bugün

Olay bugün izmirde bir lokantada gerçekleşmiş. Çocuk masalara gelip peçete satmaya çalışırken mekan sahibi çocuğu uzaklaştırmaya çalışırken dövüp burnunu kanatmış ve çocuk oradan uzaklaşmış.

Bunu yapan koca bir adam tamam çocuğun masalara gelip mendil satması ne kadar doğru ama eğer çok rahatsızsan bir çorba verip gönderirsin insafsız herif.
Kimbilir kaç gündür onun gibi yüzlercesi o mekanı mesken bellemiş ve müşterileri rahatsız ediyordu. Böyle soyleyince yanlış duruyor belki ama adamı bezdirmislerdir diye dusunuyorum.
Elbette ki rahatsızlık vermiş olabilirler ama o daha küçük masum bir çocuk. Dilenmesinden iyidir mendil satması herhalde.
neresinden tutsan elinde kalacak olaydir. cocuga vuran adam hatali, cocuk soyleneni yapiyor, kim hakli kim haksiz artik bilemiyorum. tek bir hatali biliyorum ama, o hic degismeyecek. hukumet.
gücü yetmeyen birine şiddet uygulamak şerefsizlik namussuzluktur. hoşuna gitmeyen şeyler yapan çocuğa kızıp bağırabilirsin. polis çağırıp uzaklaştırabilirsin. dövmek nedir allahsız kitapsız küçücük çocuk lan o.
Ayağına gelen bereketi rizki eliyle tekme tokat savuran homosapiens dir. Bundan sonra o dükkan da para bile kazanamaz. Dua etsin çocuk yetim Öksüz olmasın yoksa daha vahimdir. Duha suresinde yazar açık açık yatacak yeri yok adamın.
en baştan itibaren köle olarak alınması gereken çocuğun, esnafın keyfini kaçırması durumudur. artık kendisine verilen haksız özgürlükle dağa falan çıkar.

edit: ulan bu entry'mi eksileyen sikikler! dinleyin beni. çocuğun sokakta özgürce mendil satıp hastalık, sümük bok içinde yaşaması hoşunuza gidiyor değil mi? dilini, kültürünü bilmeyen küçük bir çocuğun özgürce liberal dünyanızda mendil satması çok erdemli bir hareket değil mi? he anasını siktiğimin gavatları?

her gördüğünüz dilenciye 5-10 lira dağıtıyorsunuz değil mi? hepiniz bozuk paranız yoksa bile gidip bozdurup bu çocuklara yardım ediyorsunuz değil mi? he? amk amip beyinli gavatları sizi. lafa gelince ajitasoynun kralını yapıyorsunuz, kölelik olsa da sizin gibi liboş gavatoğullarına ekmek çıkmasa, sikik edebiyatınızı yapamasanız keşke, amk çocukları.
kemalistlerin şiddetten beslendiğini gösteren olay. yazık.
(bkz: Gha)
Ya çocuğun resimlerini bir açıp bakın.
abi çocuk o çocuk biz ne zamandan beri bu kadar vicdansız bir toplum olduk, olmuşuz?
meğer ne kadar empati yoksunuymuşuz suriyeliler geldikten sonra anladım.

bizim içimizdeki bu nefret bitmez hep yöneltebileceğimiz, ayrıştıracak birilerini buluruz.

Bu esnaf sadece çok çok ufak bir kısmı bu olayın biz zaten mi böyleydik yoksa vicdansızlaştık mı bilmiyorum ama ülke olarak olarak nefretimizde boğulacağımız günler yakındır.
Efenim gecenlerde kırmızı ışıkta bekliyorum Suriyeli çocuk geldi bişeyler söyledi hiçbişey anlamadım ama tabi para istediğini anladım. Bozuk paramda yoktu tabi ellilik vercek halimiz de yok enayi derler adama. Neyse ben yok dercesine kaş göz işareti yapmamla çocuğun koluma tükürmesi bir oldu. Senmisin bana tüküren sokarım dedim böyle çocuğada sueiyeliyede dilenciyede dedim arabadan indim yakaladım tokadı öyle bi vurmuşum ki cocuk 1.20 yere uzandı. Hemen arabaya bindim vınn. Malum bunlar sürü gibi ben önemli değilimde arabaya taş molorof fln atar bu esed uşakları.
Ne suriyeliler ne ölen kürtler sikimde değil ama bir çocuk gözyaşı dökmemeli hayatta amina koyyim. Yazık lan çocuk daha gülüp oynamasi lazım böyle orospu çocuklarından dayak yemesi değil.
Esnaf suçlu lakin ülkeyi bu hale getirenler utansın.
Valla esnafimizin bunu ilk uyarisi degildir diye düsünüyorum. Zira öleyse ayip etmistir ki, kesin öle degildir. 10 kez uyarmistir. Anam ole bole degil ki her yer mendilci kaybiyo izmirde esnaf napsin simdi.
Biz izmirli insanları çok çağdaş sanirdik

Bu ne lan
Çocuk topu topu mendil satıyor.
Hadi kızarsın falan neyse de burnunu kanatmak(ne yaptıysa) nedir amk

(bkz: il ile adam olunmuyormuş)
(bkz: izmirde de öküz varmış)
(bkz: orusbu çocuğu)
Bazı yazarlarımıza göre basit bir olay gibi gösterilmeye çalışsalar da çocuk psikolojisini bilen insanlar olayın ciddiyetini anlar. şöyle ki çocuk namusuyla para kazanmaya çalışırken gördüğü muamele onun geleceğini etkileyecek hayat gibi kötü ve sert olmaya itecektir belki kötü yola düşecek o çocukken gördüğü muamelenin hıncını başkalarına kötülük ederek almaya çalışacaktır.
Çocuğa gücü yeter! Arap, Kürt, Türk, Laz, Çerkes olsada en başta o bi çocuk! Çocuğa nasıl kalkar o el!
Burnunu kiracak ne yaptiysa. Hak edenler var. Çocuğa vurmuş mıy mıy yapmayın.
Dövmek kısmı tartışılacak olay. Ama öyle bir canından bezdiriyorlar ki yaşamayan bilemez.

Adana yı bilenler daha iyi anlar. Şinasi de bir mekana oturun ve bekleyin. Bir saat içinde mendil satan suriyeli çocuk ki sürekli aynısı geliyor kaç kere gelecek. Yok diyorsun 5 dakika sonra tekrar geliyor yok diyorsun 5 dakika sonra tekrar geliyor. Kalkana kadar o suriyeli çocuğa laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz. O yüzden şinasiye gitmiyorum artık. Tiyatro Cafe falan artık. Şimdi Şinasi de ki mekanlar bir müşterisini kaybetti. Peki o esnafa yazık değil mi?

Dayak kötü her türlü respect ama iki taraflı düşünün çocuklar.
(bkz: çocuk lan o ibneler)