bugün

büyükadada at bokuna basmıştım, ayakkabımdan ağaç dalıyla temizledim. işte o gün hemen gidip atları telef edin pamuk tıkayın ve yulafını kesin dilekçesi yazdım, arpasına karışmadım bilerek. iyi gidiyor bira hammaddesi olarak zira. sözlüğe de hemen entry girdim ağlayıp çünkü malım. sentorlar da toplatılsın çabuk diye ekte belirttim. sentorlara para cezası yazmışlar hemen. yok öyle klozet dışında yapmak, sonra güvercinler onları puding sanıp iki muhallebiye bir kaşık atmak için sevgililerini çağırıyorlar.
Teksorun boklari olsa.coluk cocuk erkek kadin parcalaniyor hergün sokak köpekleri yuzunden ve kimse ses cikamiyor.
Oğlum yemiceksiniz lan onu.
köpeklerin yeri sokaklar değildir. en baş sorunsal bu aslında.
her şey normal, tek sıkıntımız köpek boku.
hamilelerde bebekte zeka geriliği oluşturan kiste neden oluyor. mesela ayakkabısına ucundan yapıştı, kapıda çıkarırken bileğine değdi ve elini yüzüne götürdü tamamdır iş bitti çocuk doğuştan zihinsel engelli olarak dünyaya geliyor.
sokaklarımızın temizliği açısından büyük bir sorundur.
sahipli köpekler de gözümüzün içine baka baka mıçıyor. sahipleri de havaya bakarak ıslık çalıyorlar " köpek benim değil " gibisinden.
istanbul'da sokaklarda köpek bokundan yürümekte zorluk çekiyoruz.

sahipli köpeklerin bokunu sahipleri topluyor ardından hiç olmazsa ama sokak köpekleri?

kediler yaptıktan sonra toprağa gömüyor, temizler.

sırf bu yüzden köpekler itlaf edilmeli demiyorum ama bir çare bulunmalı.

veya belediye görevini yapsın sokakları sürekli temizlesin.