bugün

son derece hak edilerek kazanılmış durumdur.
finalden önceki survivor bölümünde merve ve ihsan ile ilgili istatistikleri çıkarmışlardı
Dokunulmazlık Düello Ödül
ERKEKLER
KIZLAR
Merve 2 4 3
ihsan 2 2 2

ihsanın merveden tek farkının daha az düelloya kalması ki bu da mervenin daha çok çaba gösterdiğini kaç düellodan elenmeden yoluna devam ettiğini gösterir ki final oyunları 1-1 bittiği için ihsan merveden daha başarılı sayılamıyor.
halkta mervenin adada ve düellolarda daha fazla çaba sarf ettiğini düşünmüş olacak ki smslerde merve galip gelmiştir.
adadaki kulisleri dışarıda pek tutmadığından ihsan kaybetmiştir.

edit: bu arada başlık benim başıma kalmış...
bi bağğğyanın kazanmasıyla, feminist duygularımı depreştiren olay. "history is not his story anymore" diye haykırmak istiyorum, o derece.
bileğinin hakkı ile söke söke alması durumudur.
nedeni içinse;
(bkz: ihsanın suçu ne)
kulis yıkılmış hero kazanmıştır.* * *
acun ılıcalı'nın kankaları hakan ve gizem'e çektiği hoş bir kıyaktır.
madem bu yarısmanın final formatı dünyada böyleydi, neden önceki survivorlarda böyle birşey yapılmadı ? ne konsey ne sms yapılmadı oncekı fınallerde. ama bu sefer durum farklı merve halkın gozunde acındırıldıkca acındırıldı. destek verılmesı saglandı. finalde de sms mevzusundan en sağlam voleyi vurdu acun efendi. olan garip ihsan'a oldu.
ona 500.000 türk lirası kazandırmıştır. ama ben diğerlerinin eli boş döndüğüne inanmıyorum. onlara da üç beş kuruş vermişlerdir; özellikle reytingi* bol olanlara.
sorvivor'ı mervenin kazanması ile aynı olaydır sanıyorum. Yalnız birisinde "yabancı dilden yakın zamanda türkçe'ye geçmiş kelimeler eğer yazıldıkları gibi okunmuyorlarsa ek aldıklarında, ekler okundukları şekliyle uygun olan şekilde küçük veya büyük ünlü uyumuna uydurulurlar" kuralına uyulur, diğerinde uyulmaz.

sorvivor'u ne lan? bir de merve'nin olacak o. Teeey, üç tane yanlış başlık açanın başlık açma hakkı elinden alınsa keşke.