puan alır?
4- Sözleşmeli öğretmenlik daha önce denendi, sakıncaları görüldü, vazgeçildi. Şimdi sözleşmeli öğretmenlik üstelik sözlü sınavla.
5- Bakan bu soru, soru havuzumuzda yok diyor, kolayı var yandaş kayırmama konusunda kendinize güveniyorsanız mülakatı kameralı yaparsınız.
6- Hem hangi saçma sapan soruyu hangi sorumsuzun sorduğunu öğrenmiş olursunuz, hem de haksızlığın önüne geçersiniz.
7- Ama sizin derdiniz başka,sınavdan önce soru çalmakla,sınavdan sonra mülakatla emek çalmak aynı menzile giden iki yapının ortak noktasıdır
8- Ülkemizin can damarı eğitimi bozan, eğitimin temeli öğretmeni inanmadığı cevapları vermek zorunda bırakan bu cehaletten kurtulmalıyız.
--spoiler--
AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı ''Reis kimdir? Gezi olayları hakkında ne düşünüyorsun? Hangi gazete ve köşe yazarlarını takip ediyorsun? Tarık Akan hakkında ne düşünüyorsun?” gibi soruların yöneltildiği öğretmen adaylığı mülakat sınavı için inceleme yapılacağını açıkladı.