bugün

sömestr ne lan? kırk yıllık 15 tatilin adı ne zaman değişti?
sadece yıllık izni olanların ,öğrencilik yıllarından bildiği ve imrendiği tatil (bkz: ben).
Yıllar önce ilkokuldayken sömestr tatilinde her yer kar altındaydı. Biz de sınıf arkadaşlarımdan birinin evinin önündeki yamada, kar üzerinde poşetle kaymaya gitmiştik. O kadar eğlenmiştim ki akşam olduğunu ve anne babamın merak edeceğini fark edememiştim. Bizimkiler evde deli olmuşlar. Yakın mahalleleri, okulumun etrafını aramışlar. Çaresiz eve döndüklerinde ben de eve gelmiştim. Sonrası tahta kepçeyle popoyu hedef alan vuruşlar. * Bu mutlu günü böyle bitirmeyebilirdik anacım.
bugün itibariyle başlayan tatil.
bütlere kalmak zorunda olduğum için girme ihtimalimin olmadığı tatildir.
dört gözle beklediğim tatildir.
Şirinceye gidip sıcak şarap içmeyi planladıgim tatil .
tatil beldelerinin, otellerin, motellerin, turların vb. her türlü tatilci tayfanın mal görmüş mağribi gibi üstüne atlayarak milleti o paketten bu pakete sürükleyecek kampanyalar sunmaya başladığı devir. öğrenciye suni teneffüs, ana babaya hasret giderilecek vakit, herkese sevinç, mutluluk, neşe. *
sonucunda aileye kavuşmak var, anneye alabildiğince şımarmak, nazlanmak var. bol bol yemek, içmek var.
Ogrecilerin ve ogretmenlerin dort gozle bekledigi tatil.
normal şartlarda 23 ocak olarak belirlenen yarı yıl tatilidir.

fakat kar tatili dolayısıyla müfredatta geç kalma ve yazılıların birikmesi, sarkması hasebiyle bir sonraki cumaya yani 30 ocak olarak değiştirilmesi düşünülüyor.
tatil için plan yapanlar olası bu değişikliği göz önünde bulundursunlar.
henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

edit: düzeltildi.
bazen çok farklı kapıları açan tatildir.
bilgidiğin 15 tatil. sömestır diye ihtişam katmalarını anlamam. sanki hepimiz kanadaya kamp yapmaya gidiyoruz.
An itibarı ile başlamıştır.
Öğretim yılının iki döneme ayrılması için verilen yarıyıl tatilidir. Süresi 15 gün olduğu için 15 tatil olarak da adlandırılır. (bkz: 15 tatil)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar