bugün

Sosyal medya diye adlandırdığımız facebook, twitter vs. bilimum internet araç gereçlerini kullandığını sanan ama aslında kullanamayan kişidir.

Uludağ sözlüğe yamulmuyorsam 2008 gibi üye oldum. Geçen 4-5 senede girdiğim entry sayısı 188 bununla birlikte 189 yani ortalama haftada 1 adet entry girmişim. 9 tanesi aynı kişiden olmak üzere toplam 11 adet özel mesaj ve 6 adet nickaltı. (bkz: biradetbeyfendi) ile aynı dönemde bot bağlamışlığımız var devrem olur kendisi ama adam yürüdü gitti. "napıyon la toprağım diye" mesaj atsam "sen kimsin la yarrağım" der adam.

Antu'ya da 2006'dan beri üyeyim. Attığım post sayısı 279 yani yaklaşık 8 günde 1 post. 2011'de üye olan adam var 35000 post, 2012'de üye olan adam var 22000 post atmış. Hayır öyle meşgul bir adamda değilim lan üç sene öncesine kadar öğrenciydim ders yapıyorum ayağına internette takılıyodum şimdi de iş arıyorum ayağına internette takılıyom bir sikim yaptığım yok yani.

Facebook açmıştım tarihi hatırlamıyorum ilk çıktığı dönemler işte 2011'e kadar kullandım 30 tane arkadaşım vardı. Twitter'ı açalı da 1 sene kadar oldu attığım tweet sayısı 0 takipçi sayım 1 oda bir halı bayisi sanırım tam anlamadım ne bok olduğunu.

Cep telefonuma gelen son 221 mesajın sahipleri şöyle:
Garanti Bankası:2
Axess:1
Mudo:2
Finansbank:5
gnctrkcll:2
turkcell:6
mıslı.com:1
fbkart:2
polis:1
ttnet:1

geriye kalan 200 mesajda kız arkadaşımdan gelmiş. Şaşırdın di mi? evet kız arkadaşım var 7 senedir beraberim onu bile değiştirmeye üşeniyorum amına koyim.

Ha bir de bilgisayarımda bulunan oyunlar: FM2013, NBA 2K13, PES13, FiFA13 ama bir kere online oynamışlığım yok daha ne olsun.

Velhasıl kelam şu sosyal medya denen sikimsonik şeylerin hepsini kullanmama rağmen aslında hiçbirini kullanamadığımı farkettim lan bugün. Ve bunu da son beş senede sadece 188 kez kullandığım bu sözlük vasıtasıyla paylaşmam artık kendimi değiştirmem manasına gelmiyor tabi ki amına koyim ne zannettin. üşeniyom ben yazamam öle zırt pırt.