bugün

nerdeyse 2 yıldır devam eden iç savaştır.
(#17697097)
bizdeki yahudilerin beslediği savaştır.
(bkz: erdoğan ve putin esad konusunda anlaştı)
(bkz: abd ve ingiltere kıbrıstan suriyeyi vuracak)
(#17858058)
esed ve öso nun karsilikli zalimlikleriyle dolu tam bir ortadogu savasi.
esad ve abd,avrupa arasinda osonun piyonluginda zalimliklerle dolu savas.
Her zaman olduğu gibi masumların arada kurban gittiği ve geride gözyaşı, acılar bırakacak olan savaştır.
çok fazla insanın öldüğü sava$. toprağınız kıçınıza girsin.

https://www.youtube.com/w...mbedded&v=jsJAC64lsv8
http://ir-ingr.livejournal.com/1185799.html
görsel
Halep kalesini dünya gözüyle bir daha görememek anlamına da gelir benim için. Sadece insanları değil, tarihi de öldürebilen lanet edilesi bir doğası vardır savaşın.
görsel
görsel
21 ARALIK KIYAMET KOPAR MI KOPMAZ MI BiLMEM AMA BiRiNE KESiN KOPACAK:ESAAAADDD...
turkıyenın bıldıgın terorıstlere destek verdıgı savastır. esed kazanıp pkkya destek verırse veya surıyede rejım degısıklıgı kımın cıkarına ve neden bopdan sonra cıktı bu ısyanlar!
iktidar uğruna kendi halkına zulmeden, yüzbinlerce insanı evinden, yurdundan, ailesinden ayıran Esad ve bu savaşa gözünü kapatan bir dünya devlet. Türkiye kadar duyarlı davranan devlet olmamıştır.Savaştan kaçan masumlara kucak açmış,acılarına ortak olmuştur. Bu iç savaş olmaktan çıkan insanlık katliamına dönüşen bir felakettir.
görsel
esad'ın türkiye'de pkk'ya yapılanı ülkesindeki teröristlere yapmasıdır. ha buradaki fark pkk'yı gizliden destekleyen ülkeler suriye'deki teröristleri açıktan desteklemektedir.
ortada savaş olduğunu düşünmüyorum. orada olan şey esad açık bir şekilde amerika türkiye ve israilin manevi, katar ve arabistanın ise maddi desteğini almış bir takım it sürüsünü en kibar deyişle beceriyor. durum bundan ibarettir. tabi olayları türkiye medyasından takip edenler ne demek istediğimi anlayamazlar oda ayrı konu.
emperyalizm tarafından akp eliyle suriyede başlatılan terördür.

abd'nin kadrolu el kaide militanları ile suriyeden gelen ipten kazıktan kurtulmuş yobaz takımına cia-mossad organizasyonunda hatay'da ve adana'da çeşitli kamplarda eğitimler verilmiş ve bu teröristler suriyeye salınmak suretiyle esad rejimine karşı terör faaliyetlerini başlatmışlardır.

bir nevi pkk terörünün bir başka versiyonudur.pkk'nın türkiyede yaptığını bu öso adını verdikleri terör örgütü suriyede yapmaktadır.

bu terörün sonucunda iki taraftan 60 bin insanın öldürüldüğü söylenmektedir.elbetteki bu teröre karşı esadın savunması da sivilleri bu işten uzak tutacak bir yaklaşım olmamıştır o da ülkesini ve rejimini bu emperyalist saldırıya karşı korumak isterken terörist sivil ayırt etmeden savaşmaktadır bu da haliyle teröristlerin ve arkalarındaki batı emperyalizminin işine gelmektedir.

sonuç olarak suriye'de yapılmak istenen, 24 ülkenin sınırlarını ve rejiminin değiştirmeyi amaçlayan bop'un 5.halkasıdır. malum olduğu üzere afgansitan,ırak,libya,sudan'da bir noktaya kadar gelindi.suriye açılan 5.cephedir.

amaç suriyedeki abd karşıtı rejimi yıkıp maşa bir yönetim tesis etmek ve kısa süre sonrada suriyeyi fiilen 3'e bölmektir.akdeniz kıyısında bir nusayri ve hristiyan arap devleti(ki duruma göre bunu lübnana bağlama planları da var) , içeride sünni arap devleti ve kuzeyde bir kürt devleti şeklinde 3 parçaya bölme planı mevcut.

gerçekleştirilmek istenen budur.ancak işler planlandığı gibi gitmemektedir.esad beklenenden daha dirençli çıkmıştır.emperyalizmin libyada olduğu gibi bir askeri harekat amacı yoktur suriyede.zira suriyenin petrolü doğalgazı olmadığı için bomba atmaya değer görülmemektedir.o yüzden elini ateşe sürmek yerine maşa kullanmayı tercih etmekteler.yani terör yoluyla istenilen sonuç alınamazsa türkiyenin bizzat suriye'ye saldırımasıyla malum sonucu elde etmeyi amaçlıyorlar.nitekim rte'nin sürekli savaş naraları atması bunun neticesidir.
görsel
Sonunda emperyalizmin galip çıkacağı savaştır.
60.000 kişinin ölümüne neden olduğu ve 120 milyar dolarlık yıkıma neden olduğu söylenen iç savaş.