bugün

solcuların büyük kitlerle gördükleri yanlışlıklara tepki gösterme amaçlı eylemlerinin yararsız olmasıdır.

yine alınan kararlar uygulanıyor.

bir kararın geri alındığını gören var mı?
türkiye de sol örgütlerin kötü amaçlı yakıcı terörist gruplar olarak görülmesi nedeniyle yanlışların sahipleri tarafından hiç dikkate alınmamalarıdır asıl neden.
sozlukte yazilanlardan daha fazla ise yaradigi kesin. sozlukteki yazarlardan da...
sağcıların koyun gibi yaşayıp "meeeleme"sinden daha iyi bir durum. hiç değilse sizin gibi otlamayıp olaylara tepki verip kamuoyu oluşturuyorlar.
efendim solcu eylemlerinin tek nedeni yaratıcı farklı bir şey bulamazlar hep banka camları hep polisle ikili mücadelere girilmeler nedeniyle kaybederler. ve dikkat edin hep solcu eylemlerinde yapılan eylem konusu dışında başka şeyler tartışılır yok polis şiddeti yok dayak banka camları yumurtalar ama onların neden eylem yaptıkları, haklılık payı tartışılmaz ne bilim bu son tartışmalarda hiç kimse çıkıp demedi öğrenciler neden ücretli okuyor diye kendilerini yasadışı örgütlerden soyutlanmayı yaratıcı düşünmeye davet ediyorum.

yaratıcı düşünce ve eylem için :

http://www.gencsiviller.net/haber.php?haber_id=162
okumuyorum ama eylem yapabiliyorum. lan bi sktir git sen kendini bile etkileyemezsin.
eylemler zaten ilk olarak yasanın değiştirilmesini amaçlamaz. Eylemler öncelikle o karara veya kararlara ayrıkı olan bir toplumun olduğunu, o kararı herkesin kabullenmediğini göstermek ve bunu yetkililere iletmek amacı güder. Eylemler sonucu değişen şeyler mutlaka vardır. En basit örneği alt sokağıma kurulan baz istasyonları için eylem yaptık, yürüdük, imza topladık ve en sonunda o baz istasyonu kaldırıldı. Ot gibi yaşamaktansa sesimi çıkartırım dikkate alınmam ancak için rahat olur. Çünkü ben ot gibi yaşamamışımdır. Bir düşüncem vardır ve bunu meydanlarda açıkca söyleyebiliyorumdur. Bunun gönül rahatlığı bizlere yetiyor. Siz devam edin ot gibi yaşamaya yakında tuvalet kağıdı vergiside verirsiniz.
(bkz: grev kırıcı)
-abi adam allah 1 diyor.
+la bırak o ibişi.solcu o pezevenk.allah 1 dese de inanma.

olay bu kadar basit aslında.ülkenin geneli milliyetçi/muhafazakar.sol siyaset güdenlerin sayısı çok az.ve sırf solcu olmaları dolayısıyla sevilmiyorlar ve desteklenmiyor yaptıkları.

bu sıkıntı solculardan değil, solcu olarak tanımlanan insanların yaptıklarının desteklenmemesinden kaynaklanıyor.

bunun da belirgin iki sebebi vardır:

1)adalet ve eşitlik istekleri bazı i.nelerin tekerine çomak soktuğundan (ve bu i.neler erk sahibi olduğundan) o i.nelerin politikalarıyla kitleler solu ve solculuğu nefretle karşılamış, öcü zannetmiş ve gördükleri yerde kaçmışlardır.

2)sol siyasetin içindeki aktörlerin "her şeyi ben bilirim" kibirleri, onları, zaten kendilerinden kaçan kitlelerden iyice uzaklaştırmıştır.
ülkenin kısır döngüsünün göstergesi cümledir. sözlükte yıllar önceki acıları yaşamış olan yada o acılardan haberi olan sayısının ne kadar az olduğunu gösterir başlıklara da örnektir.
(bkz: 1980 öncesi birbirlerini öldüren türk gençleri)
(bkz: 1980 öncesi oyuna gelen türk gençliği)

gerçi bu bakınızların içi de pek dolu değil ya neyse.
protesto etmeyi yakıp yıkmak olarak algılamalarından dolayı olabilir.
sebebi, genellikle idealist piyonlar tarafından yapılmalarıdır.
eylemi illa ki işe yarayacak bir iş olarak gören insan söylemi.insanlar orada düşüncelerini söyleyip bağıra bağıra ben buna karşı çıkıyorum koyun değilim diyorlar.daha ne olsun.
görsel
portakal bıçaklayan, sahte dolarla burnunu silip yere atan, coca cola yerine fanta içen insanların eylemlerine göre çok işe yaramıştır. en azından çabaladık, olmadı demişlerdir.
bunu söyleyen maaşlı elemanları allah'ın çarpacağı iddia.
iş kanunu diye bir şey ve çalışan hakları varsa o beğenmediğiniz solcu eylemleri sayesinde çiçeklerim.
sol yumruklarını kaldırıp copu yemeselerdi şimdi yırtık ayakkabılarınızı kemiriyor ve tuşlu nokia 3310 telefonlarınıza bakıp akıllı telefon hayali kuruyor olurdunuz tüyü bitmemiş bebişlerim benim.