bugün

daha çok burda karşılaşsam da, pek çok yerde gözüme ilişiyor bu tip arkadaşlar. bu arkadaşlar belli ki sola meyletmişler, che guevara'ydı, fidel castro'ydu, lenin'di, ekim devrimi'ydi, nazım hikmet'ti, hasta siempre'ydi filan, sağdan soldan üç beş isim duyup da heyecanlanmış, ancak sol hakkında da bir fikri olmayan, daha da kötüsü öğrenmeye de pek niyeti olmayan, yüksek ihtimalle ''havalı'' olabilmek için bu tip nick almış olan ve ancak resmi eğitimin de etkisiyle hala milliyetçilikten kopamamış ve hatta zaman zaman da ırkçılığa meyleden, kendisine yabancı olan her kavrama karşı şiddetli reaksiyon (havalıyım ya, tepki yazmadım bak) gösteren şahıslar, türk solu denen garabet, gudubet ve gazulet (kazulet o diyen sazanlara selam olsun) dergiden etkilenen kafaları karışık arkadaşlar.

salvoya başlamadan önce şunu da belirteyim, bu isimler kimsenin tekelinde değildir gibi bir denyoca söz öbeği sarfetmesin kimse, çünkü bu ve benzeri isimler gayet de solla bütünleşmiş, sola malolmuşlardır.

yazıya başlarken daha sert konuşmak niyetindeydim de, açlığın verdiği stresten olsa gerek, karnımı doyurunca sakinleştim. ha nerde kalmıştık, bu arkadaşlara sözüm; ya adam gibi açıp okuyun, öğrenin, aldığınız nickin hakkını verin, ya da almayın güzel kardeşim böyle nickler, insanı hasta etmeyin, mümkün mertebe siktirip gidin. 10 b'de yeşil parka giyip che rumuzuyla çağrılmak belki size bir ayrıcalık katar, ancak sözlüklerde sadece siz liseli ergenler yoksunuz, 30 yaşında adam da var burada, solculuğun ne olduğuna dair kafa patlatan, gerçek hayatta da bunun için mücadele eden insanlar da. bozmayın adamın asabını anasını satayım, hadi şimdi devam edin topunuzu oynamaya.

editovski: amma çok arkadaşım demişim lan. değilsiniz ha arkadaşım filan, böyle biline.
sag gosterip sol vuran yada sagcılık, solculuk terimlerini bilmeyen, kendini aramakta olan yazardir.
(bkz: ironi)
(bkz: imrenme)
(bkz: tatmin)