bugün

iddia o ki; istihbarat teşkilatının sözlüğü kontrol edip, tehlikeli düşünenleri fişlemesidir. arada tsk, jitem bağlantısı da olabilir. bir gün hiç ummadığınız yerde karşınıza, yazdığınızı dahi unuttuğunuz entrylerinizle gelirlerse şaşmayın.

(bkz: götümüze girecek entryler)
- arkadaşlar, bir görev dağılımı toplantısında daha -diğeri için (bkz: #1597731) toplanmış bulunuyoruz. murat, sen kerane tatlısı satan adam oluyorsun, erkan idari bilimler kantininde tek başına kahve içen tip oluyorsun, bülent köşede simit satıyor, talip akşama kadar kahvede gazete okur gibi yapan adam; faik de ayakkabı boyacısı oluyor. anlaşılmayan bi durum?
+ ben şef? beni söylemediniz?
- sen sözlük kuracaksın aslanım. bu zorlu görev için seni uygun gördüm. nickin de zall olacak
+ zall mı dediniz?
- ne diyem mahmut mu diyem? zall şu demek: zaten alem lolipop laşmadı mı?
+ laşmadı mı pek olmadı gibi
- diğer her yeri oldu sanki!
+ pardon şef
- aha bu çantada bir yığın kod var; ekşiden yürüttük. bunlar işini görür. hadi aslanım, gazan mübarek olsun
+ iyi de amaç ne burda?
- bi sktir git çay koy be yiğidim yaa! teşkilatı sorgulama!

................

sözlüğün kurulmasının üzerinden 2 yıl geçmişti ve bu oluşum teşkilattaki kimi mensupları rahatsız etmeye başlamıştı:

- zall ve arkadaşları teşkilatın üzerindeymiş gibi davranmaya başladı! bu gidişe bir dur dememiz gerek.
+ ama nasıl? başkan sözlüğe çok güveniyor, lağvedilmesine asla izin vermez
- kendi köstebeğimizi sızdıracağız.
+ ee?
- skik skik başlıklar açıp iyi yazarları bezdirecek ve başka sözlüklere kaçmalarını sağlayacak.
+ uuuuwww, mükemmel bir plan!
(bkz: mitçi bunlar mitçi)
Mit'i sözlük kurdurdu. * * * *
yok yanlış oldu amerikanın işi bu kesin.
(bkz: sözlüğü polat alemdar kurdu)
ekşi sözlükse belki, diğer sözlüklerse hiç zannetmiyorum.
(bkz: sözlük yazarları kudurdu)
(bkz: ne yani mit kurdurmadı mı)
bu iddiaya göre biz de mitin adamları mı olmaktayız düşünüyorum.