bugün

bakınız: çanakkale'de, istanbul'da, antep'te, urfa'da yatan binlerce sureyeli kardeşimiz var.

unutmayın biz yüz yıl önce, bu coğrafyaya ingilizler, fransızlar, italyanlar,ruslar girmeden önce, yüz yıllar boyu kardeşçe yaşamışız.

bu arada: bundan 18 yıl önce; devletin başındaki zat, 1 milyar dolar borç para almak için amerikaya gider, %400 faizle borçlanır ve bu parayı almak için 2 gün Amerikan başkanının huzuruna çıkmak için bekletilirdi. şimdi hakikaten 31 milyar euro harcamışsak eğer baya baya toplamışız 1900lü yıllardan kalan batağımızı maşallah.

kaynak: http://www.hurriyet.com.t...yar-dolar-yetmez-39113868

haberin alt kısımına dikkat !
yobazların kardeş edebiyatıyla yüklenmeye çalıştığı vatandaştır.

ulan iblisler, madem ki bunlar kardeşiniz, neden evinize alıp beslemiyorsunuz? ensarlık böyle mi olur?

ha tabi bir de şöyle düşünmeli: ya biz bu "kardeşlerimizin"(!) eline düşseydik? kapılarına dayansaydık? tutumları ne olurdu?

son olarak, ya diğer araplar neden bu "kardeşlerine" sahip çıkmıyorlar? dinleri, ırkları, dilleri, gelenekleri bir...
Suriyeliler bize kaçtı hadi, ileride benzer şeyler bizim başımıza gelirse biz nereye kaçacağız?!?
boşuna sinirlenmektedir. zira o para suriyelilere harcanmasa, sanki kendisi için harcanacak.
benim paramı bana sormadan harcayanlardan hesap soran kişinin sinirlenme halidir.
Diğer Müslüman ülkeler niye sahip çıkmıyor bizim kadar peki.

Milletin enayisi biz miyiz amk..
Ya mülteciler ya biz. insan hakları da bir yere kadar. Şuan yapılanlar insani yardım değil, mültecileri refah içinde yaşatma projesidir.
Atasına attırdığım :

1) Senin memleketinde, senin kendi halkından milyonlarcası aç. Önce onları düşün.
2) Savaştan kaçan, gariban dediklerin istanbulun, tatil yerlerinin keyfini senden benden çok çıkarıyor.
3) O arap itlerinden tarihin boyunca sırtından bıçaklanma dışında ne fayda gördün ?
4) Adam olan adam ülkesinde kalır, savaşır.Ayrıca düşman saydıkları kişi o ülkenin seçilmiş lideri. Yani senin gariban dediklerin devlete kafa tutan teröristler. Bizde rte ye silah çeksek onlarda bize kol kanat mı gerecekler ?
5) Hepimizin ortak parasıyla atıp tutup itlere benim kendi halkıma sunulmayan imkanların sağlanmasından bu kadar memnunsunda, kaç tanesine evini açtın, kaçıyla paranı, aşını paylaştın ?
savaştan kaçanın ülkemizde yeri olmamalı diyen insandır.
" kendisi yardıma muhtaç dede / nerde kaldı gayrıya himmet ede " yi hatırlattı.
kafir fedöcülerdir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin zarar görmesini istemeyen tiptir. Harcanan para tek bir kuruş olsa bile hesabı sorulmalıdır! Suriyeli beslemek isteyen varsa kendi cebinden versin yemini suyunu, evine de alsın sokağa salmasın madem çok hevesliler.
Suriyelilerin vatandaş değil misafir olduğunu bilen kişidir. Haklıdır.
eger benim ulkemde benim vatan kardeslerimin yillarca hazirlanip giremedigi okullara sinavsiz tepeden inme giriyorsa, eger benim yurt kardesim tek goz odali eve bir aile sksmaya calisip elin savas kackinina 2+1 daire beles tutuluyorsa, eger benim odedigim vergilerle yasayip bana, yurt kardeslerime saldirabiliyorlarsa ve devlet buna onlem almiyorsa, orada adaletsizlik vardir ve adaletsizligin oldugu yerde islam yer almaz. dolayisiyla benim din kardesim de degildirler.

hepsini gectim, gercek vatan sever ulkesini birakip kacmaz demis bir 15 temmuz fatihi, vatanini sevmeyip kacan adamin benim vatanima ne faydasi olacak? laf...

tanim: sonuna kadar haklidir, odedigi verginin hesabini soran hakiki vatanseverdir.
hem adamların ülkesini parçalamak için slah ve lojistik destek ver hem de vatandaşın 31 milyar dolarını halka sormadan çar çur et.

işiniz gücünüz şov amk.
"Elin Siki ile Gerdeğe Girmek" veya "Eve Lazım Olan Kilim Camiye Haramdır" diye iki Atasözü vardır. ikisini de severim.

Ancak başlığı açana ilki daha müsait.

Yani "Benim Simle Karına Çakma" misali; Benim paramla neden yardım ediyorsun Pezevenk Çok meraklıysan al evinde besle!

Hayatında bir Suriyeliye tek bir Kurul bağladın mı, bir dilim ekmek verdin mi? Yada bırak Suriyeliyi Türkiye'de bir aç insana bir dilim ekmek, sokaktaki kediye, köpeğe kuşa bir damla su verdin mi lan gavat? Diye sorarlar adama!

Sözde Müslüman Sudi Arabistan, Birleşik Arap Emirliklerinde toplam Suriyeli sayısı 150 Bin dahi değildir.

Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya ve Aysa ülkelerinde toplamı ise 400 Bin'i dahi bulmamaktadır!

