bugün

burada 'içerik'ten kasıt yazıda 'ne anlatılmak istendiği'dir.
harbiden haa. bu ne lan? neyin çabasındasın oğlum? amacın ne? evet evet sana diyorum; her yazım yanlışı gördüğü başlığın altına ayar vermeye çalışan mal. sana diyorum. uğraşmıyorum kardeşim yazım kurallarıyla falan.
lan ha '-ki' yi ayrı yazmışım. ha birleşik yazmışım. sen benim ne anlatmak istediğimi baksana. ne demek istediğimi anlıyorsun. gerisi niye lazım olsunki*
'-de' ekini ayrı yazmışım. ne olacak ayrı yazsam. sen benim ne demek istediğimi anlamadınmı*
'-mi' soru ekini birleşik yazmışım. sen onun soru anlamında yazıldığını anlayamayacak kadar beyinsizsen ben ne yapayım.
bol yazım hataları yapan bir yazarım. çünkü yarım saat düşünmeye çalışmıyorum. bu nasıldı falan diye. o an içimden ne geliyorsa onu hemen yazıyorum ve yazım hatalarına dikkat etmiyorum.
biliyorum şuan ki üslubum çok yanlış ama yazılarımın ve nickimin altına öyle ayar verilmeye çalışılması can sıkıcı.
--spoiler--
hiç bir şey öğrenmedin mi?
hiçbir şey öğrenmedin mi?
--spoiler--
ilk okulda ve lisede türkçe ve dil bilgisi derslerinde başarısız olan öğrenci sendromu.
yazım hatası ve ya kopyala-yapıştır dan doğan yanlışları mesaj ile bildirmek yerinde davranıştır. okunabilirlik açısından paragraf, satır başı, imla güzel şeyler bunlar.
oku baban gibi, eşek olma.
oku, baban gibi eşek olma.

bazen içeriği direkt etkiler yazım kuralları.

ayrıca bir yazının akıcı bir şekilde okunabilmesi için yazım kurallarının önemi büyüktür. noktadan, virgülden sonra boşluk bırakılmamış, paragraflara ayrılmamış bir yazı göz yorar. kendi adıma, okumak istemem. içerikte loto numaralarını veriyor olsa dahi.
kötü dille ve ayar verme edasıyla uyarılan yazarın isyan cümlesidir. "çünkü yarım saat düşünmeye çalışmıyorum. bu nasıldı falan diye." diyen yazar arkadaşım işte biz bu nasıldı diye yarım saat düşünmek durumunda değiliz. sen de uyarılmaktan usandıysan ki hak veriyorum, bir bakarsın "de" hangi durumda bağlaç kabul edilir diye sonra sen uyarırsın. o kadar zor bir şey değil ki bunu öğrenmek, dilinin kuralı bunlar.
madem önemli olan içerik ingilizce yaz a evladım.

Yekten yanlış önermedir.
(bkz: şu anki) *
son derece yanlış bir yaklaşımdır. profesyonel kurumlarda yazarların yazım kurallarını düzelten departmanların varlığı unutulmamalıdır.
yanlış bir teoridir, asla kanun olamaz... çünkü yazım kuralları içeriğin doğru anlaşılmasını sağlar, içerik önemlidir ama aynı oranda doğru da anlatılmalıdır.

mesela: "ben otobüs geç geldi gidemedim var ya yok yani dedim gitti geldi" gibi bir kelime yığınının içeriği sizin için çok önemli olabilir, fakat yazım kurallarına dikkat edilmediği için biz ne denmek istediğini anlamadık.

uzun lafın kısası, ne yapıyorsanız tam yapın. ne içeriği kofti olsun ne de kelimelerden çorba yapılsın, noktası virgülüne dikkat edilsin* *
ikisi de önemlidir eğer kasıtlı olarak yazım yanlışını düzeltmiyorsa kendisini okuyan kişilere saygısızlık yapıyor ve belki de onların kelimeyi yanlış öğrenmelerine neden oluyordur.
bir inci sözlük anlayışı.
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)
bir gerçek.tabi sözlük kızları içerik de yazamıyor da neyse.moderasyon neden tutuyorsa bunları.tek vasfı küfür etmek olan bu kızlardan ne bilgi birikimi bekliyorsam bende.