bugün

gelen mültecilerinde gelmeyenlerinde yaşadığı, bizi mutlu eden durum.
Dilencilikten kazandıkları para az gelmiştir.
bazi suriyeliler vardir ki turkiyeyi begenmezler. cok yardim beklerler. sanki hotele geldiler. ev yiyecek icecek is. ne istersen iste. bunlari bulamayanlar almanya ve isvec e goc etmeye calisir.
ülkenin sürekli olarak dejavu yaşadığını kanıtlayan mevzudur. 90 larda saddam dan kaçan kuzey ırak kürtlerine kapıyı açmıştı özal. 50000 civarı kuzey ırak kürdü gelmişti ülkeye soykırımdan kaçıp. ne oldu peki sonra ? yaşı yetenler hatırlar. şimdiki pkk o sınırdan gelenler tarafından yükseltildi binlerce şehit verdik askerinden siviline kadar..

dejavu kısmı da bu işte. gene soykırım gene orta doğudan gelen insanlar. bu sefer 50000 falan değil en az 3 milyon insan. dahası da gelecek gibi.. peki ne olacak en fazla 10 sene sonra ? onlar da sistemi beğenmeyecek çünkü bu insanlar çalışmayı seven tipler değil. tıpkı 90 larda gelenler gibi. kolay para kazanmak isteyecekler başlayacaklar toprak istemeye daha fazla hak istemeye.. allah yardımcımız olsun ne diyelim..
çok üzücü bir durum değil mi lan bu ?

haberlere bakıyorum. hangi mülteciye sorsa ülkemizi beğenmiyor. kaçmak için fırsat kolluyor. hayır yani suriyeler zikimde değil ama öle demeleri nasıl desem küçük düşürücü gibi.
Daha da ilginç olanı bir sürü müslüman ülke varken kafir avrupa ya gitmeye çalışmalarıdır.
Siktirin gidin o zaman sanki biz size bayılıyoruz ülkemizde kalın diye yalvaracak değiliz defolun gidin gotler. O hayranlık duyup aşık olduğunuz avrupa gotunuze tekmeyi basınca göreceksiniz.
öyle demeyin akepeliler kahroluyor.

bir akepelinin bağırdığını duydum 'açeydim yatak odamıda buyur gir diyeydim, arabım, kara testislime'