bugün

gece gazetenin baskı saatlerinde gelen açıklamadan sonra montaj iddiasının çöküşü durumudur.

--spoiler--
Robin Lai’nin açıklamasının tam metni şöyle:

Türkiye basınında son dönemde yayımlanan haberlerde, ismim bir belge ve röportajla ilişkilendiriliyor; bir ses kaydının sahte ve montaj olduğunu söylediğim belirtiliyor. Bu konuda düzeltme yapmak ihtiyacı duyuyorum.

Söz konusu görüşme ve açıklama, benden aldatıcı ve hileli yöntemlerle alındı. Bir tanıdığıma kişisel bir iyilik yaptığıma inandırıldım. Türkçe’yi anlamadığım veya konuşamadığım için ses kaydındaki diyaloğun içeriği konusunda yanlış yönlendirildim. Kayıtla ilgili açıklamayı çalıştığım şirket adına değil, bireysel olarak yaptım. Güvendiğim bu kişi, çalıştığım şirketten benim bir kartvizitimi aldı ve mektubun üzerine zımbaladı; böylece, bu şirketten resmi bir belgenin çok kötü bir sahte örneğini yarattı.

Bu nedenle Türkiye basınında yayımlanan açıklamalarıma ve belgeye, haberlerde aktarılan bağlamda güvenilmemesi gerektiğini söylemek istiyorum. Dahası, ben adli ses uzmanı değilim ve belgede de belirtildiği gibi, sadece ‘hızlı bir analiz’ yaptım. Yukarıda sözü edilen açıklamayı yapmam için, kendi çıkarlarını ilerletmek isteyen kişilerce yanlış yönlendirildim ve bana yalan söylendi. Ardından bu belge şirketime aitmiş gibi görünecek şekilde değiştirildi. ismimi ve itibarımı, kınanması gereken ve aldatıcı bir biçimde kullanan kişiler hakkında yasal işlem başlatmayı düşünüyorum.

Bu konu hakkında başka açıklama yapmayacağım.

Saygılarımla,

Robin Lai
--spoiler--

http://www.diken.com.tr/v...ini-yalanlamayan-kalmadi/
Cem uzan i akıllara getirmesi.