bugün

Solcularda olandır . Ulan bir şeyide siz bilmeyin her şeyin en iyisini bunlar bilir .
genetiktir. kemalist zihniyet bi bok bilmez bilir görünür. evet.
kemalist zihniyet tutuculuğunu bir yana bırakırsak dünyada doğru olan şeydir bu. solcular sorgular ve fazlaca kitap okur. bundan olsa gerek.
solcuların sisteme dair sorunları fazlaca okumaktan akabinde eleştirmekten kaynaklıdır. sağ görüş içe kapanık ve sorgulamadan çok önüne konanı afiyetle yemesiyle bilinir. farkta budur zaten.
adam biliyorken bilmiyorum mu desin hacı. ha şu var herkes her şeyi bilemez, bilgi deryadır sonsuza dek uzanır.
senin hiçbir şey bilmediğin yerde solcuların bildikleri her şey gibi görünür gözüne. haklısın.

şahsen "milliyetçi" kesimi saymazsak kendilerine muhafazakar diyen maldan gelmelerin herhangi bir konuda sağlam argümanlarla bir tartışmaya girdiklerini ve sövüp saymadan çıktıklarını görmedim, duymadım. bunun en basit örneği de sözlük ortamı işte. adamın başlığına yorum yazıyorsun, "sözde müslüman" özel mesaj ile ne ana bırakıyor ne bacı.

öyle 13 yaşında ölen çocuk üzerinden ego mastürbasyonu yaparak, hükümeti sadece "var olsun, elhamdülllah" boyutunda savunarak kimseye bir şey anlatamazsın. iki argüman ile göt olup "solcolor hor şoyo boloyor" diye ağlak ağlak başlık açarsın böyle.

ayrıca "önce yerel" diyen arkadaş, engelli bir parkurda kendi ayaklarına bakarak ilerleyemezsin, senden önce o engeli geçen insanlar varsa onları takip eder, daha hızlı ilerlemeye çalışırsın. anlatabiliyor muyum? aksi salaklık ve boş ameleliktir.
Solcunun da amına koyayım kürtçünün de dincininde önce insan olun amk köylüleri.
kendinden olmayan herkesi, kemalistleri bile solcu olarak görenlerin kafa yapılarını ortaya koyan salak saçma bir durum. başlığı açan laz kafasını göt kılım kadar ciddiye almıyorum ama birkaç kelam edelim;

her şeyi ben biliyorum havası değil o sayın bit yavrusundan olma laz kafalı kaz kardeşim. senin hiçbir fikrinin olmadığı yerde fikri olan kişi bunu elbette savunacak. sen muhafazakarsın diye susarsan ve senin "solcu" dediğin kişi fikrini söylerse bu "her şeyi ben bilirim" demek değildir a laz cahili seni.

15 yaşındaki bir çocuğu devlet katletti diye terörist ilan ederken, yine aynı yaştaki bir çocuğu sırf kürt eylemciler katletti diye kahraman ilan edersen biri gelir sana bunun yüzsüzlük, yavşaklık olduğunu söyler.

--spoiler--
solcularda olandır
--spoiler--

ayıca, bir yargı ortaya atıp bunu "solcularda olandır" diye bir cümleyle tanımlaman da senin ne kadar bilgili olduğunu görmemiz açısından gayet güzel bir ipucu oldu. küfür etmeden, hakaret etmeden, aşağılamadan kendinizi ifade etmeye başladığınız gün bu söyleminiz de çürüyüp gidecek işte. çok muhafazakar olan, kendisine dindar diyen birine mesaj atıyorum, adam küfür ediyor, aşağılıyor beni. tartışacak kadar bile aklınız yoksa bunun da mı sorumlusu solcular amk.
saçlarını elvis gibi kestiren kadınları vardır bunların. cahil ama nasıl cahildirler. ama kafa kalındır. kalın kafa olmasa komünizm, sosyalizm vs istemez. zaten isterim dediklerine bakmayın onların tek derdi islamladır. versen komünist devleti iki günde kaçmanın yollarını ararlar. amaç islam gericilik yobazlık falan gitsin işte cami yapılmasın falan filan. sikit.
rte'nin solcunun hası olduğunu düşündürmektedir!... (bkz: biz biliriz)
Olmayan durumdur. Bunlar birtakım uydurma laflardir.
böyle bir durum vardır. kendilerinden olunca anadolu insanı, karşıtları olunca yobaz diye isimlendirirler. her konuda abd ve kapitalizm'e laf söylemeye çalışırlar fakat solcu geçinenlerin önemli bölümü ilk fırsatta soluğu abd, iskandinavya veya diğer kapitalist ülkelerde soluklanır.
çok okuduklarından meydana gelen durumdur.
cahil insan öfke duyar ve tartışmaya giremez solcularla. neden? göt olmak memnuniyet veren bir durum değil çünkü.
sonra gider sağda solda böyle başlık açarlar.
reelde hiç bir halt bilmiyoruma çıkar..

hadi küba ya..