bugün

başıma bir şey gelmeyecekse, mantıklı bulduğum durumdur. bunun hayvanseverlikle falan bir ilgisi yok. örnek vermek gerekirse, en basitinden annem dahi her sabah işe giderken bu köpekler tarafından kovalanmakta, saldırıya uğramakta. kimse gelip " bana niye saldırmıyorlar " rolü kesmesin, bal gibi de saldırıyorlar. hayvandan çok üst düzey bir mantık bekleyemiyorsun. bana kalırsa kendine hayvansever adını veren kişilerin yaptığı şey sokak köpeklerinin estirdiği teröre, sırf kendi isteğinden dolayı izin vermek, hoş görmektir. bu mantıkla baktığımızda yarın aslanların " huyuna giderseniz " size zarar vermeyeceğini öne süren bir topluluk, sokaklarda aslanların gezmesini isteyebilir.

sokak köpekleri bir an önce toplanmalı ve belediyeler tarafından sokağa salınmak yerine, özel barınaklarda yaşatılmalıdır. ancak ve ancak kimseye zarar vermeyeceğinden emin olunanlar bırakılmalıdır.
Türkiye şartlarında her 10 insandan 8 tanesinin hayvanlara zarar vermesi , öldürmesi ve haliyle hayvanların aç olması hayvanların psikolojilerini etkilemiştir. esen rüzgardan korkan hayvanlar dahi vardır. hayvanları toplamak yerine insanların toplanması gerekmektedir.
(bkz: it sürüsü gibi ürüyor)
"hayvanları toplamak yerine insanların toplanması gerekmektedir." sonuna kadar katılıyorum.
kesinlikle katılyorum.hayvanın binaların arasında ne işi var? çok beslemek istiyorsan evine alırsın.gece havlayıp uyutmaması,insanlara saldırması da cabası.
sonuna kadar katıldığım görüştür. hadi kediler neyse de, köpekler güvenlik tehdidi de teşkil ediyor, birkaç tane bir araya geldiğinde sürü psikolojisiyle ne yapacakları belli olmuyor. ayrıca sürekli havlayıp gürültü kirliliği yapmaları da cabası...

öyle hayvan hakkı filan demesin kimse, hangi medeni ülke sokakta kedi köpeğe izin veriyor, anında götürüyorlar barınaklara, ayrıca kedi köpeğinden bıkıp sokağa bırakanlara büyük cezalar var. bizim belediyeler ise görevden kaçıyor, aşılayıp aynı yere bırakmak mecburiyetindeyiz prosedür böyle diyorlar, hastir oradan, seçim dönemi gelince oy istiyorsun ama...
vatan hainlerini toplasınlar ilk önce.