bugün

batman ın bdp li belediye meclisi, kentte bazı cadde ve sokaklara terör örgütü pkk nın kuzey irak ta barındığı zap ve avaşin kamplarının adlarının da bulunduğu yeni isimlerin verilmesi için karar alıp, onaylanması için valiliğe göndermesdir...

http://www.milliyet.com.t...209543/default.htm?ver=02
türkiyenin git gide uyuduğunu gösteren durum.
kabul olmayacağını en iyi onlar biliyor. zaten amaçları da kabul ettirmek de değil. böyle bir küstahlığı yapmaya cüret edebilecek hale gelmeleri sizce de düşündürücü değil mi?
(bkz: daha fazla demokrasi)
(bkz: daha fazla özgürlük)
öncelikle beyninizi her şartta sikiyim ama eğerki bu saçmalıkların bu it sürülerini yola getireceğine inanıyorsanız, böylelikle söylemlerinden vazgeçip silahlı mücadeleyi bırakacağını düşünüyorsanız ayrıca pollyanna'ya taç çıkartacak iyi niyetinizi de sikiyim. hüsnü zanına soktuğumun dangalakları.
tek kelimeyle tanımlarsak, rezalet kelimesini kullanmamız gereken olaydır. öncelikle bu isimlerin kabul edilmeyeceğine hepimiz inanıyoruz. bakın biliyoruz demiyorum. öyle bir duruma geldi ki güzel ülkem, her şey olur diyor bir yanım bunu mantığım reddetse de. ama önemli olan bundan ziyade buna birilerinin cüret edebilmesi. askerlerimizi şehit etmiş, bebeklerimize kurşun sıkmış bir hain örgütün yuvasının ismini valiliğe teklif edebiliyorlar.bu yetmiyor mu sabrımızın taşması için? bu yetmiyor mu bu ülkede bir şeylerin yolunda gittiğini görmemek için? bugün şehit analarının katillerini barındıran yerler yarın senin abinin de katillerini barındıracak olabilir. senin çocuklarını kurşunlayanların yuvası olabilir. böyle bir olayda bile üç girdi mi yer alıyor sadece? yazık, çok yazık. atam atam, sen kalk ben yatama geldiğinde üstümüze yok.
işte bdp'nin ne kadar barışçıl(!) bir parti olduğunun göstergesidir. hiçbir şey değişmemiştir. görülen odur ki iyi niyet sadece suistimal edilecektir. amaçları kardeşlerin birliği değil, kürdistan yaratma gayretidir.
(bkz: bakınız ülkemiz gittikçe demokratikleşiyor)
kaos yaratmak amaçlı yürütülen çalışmadır.
tamam buraya kadar hemfikiriz de benim anlamadığım zaten halihazırda zap suyu diye bir nehrimiz yok mu o bölgede. zaten bu isim kullanılıyor. o ne oluyor peki?
bdp'nin provokatif eylemlerinin yeni örneğidir. maksat sırf ibnelik olsun.
jandarma karakoluna dört tane mermi sıkıp sıvıştıktan sonra ortalığın havai fişek gösterisine dönmesini, milli servetin akıp gitmesini zevkle izleyen kanıbozukların yaptığıyla benzer şeydir. Altı üstü basıp geçtiğin hatta bu konuya yorum yapanların %95 inin basıp geçmeyeceği bir sokağın adı konusuna bütün ülkenin kafa yormasına sebebiyet verecektir, vermiştir. Zaten kabul görmeyecektir, maksat rahat uyumayın mesajını iletmektir. Bir gün nişantaşında bir sokağa o ismi verme umudunu taşıyoruz u gösterme biçimidir.
olmayacak olaydır en azından onaylanmaz dediğimiz olaydır.

şu bakınızı veremeden edemiyorum doğrusu, birilerinin buna tekrar göz atması gerekir diye düşünüyorum.

(bkz: demokrasi)