bugün

kafasını 45 derece yatırıp, baş parmak ile burun deliklerinden birini kapayarak allah ne verdiyse sümküren dayıdır. ayrıca etrafdaki ilginç bakışlara hiç sallamayan dayıdır.
cigerleri kuvvetli olan dayidir. 30 km/h hizla o sumugu bir anda firlatmak kolay birsey degildir...
bir de pis, igrenc bir dayidir tabi; o da isin ayri bir boyutu...
(bkz: sabri sarıoğlu)
milletinin 5000 yıllık tarihi olması kuvvetle muhtemel olan dayı.
ayı oğlu ayıdır.
tükürdüğü anda saat tam 8:00'dır.
(bkz: çöpçüler kralı)
edit: tükürmüyormuş ya sümkürüyormuş. olsun 9 filandır ozaman. *
bu hareket 3 adımdan oluşur.
1. adım : önce dayı burnundaki sümük miktarını belirledikten sonra, ya baş ve işaret parmağını kullanarak , ya da tüm avuç yardımıyla burundan beyni gelene kadar derince sümkürür.

2. adım :ele avuca ne geldiyse olağanca kuvvetle sallayarak elini temizlemeye çalışır.

3. ve son adım : eli güzelce sallayıp kaba pisliği düşürdükten sonra kalan sıvıyı gömleğine ya da pantolonuna sürerek kurtulur ve çevreyi umursamadan yürür, gider...

(bkz: ben bunu gördüm)
(bkz: yurdum insanı)

edit : eksi veren sevgili kardeşim, benim suçum ne ya ? ben mi sümkürüyorum yolun ortasında. git o sümküren emminin yakasına yapış , ona eksi ver.
bunun birde bisiklet üstündeyken bunu yapabilen versiyonları vardır, akıllara zarar.
iğrenç bir davranıştır. yapılan bu iğrenç eylem suçtur. ne yazık ki bu dayı bunun bilincinde değildir.
medeniyet tarlasında yetişmemiştir.
insanın midesini bulandıran dayıdır. sözlüğe gelse adam olur bence.
insanlıktan nasibini alamamış dayıdır, iğrençtir. * *
(bkz: sokaktan geçene kadar ayıya dayı demek)
boşa oksijen tüketiminin diğer adı.
etrafindakilerin kendisi hakkinda ne dusundugunu umursamayan, tuhaf bir ozguvene sahip insandir.
doğal insan. **
(bkz: sokak ortasında sümküren baba)