bugün

hakaret anlamı değil genelde sağ elini kullananlar içindir salak kelimesi.
fakat iki üç bilge çıkar "o salak değil sağlak." diye ukalalık yapar, güler geçerim onlara..
benim bahsetmek istediğim kişiler, sol el ile tırnak makasını kullanamayan, sağ ellerinin tırnaklarını kesemeyip bunu başkasına yaptıran salak insanlar...
çok acı verici bir durum olmasına rağmen bu salaklar azımsanmayacak kadar fazladır.
sırf bu yüzdendirki salaklar için kuaförlerde manikür salonları açılıyor.

tırnak kesmek çok basit bir olay gibi gözükmesine rağmen, insanların büyük miktardaki paraları bu bataklıkta çürüyor, heba oluyor ve ülke ekonomisine büyük zararlar veriyor.
kişilerin bilinçlendirilmesi için, örgütlü bir toplum olması gerekir. bu yüzdendir bir dernek ile bu tip insanlar koruma altına alınmalı ve eğitilmelidir.
bu kadar salak insanın bir dernekte toplanması eminim müreffeh bir türkiye için daha iyi olacaktır.
tırnak kesme olayını ritüele çevirir. kimi zaman bu tırnak kesmeler saati bulur.

evet o salak benim.
kelime itibariyle sağak olarak anılması gereken kişidir.

solak kelimesinin -ak eki ile türetilmiş olduğu gözönüne alınırsa :

Sol + ak = Solak
Sağ + ak = Sağak

Benim tespitim ve görüşüm budur.

Hadi şimdi teneffüse çıkın...
benim sol elimle sağ el tırnaklarını tabi ki kesemeyecek sağ elini kullanan kişidir. sanırsam "sol eliyle" sağ el tırnaklarını kesememekten muzdarip olmalı bu kişi.
tırnaklarını kesen andavallardandır.

tırnak dediğin yenir olum, kesilmez.
tırnaklarını yıllarca annesine kestirdikten sonra kendisinin kesmesine adapte olamamış insan da olabilir.
salaktır.