bugün

uzun zamandır kullandığım ve hiçbir sorunla karşılaşmadığım telefondur. arayüzleri mükemmeldir. dokunmatiği şu zamana kadar kullandığım bütün dokunmatiklerden iyidir. stamina modu sayesinde şarj ömrünü uzatır. walkman özelliğini kullanırken şarj azalmaz neredeyse. bir de mükemmel bir fotoğraf çekme kalitesi vardır. tam anlamıyla, bütün özelliklerinden yararlanamayacakların almaması gerektiğini düşündüğüm telefondur. zira kapağı açık suya sokup da sonra "e hani su almıyordu bu" diyenleri çok gördük forumlarda.
Cok saglam telefon ve o fiyata alinabilecek en iyi telefonlardan biri. Su geçirmeme ozelligiyle adini duyurmus telefon diyebiliriz
almak istediğim telefondur. Hadi bakalım.
an itibariyle android 4.3 jelly bean sürümüyle güncellenebilen akıllı telefon.
4.3 jelly bean sürümüyle kafayı yemiş telefondur.

arama yapınca telefon kilitleniyor amk. 10-15 saniye ekran gelmiyor kendine. bazen com.android.phone hatası da veriyor. ne ayak çözemedim.
Firma ile mahkeme sürecine girmek üzere olduğum cihaz.
Hayatımda bu kadar kepaze bir teknik servis görmedim. Akabinde su geçirmeme özelliği de tamamen şansınıza kalmış olan cihazdır.

2 sene sonra gelen edit: sonye dava açtım. kazandım. telefonun parasını geri aldım. mutlu ve gururluyum.
son 2,5 yıldır vodafone smart 858 kullanan biri olarak şahinden inip porcheye binme hissi uyandırmış telefon.. dış görünüşü kasası, suya dayanklılığı su altında çekim yapma şansı vs vs, hızı, kamerası, uygulamaları, sony gibi bir markanın arkanızda olması. segmentinde en kral telefon olarak görünüyo, s5 bile suya dayanıklılığa şimdi geçti. xpreia 1 metreye kadar su altında çekim yapabiliyor..

ben para vermedim valla benim hatun hediye almış. yani çok da düşkün değilim telefon melefon. en son kullandığım telefonun 5 aydır ekranı kırıktı, değişme gereği bile duymadım. hatuna da kızdım önce, neden aldın ne gerek vardı diye, sonra sarıldım tabi, meeheheeehehe.
sony nin çıkarmış olduğu olağan üstü akıllı telefonu. su geçirmez özelliği ile yaz mevsiminin gelmesiyle havuz altında rahatça fotoğraf çekilebileceğiniz alet.
genel itibariyle 10 numara telefondur.

da klavyesiyle sorun yaşayan yalnızca ben miyim acaba.. kullanamıyorum klavyesini g.playden klavye indirdim amk..
Her türlü performans özellikleriyle memnun kaldığım ancak biraz şarj sıkıntısı çektiğim telefondur.
Bilgisayarı,tableti unutturan telefondur.Su altında çektiğim fotoğraflar harika,ancak suyun altındayken veya sudan çıktıktan sonra kurutmadan power tuşuna basılmamalıdır.
yeni gelen 10.5.1.a.0.283 güncellemesini yapamadığım akıllı telefon. indirdiğim güncelleme kurulurken, bir zaman sonra ekran açılıyor ve yükleme yapılamadı hatasını veriyor.

edit: meraklısına yazıyorum. pc companion ile durumu hallettim.
Bugün gelen sistem güncellemsiyle andorid 4.4.4 e yükselmiş telefon.
cihazı 2013 son çeyreğinde satın aldım. yazılımsal ve donanımsal açıdan beklentilerimi fazlasıyla karşıladı ve karşılamaya devam edecek gibi duruyor. üst segmentleriyle arasında büyük fonksiyonel farklılıklar yok o yüzden maddi açıdan tereddütte kalanlara gözümü kırpmadan önerebilirim.
çok şükür bugün gelen güncelleme ile Android 5.0 lollipop güncellemesi gelmiştir.
güncellemeden sonra kaymak gibi olan telefon. en beğendiğim şeylerden biri ise "ultra stamina" adlı bir mod eklemeleri. bu modla telefonun sadece basit fonksiyonlarını kullanıyorsunuz ve şarj gayet iyi gidiyor.
reklamlarında su geçirmiyor diye alan aldı bu telefonu. sonra hepsi keko gibi suya sokup nasıl garanti dışı kaldığını şikayetlenip durdular. aha işte kullanıcı profili bu.
veda ettiğim telefondur. kendisinden çok memnun kalmıştım. görünüşü de hoşuma gidiyordu ve sorunsuzdu da kullanımı. tabii ama işte düşürüp camını kırınca yeni veda etmek zorunda kalıyor insan.
Yaklasik 5 yildir kullandigim telefon. Yakinlarda ilk defa ccleaner yukledim telefon ilk alindigi gibi hizli oldu. Baska androidlerde veya xperia serisinin devaminda var mi bilmiyorum ama tek sevmedigim ozelligi bir suru uygulamayi size zorunlu olarak yukletmesi. Hicbirini kullanmadim bosuna yer kapliyor ve de kalabalik yapiyor.
Yazılımları açısından yeteri kadar iyi değillerdir. Sorundan şikayetçi onlarca kullanıcı mevcut.