bugün

yanlış numara çevirme olaylarında sık yaşanır bu, komik de olur.

-aloooo kim var orada
+siz aradınız beyfendi siz kimsiniz
-ya alo kimsiniz diyorum alooo
+manyak mısın kardeşim sen aradın, kimi aradığını söyle
-alooo sen manav mısın
+(ne diyo lan bu)

falan filan, gider işte...
en masumu için;

+ nasılsın?
- iyiyim; sen?
erkeklerin yalanları ortaya çıktığında zaman kazanmak için başvurduğu söylem özelliğidir, pek güzel değildir.
bazen çıldırta biliyor bole soru ya soruyla karsılık vermek. ailemle aramda çok oluo sinir oluyorum *
bazı durumlarda verecek cevabı olmayan, ve söyleyeceği yalanı yaratmak için ihtiyacı olan 10 saniyeyi satın almaya çalışan kişinin tepkisidir.

vücut dili ve ses tonuna da bakmak gereklidir böyle zamanlarda.
Konuştuğunuz insanın sinir krizine girmesine neden olacak cevap şeklidir. Bu şekilde cevap veren bir kişi için eğlencelidir. Karşı tarafsa birşey dememek için kendisini zor tutar. Çok sık kullanırım ve cevaplarken eğleniyorum. *
psikologların çok uyguladıkları bir yöntemdir.
(bkz: kim bu haspa)
seni, otelde melihayla görmüşler,doğru mu?
-hangi otel? ne zaman?
+ya bunu bana nasıl yaparsın, nasıl?
-kim görmüşki?
+allah belanı versin.
-iyide niyeki?
bir insana "sen" le başlayan bir soru sorarsanız cevabın "peki ya sen?" le başlayan bir soru cümlesiyle başlaması gibi bir durumdur.

- sen ülken için ne yaptın?
- peki ya sen ülken için ne yaptın?
erkeklerin genelde yalan söylediğinde yaptığı şeydir. (bkz: cmylmz ne nerde)
sorulan soruya, mantıklı bir yalan uydurmak için vakit kazanma çabasıdır.
sorular siyasi ve dinî içerikliyse felsefe yapmaktır.
sorular cevaplanmak istenmiyorsa sorulan sorudan kaçmaktır..
sorular suçlayıçıysa muhatabın savunma mekanızmasını çalıştırmaktır.

ayrıcana; soruyu sorana göre değişecek durumdur. dostun mu? düşmanın mı? patronun mu? eşin mi?
(bkz: nasıl nasıl)
+ benden önce biriyle beraber oldun mu aysel ?
- buraya gelmeden önce mi hayatım ?
+ o_0
k:beni hiç aldattın mı?
e: nerden çıktı şimdi bu ?
-nerdesin sen?
+ne nerdesin ya?

-napıyorsun?
+ne demek napıyorsun ya?

-kimler var yanında?
+nasıl kimler var? kim olabilir ki?
+Naber anne?
-Şey mi,ekmek aldın mı?
Aslında bir çok insan sevmesede bunu uyguluyordur. Kaçmak için aksine karşısındakinin aslıdna sorduğu sorunun cevabını verdiğini göstermek içindir. Genelde uygulayanı hiç mi hiç sevmezler.
genelde zeki insanların başvurduğu, ilişkilerde insana karizma ve gizem katan bir cevaplama tekniğidir..bazı hocalarında bilerek öğrencinin sorularına soruyla karşılık vererek aslında sorunun cevabının öğrencinin kafasında olduğunu ona göstermek daha doğrusu cevabı ona keşfettirmeye çalışmaktır, suyunu çıkartmamak kaydıyla, bilinçli ve zekice yapılıyorsa yapılmalıdır..
- sorulara soruyla cevap veriyormuşsun.

- kim ? ben mi ?

-
-akşam napalım?
*bilmem. ne yapalım?
-işte onu diyorum ne yapalım??
sorduğun soruya bi türlü net cevap alamayıp yine karışılığında cevap yerine soru almaktır.
- zayıfsın zaten, neden rejime girdin ki?
- neden olmasın?
evde kimse yokken birşey kırıp,döktükten sonra kaldırmışsınızdır bir kenara anneniz görmesin diye ama anneniz geldikten bir süre sonra farketmiştir olayı.anlamamazlıktan gelmek için kullanılırsınız.
-sen mi kırdın bu bardağı?
-ne bardak mı kırılmış ?

evde küçük kardeş varsa suç hemen onun üstüne atılarak bu sinirli anneden birsüreliğine kurtulabilirsiniz,ama sadece bir süreliğine 10 dakika sonra gerçek ortaya çıkacak ve anneniz elinde terlikle sizi yine kovalıyor olacaktır.*
-kim?
-hangi kim?