bugün

efendim eğer bu hayattaki her hırsızın ocean's eleven, ocean's twelwe, veya kurda tuzak filmlerinde olduğu kadar zeki olduklarına inanıyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz. maalesef durum öyle değil, özellikle de bizim ülkemizde. efendim soyduğu mağazanın kamerasına poz veren, soyduğu evde yemek yiyip üstüne bir de sigara içen hırsızların bahsi geçen planı da yapabilmeleri ihtimal dahilindedir. üstelik bunun kendilerine ne getireceğini, ganimeti(!) nasıl elden çıkaracaklarını bile hasaplayıp daha olayı stratejik bir soyguna dönüştürebilirler. korsan sperm almayın, aldırmayın o yüzden efenim *.
insan kaçırmakla eş anlamlı bir şey planlayan hırsızdır.

yazıktır, candır onlar. potansiyel bebektir, yavrucaktır.
sanıldığı kadar cahil olmayabilecek insan. zira bir kova boğa sperminin 800 bin avro olduğu hakkında duyumlarım var.
(bkz: kan bankasını soymayı planlayan hırsız)
dayı o diilde bi kovayı nasıl dolduracaz?
sanıldığının aksine cahil olmayıp bir kova doldurma konusunda da sorun yasamayacak hırsızdır. ortada bir havuzun icinde durmuyordur herhalde spermler, bir kap olsun canak comlek olsun muhafaza yontemi vardır. 100 adet muhafaza tupunun bir bavula sıgabilecegini tahmin ediyorum.
''arakting people''
* *
(bkz: iktidarsız hırsız)
hirsizin salagi. halbuki yoldan gecen ilk 3 kisiye soylese ne istedigini, cebine koyarlardi spermi.
rezillik çıkması muhtemeldir.
-dur bi dk ya,dur yuttum ya!
(bkz: sperm bankası hortumlamak)
(bkz: sperm bankası atm si)
eline yüzüne bulaştırmaması dilenen hırsızdır.
oldukça akıllı olan kısır hırsızdır.
neden cahil? daha büyük yatırım var mı dünyada?

dünyanın "potansiyel" geleceğini çalıyor adam. milyonlarca çocuk. ulusların arasında dolaşmanıza izin verecek insan gücü, dünyanın en büyük ordusu...
cahil değil de biraz ileri görüşten yoksun hırsızdır.

neden mi? çünkü avanaktır biraz bilmez ki o spermlerden kazanacağı paradan çok daha fazlasını o spermleri korumak için harcayacak.

şimdi sperm çalmayı düşünen bir hırsızın sadece evinde bulundurması gereken gereksinimlerini sıralayalım:

- spermleri saklayabilmek evin içinde geniş bir oda.
- spermlerin ilk çalınma anından sonra tekrar dondurulup saklanabilmesi, lakin tekrar dondurulduğunda ölmemeleri için sperm tüplerinin içine damlatılması gereken binlerce dolarlık katalizör kimyasallar
- odanın sterilize olması için ekipmanlar. odanın havasını filtreleyecek on binlerce dolarlık bir hava temizleme sistemi. sistemin çalışması için de harcanan yüksek miktarda elektrik de cabası.
- spermleri saklamak için özel soğutma odaları ya da bölümleri.
- soğutmayı sağlayabilecek yüksek miktarda enerji.
- eğer bu hırsızımız cahilse bütün bunları yapsa da yakayı hemen ele verir. sebep mi? çünkü bir sperm bankasından bir şey çalındığı an o bölgedeki evlerin elektrik çekimleri araştırılır. eğer hırsızımız bütün bunları yapmış olsa da evinin yüksek elektrik çekimi yüzünden yakalanacaktır. bundan dolayı soğutma ve sterilizasyon sistemini çalıştırabilmek tekrar bir onbinlerce dolarlık jeneratör.
fıkraya konu olmuş olaydır. büyük bir yerleşim yerinde banka soygunu yapmaya karar veren 2 cahil arkadaş gece yarısı işe koyulur. ''BANK'' yazısını görür görmez hadi başlayalım derler. ancak umdukları gibi para bulamayan soyguncular, bari dolaptaki muhallebileri yiyelim derler.tıkabasa doyan soyguncular olay yerinden uzaklaşır ve kayıplara karışır.

ertesi günün manşeti ise ''dünyanın en büyük sperm bankası soyuldu..''
iş üzerindeyken yakalandıkları taktirde hiç bir açıklamaları olamayacak hırsız tipi.
polis(p), hırsızlar(h);
p: -olum soycak başka yer bulamadınız mı?
h: -abi valla bi koyup 1 milyon alıosun dediydiler bize,
p: -kovanız nerde peki malları nerenizde taşıcaktınız?
h: -kovaya ne gerek abi, benim bu ortaktan büyük kova mı var? bizi banka diye buraya sokmuş.