bugün

fazlaca beyin,bilgi ve fikir.
türk düşmanlığı:

(bkz: sosyalistlerin türk katliamları sıralı tam liste)
(bkz: solculuk/#23673341)
insan sevgisi ile başlayıp hegel diyalektiğini anlayamamış olmak.

tez - antitez- sentez

karşıt güçler yarat. ( kapitalizm- sosyalizim) süreci yönet. millet bunlarla uğraşırken pastayı kap.

şeytani (bkz: yahudi zekası)
Iyi bir zeka iyi bi egitim ve sorgulama yetenegi.
sözlük üzerinden ülkücüler hakkında seviyesizce espriler yapmak.
beynini kaybetmek.
yalanda bir numara olmak.
bol bol acitasyon.

not: bu bahsettiğim sosyalizm adı altında kürtçülük yapanlar için geçerlidir.
sosyalist olmak, en başta sorgusuz sualsiz iman gerekir. bu sebeptendir ki sosyalistler genellikle diğer insanların neden kendileri gibi sosyalist olmadığına anlam veremezler, zira pek de merak etmezler. faşist der geçerler. kendi alternatif gerçekliklerinde dünyanın bütün sorunlarına çözüm bulmuşlardır.
Ergenlik, cehalet, iphone, levis, prada, starbucks, twitterda sosyalizm kasma. Milyonlarca türk'ün katili iti köpeği destekleyip ırk ne yhaaaaa demek.

Bravo sosyalist oldunuz.
kaynağı belli olmayan bir ahlaki üstünlük sanrısı ile yaşamak da önemlidir. neyin en doğru, neyin en iyi, neyin en faydalı olduğunu bildiğine iman etmek, sosyalist olmanın vazgeçilmezidir.
(bkz: Beyin)
(bkz: Vicdan)
(bkz: insanlık)
bir din olarak "eşitlik"e inanmak.
teorikte olmak çok mantıklı fakat pratikte çoğu şeyin tutmadığı bir görüşü benimsemek için fazlaca akılsızlık gerekiyor.
Yaşasın halkların kardeşliği diye bağıracaksın.
haki renkli parka, boğazlı kazak, postal, pos bıyık.
sadece düşünübilme yetisi.

türkiye'de yaşayan her sol fraksiyonu aynı kefeye koymamak.

sosyalizmi sadece, dinsiz gominist ateyiz diye nitelendirenler, sosyalizmi, pilavlı maklubeli sohbetlerde tanıyıp öğrenenler az ötede oynasın.

fikri tartışabilecek olanlara tartışalım, ad hominemci neandertaller komik oluyor zira.
Bodrum'da tatil yapmak...
kapitalizm karşısında ne yazık ki şansı olmadığını bilmek ve zaten kapitalizme karşı sentez oluşturmak için ortaya atılan bir düşünce olduğunu bilebilmektir. şayet bunu tarih söylüyor ben diyalektiğin yalancısıyım kötülemek gibi derdim yok zira şikayetinizi bana değil rockfellerlere, rotchishldlere yapın soğuk savaşı ben başlatmadım....
iyi bir ülke, az nüfus, nitelikli halk.
kimse boşa hayal kurmasın. ideolojiler ülkelere ve içerisindeki bulunduğu duruma göre seçilir. küba, bolivya vb. ülkeleri ancak amerika'dan kapitalist sistemi reddetmek kurtarır. bolivya halkı o kadar cahildi ki che orayı ihya edeceğim diye öldü. türkiye'de sosyalizmin her türlüsü kanserdir. bize japonya, güney kore gibi devletlerin yaptığı gibi kapitalizmi, kapitalizm ile yenecek nitelikli şirketler gerekiyor. gerekirse en başta devletçilik ilkesi ile devlet desteği de sağlanır. buna göre bir devlet politikası izlenir. çin farklı bir yol ile işini yürütmüştür bunda ise nüfus gücünü kullanmıştır. çin faktörüne girersek konu çok uzar.
sosyalist olmak.
güncel Önemli Başlıklar