bugün

Evet beyler nedir bunlar yazalım. Ben başlıyorum

-Halkla ilişkiler
-Kamu Yönetimi
Amerikan dili ve edebiyatı.

Kendilerini geliştirirlerse belki walmart'ta kasiyer olabilirler.
çoğu üniversitedeki işletme bölümü.
iktisadi ve idari bilimler bölümlerinin hemen hemen hepsi. eğer 5-6 tane sayılı üniversiteden birisi değilse.
(bkz: radyo televizyon ve sinema)
At antrenörlüğü, süs bitkileri.
ilahiyat değil ha sakın çağırmıyo şere fsizler.
Doktor, avukat, öğretmen filan değilseniz, Üniversite ile işin çok alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Kendinizi geliştirin, üniversitedeyken bol bol farklı işlerde çalışıp farklı deneyimler kazanmaya çalışın. Zaten aradığınız, mutlu olduğunuz işi bulursunuz.

Bir de özel isme gelen ekleri ayırın, gözüm yandı.
Takı tasarımı.
uluslararası ilişkiler.

bu bölümü tercih edenler neyi kafasını yaşıyor bilemiyorum.
devam ediyoruz insanlar öğrensin.

-Gıda mühendisi
-Reklamcılık.
dil bölümü okuyan arkadaşlar bim yerine walmart da kasiyerliğe kadar çıkabilir.
Sosyal bilimler.
Fen edebiyat fakültesi, edebiyat bölümünden mezun bir arkadaşımın bimde çalıştığına şahit olduğumdan rahatlıkla türk dili ve edebiyatı diyebilirim.
sınava üç hafta kala istediğim bölümü yazmışlar mı diye girdim kimse yazmamış tam gaz ders çalışmaya devam edebilirim artık rahatladım.
işletme, iktisat.
diyanet olmadığı kesin.
işin ironik tarafı bahsedilen bölümlerin çoğu yurtdışında bazı ülkelerde rahatlıkla iş bulup hayat kurabilecek iyi para getirebilecek ve iyi kariyer yapabilecek bölümler.mesela geçen natgeo’da kanada’da böcek uzmanı bir adamın kanada’daki yaşamını işini gücünü gösterdiler.amk adam böcek uzmanı böcek uzmanı ne amk.geçen sayın ince vaatlerde bulunuyor üniversite sınavını kaldıracağım,öğrencinin lisedeki puntajına göre üniversiteye yerleştireceğim diyor.e nolcak yerleştirince 10000 üniversite kursan öğrenci mezun etsen ne olacak vericeksin diploma diye bi kağıt parçası işssizlik 100 ken 1000 olacak çünkü ülkede istihdam yok üretim yok sanayii yok ne olacak hepsi hikaye yurtdışına ağlaya sızlaya alışıp bir hayat kurabilirseniz kaçıp gidin.üretimin ve paralel olarak istihdamın olmadığı bir ülkede astronot bile olsan hava gazı.