bugün

eylem yaparak maden işçileri geri gelecekse amennâ ama olmuyor be güzel kardeşim ölülerimiz geri gelmiyor
siyahlar artık beyaz oldu * .eylem yaparak acıyı arttırmanın alemi yok yardım için buluşmalıyız eylem olmamalı böyle bir acı için.
haklı sesleniştir. her şeyden mağdur olanlara fırsat vermemek gerekir.
olaylar biraz daha netleşinceye kadar mantıklı bir hareket. ayrıca yardım kampanyaları da biraz anlamsız . kimse aç değil açıkta değil somada.

asıl kampanya maden tershane kot taşlama gibi ölüm riski yüksek iş kollarında çalışma şartlarının iyileştirilmesi denetimlerin tedbirlerin arttırılmasıan yönelik eylemler yapılmalı.
ne için yapılmalıdır merak ediyorum. siz listeyi verin ona göre hareket etsin insanlar.
tartışılır. yüzün kömür karasına büründürülüp sokağa çıkılması en büyük eylem olacaktır.

not: bunu yapacağım.
Soma'daki madencilerin katili önceden de sabıkalı Soma ile ilgili verilen soru önergesini reddeden Tayyip'in kahraman partisidir! Başbakanı ''Ölmek madencilerin kaderinde var" der, çalışma bakanı madenciler için ''güzel öldüler" der! Bu bir kaza değil cinayettir, kader değil katliamdır!
''Her ölümden sonra siyaset yapmayın'' diyen ölü seviciler; Sizin zihniyetiniz yüzünden çoğu ölümlerin sorumluları istifa etmiyor, suçlular cezasını çekmiyor, kimse hesap vermiyor! Aileler perişan oluyor, cefa çekiyor, yeri geliyor çocuklarına babanın nereye gittiğinin hesabını veremiyor! Bırakın ölenleri, her yaralanan insanın bile sorumlusu, suçlusu cezasını çekene kadar iki elimiz yakanızda olacak!
maalesef bu zamana kadar eylemle bir yerlere ulaşılmadığı için eylem yapmamanın daha uygun olmasıdır. lakin 17 mayıs 2014'te istiklal'de, taksim'de yine eylem olacak.
cem boynerin, rahmi koçun,levent kırcanın efendime söyleyeyim şişirme robot twitter hesaplarının çıkınız sokaga tweetleriyle sokaga dökülmüş yüzlerce koyun için uyarlanmış, vicdanları sızlatmış yeni senaryo. zonguldak TTk maden ocaklarında çalışan işçiler, 1 gün iş bıraktılar, sabah ocak girişinde toplanıldı. kuran okundu, dualar okundu, gıyabi cenaze namazı kılındı, maden şehitleri anıtında saygı duruşunda bulunuldu, limanda gemiler saldılar sirenleri. bak işte eylem bu, feyz al bir.
ama bir fatihayı dahi bu dünyadan 'göç'üp gitmiş, yüzlerce insanımıza çok gören hayasızlar,şeref yoksunları... ve zaman birlik zamanı ehe tweetleri atıp da sabahına iş bırakmış, aralarında maden işcilerinin ve yakınlarının da bulunduğu yüzlerce binlerce hastayı acil servislerde, yataklı servislerde rezil rüsva durumda bırakmış beyaz önlüklü sıçanlar... utanıyorum mesleki etik ilkelerini ve hipokratı karşıma dikilip pişkin pişkin saydırırken siz. sizlerle aynı renk önlüğü giymekten utanıyorum.

gelgelelim herşeye burun kıvırmayı, kendisi gibi düşünmeyeni koyun bilmeyi şanından sayan, pc başında oturup osbir çekerek veyahut tv başında göbeğini kaşıyıp da konyak yudumlayarak bir bok olamayacağını pekala bildiğinden dengine gelsin diye milletini aşağılamayı alışkanlık edinmiş, 200 liralık burslarla parlatılıp da sokaklara yıldız diye sunulmuş plastik kahramanlara... somada katiller şudur şunlardır diyip de günlük favori dizisinden ödün dahi veremeyen cici devrimciler...

'adam' canı burnunda, sedye kirlenmesin diye çizmeleri çıkarmaya kalksın, sen yediğin önünde yemediğin arkanda polis arabası devir ambulans yak. göt herif.

soma ne ise uludere de odur. ölü seçilmez, ölüm sevilmez, ölenin üzerinde siyaset diye tepinilmez.
tabi eylem yapmayin yoksa duble yol yapmazlar yoksa neyapariz biz .sizinle ayni dunyadan olmaktan igreniyorum .
dödef miydi dödöf müydü neydi, öyle bir pkk terör örgütünün lise veya üniversite bağlantısının galeyanına gelip ülkeyi kargaşaya götürmeyin demek istenen çağrıdır.