bugün

Adam sandık eşşeği kafamıza değdi taşş.. deyimini akıllara getirir. Bu suriye'liler harbiden kahpeymiş en iyisinin allah belasını versin.

Lan ibnenin evlatları, kimseye göstermediğim sıcaklığı size gösterdim sırf siz kendinizi burada yalnız ve dışlanmış hissetmeyin diye.

Her dükkana gelişinizde hal hatır sordum, eski hayatınızı, doğduğunuz toprakları anlatışınızı büyük bir merakla dinledim, buradaki yaşamınızda mutluluğunuzu gördükçe sevindim. Dükkanıma her geldiğinizde gerçek bir dost gibi muamele yaptım. alışverişinizde her "param yok" deyişinizde sonra bırakırsınız dedim ve siz de 20-30 tl gibi küçük meblağları ertesi gün getirdiniz. Hatta küs olduğunuz bir suriyeli'yi dükkanda görünce konuşmadınız. o suriyeli gidince neden konuşmadığınızı sorduğumda "o yalancı, sakın veresiye satma getirmez" dediniz. Siz şebeke misiniz lan şerefsizin evlatları?

2 günde bir uğrardınız. Neredeyse 2 ay olacak ortalarda yoksunuz. 300 tl için günah'a girmeye değermi lan kahpeler. Ama seviniyorum. Sizin gibi kalleşler sayesinde suriyelilerin gerçek yüzlerini görmüş oldum. Bundan sonra suriyeli'ye yağmurlu havada su yok. Allah belanızı versin.
o kadar alış veriş etmeyin şunlarla diyoruz.
(bkz: acırsan yetime gelir koyar götüne).