bugün

akla pek mantıklı gelmese de saygıyla karşılanması gereken trajikomik bir durumdur.
görsel
Ülkeyi batıran adamın hala yönetmesi...
Ülkeyi batıran adamın ülkeyi yönetmesi kadar ilginç bir durum değildir.

Sanki ssk da ki bütün ipler bu adamındı. Ssk nın bağlı olduğu bakanlık felan bütün yetkiyi Kemal kılıçdaroğlu na vermişlerdi de sağlık siğortası sistemini bu adam çökertti.

Çalıştığı dönemde değil bütün dönemlerde sgk zarar etti. Hala zarar ediyor. O zaman son 18 yılda sgk yi yöneten hükümette hesap versin.

Genel sağlık sigortası borcunu millete dayayıp yürütmek ile olmuyor bui işler.
korona salgınında

millete ;

az çok demeyin 10 lira ateşleyin bağa

diyen adamın

hadi bi daa

hadi bi daaa

demesinden komik bir şey yok.

baskın erken seçime hazırlanıyormuş ağa.
ssk'nın zararı, emeklilik yaşını 45'e düşüren süleyman demirel yüzünden katlandı (seçim vaadiydi). ssk genel müdürünün hükümeti atlayıp emeklilik yaşını, emeklilik maaşını, prim miktarını, ssk hastanelerinin bütçelerini belirlediğini düşünende trajikomiklik var.

batırdıysa tartışma programında ne işi var? kendi kendini mi şikayet ediyor? bir görev ihmali varsa soruşturma geçirmiş mi?

türkiye'de hiç bir iyilik cezası kalmadığı için, döndü dolaştı "ben bu kurumun müdürüyüm. girdisini çıktısını biliyorum. hükümet düzenlemeye gitmezse zararı katlanarak artacak" diye uyaran adam suçlu çıktı.
chp zihniyeti tek adama dayalı bir yapı olmadığından korkmayiniz. demokratik bir ortamda yönetim kademelerinde kılıçdaroğlu tek ve mutlak yetkili olmayacaktır. anlaşılamayan nokta bu.

Konusunda yetkin ve deneyimli insanlara bırakacaktır işleri. damadını vs getirirse işte o zaman yine aynı tepkiyi alır kendi tabanından öncelikle. eleştirilebilirlik katsayısınin da yüksek olacağı kesin.
görsel
görsel
görsel
görsel

(bkz: chp milletvekilini dövdüren sözde chp başkanı/#43356279)

Kurultayda yaptığı haksızlıklar ve hak ihlalleri ortaya çıkacağı için Ulu Önder Atatürk'ümüzün izlerine sahip çıkmaya çalışan isa Gök'ü dövdürüp susturan, Atatürkçü bir partiden Atatürk'ün izlerini silerek ülke yönetme isteği olan bir adam düşünüldükçe böyle birinin olması da pek normaldir.

"CHP tek adama dayalı bir yapı olmadığı içün" gibi ahaha sözleri ahahahah söyleyen komedyenleri de göstermiş olan başlıktır.
uyanık, şimdi de bize batırcak. az öte git hele !..
ülkeyi batıran adamın dünya liderliğine oynaması kadar acı değil.