bugün

ergenlik döneminde sosyal sorumluluğun farkında olmuş, mahalle kızlarını korumaya yönelik bir amaç içerisinde, sbah siz uyanmadan köşesine gidip gece siz uyuduktan sonra bira ile günü kapatıp nereye gidecegi belli olmayan insandır.

insanımız beklerken, mahallenin kızlarına laf atan karşı mahalle gençliğine dayak atar fakat, kendi mahallesine gelen yeni kızları da kimseye kaptırmaz, önce kendi yavşar.

bu da bir meslek sanırım.
simitçidir.
tedirgin, muhtemelen bir işi olan insandır. atm'ye nasıl para yatırılacağını soruyorsa mit ajanı olmaya da bilir.
köşeden alınıp derhal topluma kazandırılması gereken boş insan hatta boş insanlar kolonisi. köşe başı gençliği bütün gün sataşacak insan arar , mahalle kızlarını dış etkenlere karşı korurken içten içe yalar bitirir. ağızlarından argo , ellerinden tesbih eksik olmaz. araba kiralayıp sokak sokak devriye gezmeleri iğrençliğin diğer boyutu. odamın camından gözlemledim yıllarca. gitarım sırtımda çıktım diye çalgıcı , saçım uzundu top dediler. ama mahallemde herkesten önce bizim aile varmış ,50 yıllık bir geçmişi var evimizin ve konumumuzun. neyse bunlar beni bağlar. bir de bu adamlar gidip çalışmazlar. küçüklerden para , büyüklerden sigara alırlar tabirlerince yollarını bulurlar bir şekilde.
torbacidir
samsun da hemen her köşe de rastlayabilirsiniz. sıçar pozisyonda köşe de oturur, nefesi içeri çekerek değişik bi ıslık çalarak gecen gençleri çağırırlar ve sigara veya 1 ytl isterler. ön üst de ki iki dişin arasından tükürme konusunda ihtisas yapmıştırlar. mahallede düzen koruyuculuğuna soyunanları olabiliceği gibi embesil gibi yaşamaya yemin etmiş gibi olanları da vardır.
fazla yakınından geçilmemesi gereken insan.