bugün

Artık içine düştüğüm durumdur. Tüm solcular insancılık (hümanizm) ayağına PKK yardakçılığı yapıyor.
Ben artık solcuyum demeyeceğim,yaşantımla ve düşüncelerimle her zaman bir solcu olacağım,Atatürk gibi olacağım,inönü gibi olacağım,Ecevit gibi...
Ortanın solu olacağım ama asla solcuyum demeyeceğim.
HDP sağ olsun,bizi soldan usandırdı.Zaten Kürt Milliyetçiliği yaparak pek solcu(!) duruyor.
solcu olmayı "chp yi tutmak" sanan insanların yapması gereken eylemdir.

adam chp yi tutuyorum diye Atatürkçü sanıyor kendini.

hey allah ım ya.
Hayat bu. Sağı solu boşverin. Herkes güzellikle yaşasa daha fazlasını istemese. Kimse hak yemese...
Sol, sağ kavramının bize 80'lerde neler getirdiğini az çok bilirsiniz. Önemli olan bir partiyi savunmak değil. Ben atatürkçüyüm ve önceden chp yi severdim fakat şuan sıfır yani bir etkinliği yok kemikleri sızlıyor atatürk'ün... Parti tutmanın sonucu kargaşa ve savaşlara yol açar geriliktir bunun tanımı, bir kişiyi örnek alın ve ona göre hareket edin. ondan insan olmayı öğrenin, bomba patlamayı, kavga etmeyi değil...
sağdan soldan insanların kafası sikildi artık. önemli olan sağ veya sol değildir. bunlardan birine mensup olmanız belirli kalıpları otomatik kabul etmeniz anlamına gelir.ve bütün kalıplar da size göre olmayabilir. o yüzden en iyisi ben sağcıyım ya da solcuyum demek yerine benim şu konuda görüşüm bu bu konuda bu ekonomi şöyle olmalı gibi her türlü farklı alanda bir kalıba ait olmayan değişik türde görüşlere sahip olmak.
solcu olmayan trollün beyanı. entrylerinden iki tanesine bakın yeter.
Sağ sol mu kaldı artık bizim gibi ortada insanlar için.
Turkiye'de irkciligin ve boluculugun solculuk olarak sevis edilip sirin gosterme ve karsi tarafa irkci yaftasi yapistirma amaci vardir. Aydinlarin, cahilleri bir an once egitmesi lazim bu konularda...