bugün

(bkz: Erdoğan a hapis şoku)
Pardon
(bkz: cem uzan a hapis şoku)
eli sikinde gezen bir milletten ne beklersin. bana dokunmayan yilan bin yasasin mantigi. suriyelilerin derdini asil guneydogudaki vatandaslarimiz cekmektedir. baska illerde guneydoguya bakarak fazla suriyeli olmadigi icin oradaki insanlarin pek de sikinde degil aslinda. ama biz kendimizi bildik bileli guneydogu hep utanc verici bir bolge olmustur. 20 yil sonra oradaki durum cok daha icler acisi olacaktir.
Açıklamayı RTE yaparsa alkışlarla karşılanır ve iyi tepkiler alır secmeninden.
bak ben bu masalı daha önce de duymuştum.

bi toprağı ilhak etmek istersin. peki bunu nasıl yaparsın. birkaç yol var ama hepsinde de kendi askerlerin ölüyor halkın sana kızıyor, o toprak parçası icin deymez askerlerimizin kanı diyor, haklı da. sana da kalan pek bi seçenek kalmıyor. ilhak hedefi bölgede kendi vatandaşların olursa dersin ki bak burada da benim vatandaşlarım yaşıyor onların da doğal hakkı kendi vatanlarında yaşamak vs vs palavra sıkacaksın ama sana engel olan kendi vatandaşlarıni oraya yerleştirmeden önce oradaki vatandaşları bi yolunu bulup yok etmek. farklı teknikler var bu kısımda. kimi gelir biyolojik bir silah dener bölgede yerli halkın çoğu ölür ölmeyenler de kaçar hali ile. ya da orada ne idüğü belirsiz eli silahlı bi amk adamı sktrin gidin yoksa öleceksiniz der.

velhasıl yerli halkı ortadan kaldırdıktan sonra kendi adamlarını koyar oraya çaktırmadan. sonrasını zaten biliyosunuz.

ben bu kurguyu neden anlattım peki? çok degil 20 sene içerisinde bu masalda yerli rolünü biz oynayacağız da ondan.

belki bilen vardır ben hataylıyım geçen sene memlekete döndüm reyhanlıya artık orada türk kalmamış. şaka değil abartma felan da değil cidden orada bi kaç akrabam dışında hepsi ülkenin başka şehirlerine kaçmış. bakın taşınmış felan da demiyorum bildiğin hepsi çil yavrusu gibi kaçmışlar. oradaki işveren puşt kendi memleketlisi yerine onun yarı fiyatına çalışan amk suriyelisini çalıştırıyor amk yerli halk işsiz kalınca yeri yurdu satıp kaçıyorlar.

ben başıma geleceği de biliyorum, atamın ne zorluklarla aldığı cağnım memleketim az önce anlattığım senaryo yüzünden başka ülkeye bağlanacak.

daha çok çekicez çok.