bugün

şarttır amına koyim. sen oğlunun çükünü kestirecen , davul zurna çaldıracan benim ne kabahatim var amk. ertesi gün işe gidecem belki, hastayım amk, kafamı niye sikiyorsun. akşam işten evime dönücen, o ne? sokak kapalı. çöp bidonuyla barikat kurmuşlar amını sikim. sikerim sizin eğlence anlayışınızı. düğün salonu diye bişey var siktirin gidin orda tepinin.
Kesinlikle katıldığım öneridir. ilkelliktir, saçmalıktır. Barlara ses ölçümü yapan devletin buna kafa yorup yasaklaması gerekir.
kesinlikle yasaklanmalı. her yaz oyun havaları, şemame eşliğinde uykuya dalmak zorunda kalmaktan bıktım mnskm.
üzüntü veren eylemdir.

buradan tüm komşularıma sesleniyorum;
yıllarca bahçe katı evimin tam da bahçesinde düğünler yaptınız kiminizin pipisi gitti kiminizin kızı, kiminizin oğlu.
düğününüzün değerli misafiri kel, göbekli amca odamın her perdesini açtığımda karşımda duruyordu. gündüz gözüyle perdelerimi kapatıp bekledim.
kpss, öss gibi hazırlıklarımın bazı günlerinde ankara havası oynayarak test çözdüm.
zılgıt eşliğinde antibiyotik içtim.
kurban bayramlarında gözümün önünde hayvanları kestiniz, bahçe mezbaya döndü ben kurban vejiteryanına.

bu sizin adetinizdi, sizin törenizdi, töreninizdi. biz her düğünde sizin oralı olduk.

en büyük hayalim, evlenirken o bahçeye 2 metrelik iki amfi koyup size sad but true yu inlete inlete çalmak, dinletmekti.

yasaklanacak zaman mıydı şimdi ha? *
Türk adetlerindendir. doğru ve haklı gerekçeler içerisinde yasaklanmasıdır. geç olsa da alınmış karardır.
öncelerde bana neşeli görünen bir okadarda mahalle insanına mutluluk getirdiğine inandıgım eylemlerdir. ancak işin boku şu zamanda ortaya çıktıki çingenlerin hergun hergun hergun ve hergun dur durak bilmeden devam eden düğünleri oyunları kafa ütülüyor artık hal çaresi budur.
öyle igrenç görüntüler ve seslerki, birde oynayan ergen tipler vardır bunların arasında, bir an önce yasaklanmalıdır.
zaten yasak olan ama uygulanmayandır. bir akşam sokak düğününü şikayet etmek için aradığım 155' e cevap veren kadın memurun açıklaması aynen şu şekilde olmuştur.

-bu sokak düğünlerine saat kaça kadar izin veriyorsunuz? *
+sokak düğünü yasak beyefendi.
-peki bu sesi duyuyor musunuz?
+tamam gelip müdahale edelim.

geldi polis amcalar. devriyesini attılar, düğün sahipleriyle konuştular ve gittiler. devamında...

kesik çayıııııır biçilir miiiiiiii?
sular soğuuuuk içilir miiiii?
düğün salonu tutacak paraya sahip olmayan insandır. ama anlamsız gelenk ve göreneklerimiz den malesef biridir. konu,komşuya rezil olmamak için sokakta da olsa göstermelik birşeyler yapmaya çalışan insanlardır.
saat 12 ye kadar polislerce göz yumulan düğünlerdir. bazılarının menzili o kadar uzundur ki, 2 kilometre ötedeki evinizde sizi rahatsız edebilir.
yaz mevsiminde kırıkkale'nin bir nevi festivalidir sokak düğünleri. her köşede, yol ağızlarında... 300 sandalye, döner tezgahı ve saz ekibi.

ama artık yasaklansın gerçekten. olayın eğlenceli bir yanı yok. yan yana iki apartmanda bir cenaze evi, diğeri düğün evi... yaşadım, biliyorum... kimsenin mutluluğuna bir şey diyemiyorsun, ama ağlayan insanların olduğu bir evdeyken, dışarıdan davul sesleri gelmesi de hoş olmuyor.
elleri değmişken konvoyları da yasaklarlarsa iyiliklerini tamamlamış olurlar.
Özellikle doğulu vatandaşlarımızın zor duruma düşeceğinin göstergesidir.
Bence bu işler sadece büyük şehirlerde yasaklanmalıdır.
yasak değil miydi ki? yıllardır ne gördüm ne duydum.