Öte yandan Türkiye'de resmi bilinen 3.5 Milyon, tahmin edilen ise 6 Milyon Suriyeli olduğudur.

Türkiyede yabacılara emlak satışında en fazla emlak alan millet Suriyeliler!

Türkiye'!de en fazla şirket (Limited ve Holdingler) açan yabancı Millet Suriyeliler!

Türkiyede son 5 yılda kapanan Türk şirketin sayısının 3 katından fazla açılan Suriyeli şirket vardır!

Suriyeli iş adamları ve ayrıca Genç iş adamları derneği dahi vardır!

Son 1 Yılda yaklaşık 4 Milyon Suriyeliden doğan toplam çocuk sayısı, 80 Milyon Türk nüfusundan doğandan fazladır!

Bu hesaba göre önümüzdeki 25 yıl içinde Türkiye nüfusunun % 75 kadarı Suriyelilerden oluşacaktır!

Buna insanlık tarihinde "Asimilasyon" yani hedef bölgeyi belirli bir ırktan/milletten insanlar yerleştirerek devşirme, asimile etme, ele geçirme ve yok etme denir!

Genelde savaşla işgal edilemeyecek bölgeler ve/veya savaş maliyeti yüksek olan yerlerde bu şekilde uygulama ile işgal yapılır.

Ne tekim Suriyeli denen bu kitlenin % 99'dan fazlası bayramlarda veya kafalarına estiği zaman rahatlıkla gidip Suriye'de sikini gezdirip geri gelmektedir.

Suriye şu an ABD/YPG (PKK/PYD), Rusya/Esad ve Türkiye/Türkmen/Arap/Kürt (ÖSO) bölgesi olarak üçe ayrıldığı gibi bu üç gruba ait bölgeye diğer hiç kimse hiç bir suretle dokunmamaktadır. işid tehlikesi (Zaten hikaye idi) tamamen ortadan kalktığı gibi Suriyeli bir şahsın bu üç bölgeden her hangi birini seçip kendi ülkesinde dilediğince rahat yaşama şansı fazlası ile vardır.

Özetle; Suriyelilerin bu ülkede olması için ne vicdani, ne hukuki, ne insani, ne politik vs. en ufak mantıklı tek bir sebep dahi yoktur.

Bütün bular zaten çok iyi bilinirken birileri hala Türkiye'de Suriyeliler olsun diyor ise bunun tek sebebi Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyetine karşı açık ve net şekilde düşman olması, Türk milletinin Anadolu'dan silinmesi hayali ile yaşaması ve bu hayal uğruna her tür gavatlığı pisliği, demagojiyi, yalanı, propagandayı nihai amacına ulaşma hayali ile yapmasıdır....
Emekliye ''Kaynak Yok'' dendiğinde Ortada Gözükmeyen müslüman kardeşlerin Garipsediği Tiptir.

Din deyince Her şeyi Bir kenara koyan millete ne yapsalar azdır kardeşim. Boşuna Bütün Sözde müslüman ülkeler Acı içinde değil.

Aklınızı Kulanmazsanız Allah'da sizi böyle Beter eder.
kazandığının vergisini verendir.
niyeti suriyeliler değil de başka bir şey olan bir yazarın açtığı başlık. bir de libyayı karıştırıp, mısır'ı karıştırıp, suriye'de tökezleyince "kaçan suriyeliler din kardeşimiz" filan demiyorlar mı, iki yüzlülüğün daniskası... yok pardon stratejik derinlik.

madem kardeşindi, atmayacaktın ateşe!
Edit;

Suriye Çanakkale savaşı sırasında ve Kurtuluş Savaşı öncesinde döneminde Türk toprağıydı pezevenk. Türkiye'nin bir ili idi. Ayrıca Orta Doğu'daki en eski (1200 Yıldan fazla) Türk/Türkmen toprağı olduğu gibi en fazla Türk nüfusun yaşadığı yerdi. En azından 1918'lere kadar.

Suriye bölgesinden Çanakkale savaşına katılanların sayısı zaten az olduğu gibi o azınlığında tamamı Türkmen = Bildiğin Türklerdir.

Öte yandan Suriye'de Türk olmayan bütün diğer etnikler topluca ingiliz, Fransız, italya, Amerikan mangası altında Osmanlı/Türkiye'ye karşı ayaklanmış haddi hesabı bilinmeyen Türk katletmiştir. Hastaneleri dahi basıp yaralı Türk askerlerini dahi gözlerini kırpmadan doğramışlardır.

Diğer bir husus ise Çanakkale savaşında Arapların olduğu yalanıdır. Arap adı altında bu günün Orta Doğusundan gelen Müslüman topluluklar kast edilir ki bunlar Araplıklarından çok Müslümanlar diye geçer. Sayıları çok çok küçük olduğu gibi çok az çatışmaya girmiş, bunları tamamını kaybetmiş ve hemen hemen bulundukları bütün cephelerden kaçmıştır.

Çanakkale savaşında Türk olmayan (Azeri, Türkistan, Irak, Suriye vb. Türkleri dışında) ve Türklere yardım eden yegane millet Pakistan ve Afganistandır. BUnlar da keza Türklerin 1500 Yılı aşkın süredir yoğun şekilde yaşadığı ve hala TÜRK olarak yaşamakta oldukları Türki topraklardır!

Tarih bilgini, cehaletini, yapacağın ucuz vatansız, milletsiz, bayraksız, kansız, soysuz dinci şakirt al yönetiminin AMK...
Türktür. Arap kırmaları sevmez kendilerini.
Açlar açıktalar dediğin suriyeliler bayramlarda suriye'ye akraba ziyaretine gidip geliyor. Hani orada savaş vardı.