bugün

avustralya kıtasına tatil planlıyorsanız min. 1 ay olarak planlamanızı tavsiye ederim. özellikle şubat ayı en güzel zamanı. en güzel şehir (bkz: sydney), sonra brisbane tarafları geliyor . oueensland’de meşhur beyaz kum plajları var , (bkz: whitsunday island). yine brisbane’de airlie beach de meşhur plajlar arasında .
tüm tatili sydney’de geçirecek olanlara en güzel 5 plajı kendi gözlemlerime göre sıralıyorum .
-collins flat
-shelly
-balmoral
-camp cove
-palm
iyi tatiller
https://www.planetdp.org/title/sydney-dp42402#1

bir ismi hard eight, bir ismi sydney olan 1996 yapımı paul thomas anderson filmi. başrollerini philip baker hall, john c. reilly, gwyneth paltrow paylaşırken samuel l. jackson amcamı kötü adam rolünde kısa bir süre izliyoruz. film boyunca bir gizem ve merak baskısı altında olup ekrana kilitlendiğimiz nadir filmlerden. açılışta kafenin önüne oturmuş bir afam görüyoruz, yanına gidip halini hatırını soran amacamız da onu içeri davet edip bir kahve ısmarlıyor ve film başlıyor. bu adam vegas kumarhanesinde tüm parasını kaybetmiş. ama bunun bir sebebi var; annesi ölmüş ve cenazesini kaldırmak için 6bin dolar gerekiyor, bunun için kumar oynamayı denemiş ve olmamış. amcamız yine yardım ediyor ve "ben sana 50 dolar verip kumarhaneden nasıl para kazanacağını öğretirim ama kimse oradan 6 bin dolar kazanamaz" der. adam ise "sen niye bana yardım ediyorsun, aziz francismisin" deyince o da "evet aziz francis 'im" der ve vegas yoluna düşerler...
bundan sonrasında bizi bir gizem ve merak kaplayıp "bu amca kimdir, neden bu kadar yardım sever" sorularını çözmeye çalışırız.
tam tamına bir doksanlar filmi, izlemesi keyifli. yinede fazla beklentiniz olmasın.
güncel Önemli Başlıklar